Велигденски празници во Луковит, Бугарија - Хотел Дипломат Парк

Дводневен пакет со појадок, BBQ вечера + празнична вечера со DJ во Хотел Дипломат Парк - гр.ЛуковитХотел Дипломат Парк се наоѓа во североисточниот дел на градот Луковит на 500 метри од главниот пат Е 83.
 

Хотел "Дипломат Парк" е во близина на геопарк Искар- Панега и живописниот кањон на река Искар, кое им овозможува на гостите во текот на целата година  да се восхитуваат на природните атракции во околината.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2718 денари (44 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна стандардна соба
 • Два појадоци
 • Една вечера (скара вечера)
 • Една празнична вечера со DJ забава - 16.04.2017г./ 30.04.2017г./ 06.05.2017г.
 • Паркинг
 • Wi-Fi
 • Туристичка осигурување
 • Туристички данок
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3350 денари (54 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во студио
 • Два појадоци
 • Една вечера (скара вечера)
 • Една празнична вечера со DJ забава - 16.04.2017г./ 30.04.2017г./ 06.05.2017г.
 • Паркинг
 • Wi-Fi
 • Туристичка осигурување
 • Туристички данок
 • ДДВ

Дополнителни услуги вклучени во пакетот, кои ги уживате во Diplomat Plaza Hotel & Resort:

 • Топол внатрешен базен со сребрено - јонска филтрација и детска зона
 • Финска сауна
 • Инфраред сауна
 • Парна бања
 • Контрастен туш
 • Фитнес

*ПАКЕТ ЗА ДЕЦА :

Велигденска детска забава со аниматор, многу игри, музика и подарици за најмалите; / За пакетите во периодот 13.04.2017г. – 18.04.2017г./

 • Интензивен курс по пливање
 • Детско катче
 • Пинг понг
 • Фудбал на маса

* Хотел Дипломат Парк се наоѓа на 700 метри од Diplomat Plaza Hotel & Resort

Соби:
Стандардните двојни соби располагаат со клима уред, 21 инчен телевизор, сателитска ТВ, телефон и безжичен интернет.
Хотел Дипломат Парк нуди и сместување во простории тип студио, кои се состојат од спална соба, дневен престој и целосно опремена кујна. На располагање на гостите се клима уред, 21 инчен телевизор, сателитска ТВ, телефон и безжичен интернет.

Ресторани:
Ресторан Дипломат Парк располага со 60 места и нуди традиционална бугарска кујна. Пријатната атмосфера на ресторанот е погодна за службени ручеци и вечери, корпоративни и семејни прослави.
 

Атракции:
Во околината на градот во 1953 година е пронајдено Луковитското Тракиско сребрено богатство, датира од средината до втората половина на IV в.пр.н.е. Месноста е богата со пештери. Тука можат да се видат природните атракции: пештерата "Проходна", С’евата Дупка, "Темната Дупка", "Котлен", Прекрасниот кањон на реката Златна Панега, уникатните карпести  формации "Куклите" во Карлуковското карстно плато. Сè почесто градот и регионот собира луѓе на уметноста,бидејќи  ова место се карактерира како високo енергетска зона.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Доплати:
 • Дете до 3,99 год. се сместува бесплатно на база ноќевање со појадок.
 • Дете од 4 до 12 год. сместено на дополнително легло доплаќа 25 .
 • Трет возрасен на дополнително легло доплаќа 70% од пакет за возрасен.
 • Дете до 12 год. сместено на редовно легло доплаќа 70% од пакетот за возрасен.
 • Анимирано ПРЕТПЛАДНЕ на отворено - 11 . на човекот со ВКЛУЧЕНИ:
 • Прошетка до природните атракции во регионот со офроуд џип -до карпест феномен Пештера "пПроходна" / Божјите очи /, природни феномени "Провртеника" и "Струпаница".
 • Анимација со игри на отворено за мали и големи - натпревари во стрелаштво, многу други изненадувања и награди за најдобрите.
 • Ручек со скара на отворено на живописната ливада до Пештера "Проходна" со свежо печени сочно месо и зеленчук.
 • Валидност на ваучер: од 13 до 18 април; од 28 април до 02 мај; од 05 до 08 мај 2017г.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 889/13 33 13, 0697/5 40 90.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктираји го кодот на ваучерот на телефон: +359 889/13 33 13, +359 697/5 40 90.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Дипломат Парк

Гр. Луковит, Р. Бугарија 
Ул. Христо Ботев №37
Тел: +359 ******">******
Моб: +359 ******">******
Email: [email protected]
Website: www.diplomatpark.com
 
ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - хотел Дипломат Парк

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.04.2017 до 08.05.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.