Одмор во Луковит Бугарија - Хотел Дипломат Парк

Еднодневен пакет со појадок и вечера о Хотел Дипломат Парк - град Луковит, БугаријаХотел Дипломат Парк се наоѓа во североисточниот дел на градот Луковит на 500 метри од главниот пат Е 83.
 

Хотел "Дипломат Парк" е во близина на геопарк Искар- Панега и живописниот кањон на река Искар, кое им овозможува на гостите во текот на целата година  да се восхитуваат на природните атракции во околината.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2022 денари (33 €)
ВИП ваучерот е за ДВАЈЦА и вклучува:

 • Ноќевање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатно сместување на дете до 6 години на дополнително легло
 • СПА пакет во хотел Diplomat Plaza Hotel & Resort****: финска сауна, инфраред сауна, парна бања, контрастен туш, топол басзен со сребрено - јонска филтрација со детски сектор, лежалки, фитнес зона на отњорено, фитнес
 • Детско катче во Diplomat Plaza Hotel & Resort****
 • Паркинг
 • Wi-Fi
 • Туристичка осигурување
 • Туристички данок
 • ДДВ

* Хотел Дипломат Парк се наоѓа на 700 метри од Diplomat Plaza Hotel & Resort

Соби:
Стандардните двојни соби располагаат со клима уред, 21 инчен телевизор, сателитска ТВ, телефон и безжичен интернет.
Хотел Дипломат Парк нуди и сместување во простории тип студио, кои се состојат од спална соба, дневен престој и целосно опремена кујна. На располагање на гостите се клима уред, 21 инчен телевизор, сателитска ТВ, телефон и безжичен интернет.

Ресторани:
Ресторан Дипломат Парк располага со 60 места и нуди традиционална бугарска кујна. Пријатната атмосфера на ресторанот е погодна за службени ручеци и вечери, корпоративни и семејни прослави.
 

Атракции:
Во околината на градот во 1953 година е пронајдено Луковитското Тракиско сребрено богатство, датира од средината до втората половина на IV в.пр.н.е. Месноста е богата со пештери. Тука можат да се видат природните атракции: пештерата "Проходна", С’евата Дупка, "Темната Дупка", "Котлен", Прекрасниот кањон на реката Златна Панега, уникатните карпести  формации "Куклите" во Карлуковското карстно плато. Сè почесто градот и регионот собира луѓе на уметноста,бидејќи  ова место се карактерира како високo енергетска зона.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Партиципации и доплати:
 • Дете до 5.99 год, се сместува бесплатно на дополнително легло со две лица, кои што плаќаат целосен износ на база ноќевање со појадок.
 • Доплата за дете од 6 до 12 години – 18 € на ден.
 • Трет возрасен купува ваучер.
 • Валидност на ваучер: oд 01 мај до 30 јуни 2022 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 889/13 33 13, +359 697/5 40 90.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, така што ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 889/13 33 13, +359 697/5 40 90.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Дипломат Парк

Гр. Луковит, Р. Бугарија 
Ул. Христо Ботев №37
Тел: +359 ******">******
Моб: +359 ******">******
Email: [email protected]
Website: www.diplomatpark.com
 
ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - хотел Дипломат Парк

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.05.2022 до 30.06.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.