Одмор во Арбанаси, Бугарија - СПА Комплекс Винпалас

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера во Комплекс Винпалас, Арбанаси - Р. БугаријаХотелски комплекс "Винпалас" се наоѓа во архитектонскиот резерват "Арбанаси" на 4 километри од старата престолнина на Бугарија, градот Велико Трново. Топлината, комфорот и спокојот во хотелот ќе остават кај вас незаборавни спомени и ќе придонесат за Вашиот пријатен престој.
На располагање на нашите гости е и Спа центарот на комплексот, нудејќи топол релаксирачки базен, сауна и парна бања.

ЕДНОДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1327 денари (21 €)

ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање вo стандардна или мансардна двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера на сет мени + чаша наливно вино
 • Затоплен базен - големо џакузи во СПА центарот на хотелот
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Обезбедуван паркинг
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВEН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1548  денари (25 €)

ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање вo стандардна или мансардна двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера на сет мени + чаша наливно вино
 • Затоплен базен - големо џакузи во СПА центарот на хотелот
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Обезбедуван паркинг
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

Комплексот располага со 36 соби, од кои: два апартмани,Две студиа, една соба  со три кревети, една еднокреветна соба 1, и 30 двокреветни соби. Секоја од собите е удобно мебелирана и модерно опремена.
Нашиот персонал е специјализиран во организирање и спроведување на:

 • Cвадби, семејни прослави, родендени и слави.
 • Семинари, деловни состаноци, презентации, спроведување на обука на компании

Комплексот располага со сите предуслови за деловна работа, има три сали за состаноци (со 12, 30 и 80 места), проектор, флип-чарт, мултимедија, екрани, видео, факс, DVD, копир-апарат.

Во зависност од Вашите желби може да ја поминете вечерта во нашата винарија со типична арбанашка атмосфера и жива музика, на нашата летна тераса со скара или во ресторанот со прекрасен поглед и интимно опкружување.

Во близина на Арбанаси можете да ги посетите:

 • Тврдината Царевец, лоцирана веднаш до центарот на градот Велико Трново.
 • Трапезица - историско место, каде што биле главните црковни згради на старата бугарска престолнина, Патријаршијата, како и резиденцијата на патријархот.
 • Црквата "Свети Четириесет маченици" - во подножјето на тврдината Царевец во Велико Трново. Во црквата се наоѓаат едни од најзначајните старобугарски епиграфски споменици - Омуртаговиот, Асеновиот и граничен столб од тврдината Родосто од времето на хан Крум.
 • Преображенското манастир - познат по "Тркалото на животот" - Фреска на Захариј Зограф, прибежиште на именитиот преродбеник Матеј Преображенски.
 • Уникатните градби на неимарот Кољо Фичето во Велико Трново - конакот во кој е проведено првото Велико Собрание во 1879г, анот на Хаџи Никола - еден од најинтересните Архитектурни споменици од времето на преродбата, Црквите "Св. Кирил и Методиј "(1861)," Св. Спас "(Вознесение) од 1862-1863 година и" Св. Константин и Елена "(1872), како и Куќата со мајмунчето (изградена 1849 година, во центарот на градот), која го добила името од скулптурата на седнатото мајмунче, поставена високо над влезната врата, со натпишана плоча над неа.
 • Музејот на Втората бугарска држава во Велико Трново
 • Велико Трново - Стариот преродбенски град - родната куќа на Петко Р. Славејков; црквата "Св. Никола "(1836), при чија изградба како калфа работел Кољо Фичето; затворот-музеј (1862), во кој поминале многу слободољубиви Бугари, вклучувајќи ги Левски, Филип Тотју, Стефан Караджа, Бачо Киро; куќата на Кокона Анастасија (од крајот на XVIII век); Стамболовиот ан (бил во сопственост на семејството на Стефан Стамболов, тука работел и бунтовниот Капетан дедо Никола); споменикот Велчова завера на истоимениот плоштад.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 3.99 години се сместува бесплатно.
 • Дете од 4 до 12.99 годишна возраст доплаќа 6 € на ден на база ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен сместен на дополнително легло доплаќа 9 € на ден на база ноќевање со појадок.
 • При сместување задолжително се покажува испечатен ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 31 јули 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 62 600 610; +359 886 69 68 69.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Комплекс Винпалас

Комплекс Винпалас
С. Арбанаси, Р. Бугарија
Ул. Загорие №9
Тел: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.winpalace.net

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер СПА Комплекс Винпалас, Арбанаси.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.07.2020 до 31.07.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.