Одмор за двајца во Арбанаси, Бугарија - СПА Комплекс Винпалас

50% попуст на дводневен пакет за двајца со појадок и вечера + користење на внатрешен базен во Комплекс Винпалас, Арбанаси - БугаријаХотелски комплекс "Винпалас" се наоѓа во архитектонскиот резерват "Арбанаси" на 4 километри од гр. В.Трново. Топлината, комфорот и спокојот во хотелот ќе остават кај вас незаборавни спомени и ќе придонесат за Вашиот пријатен престој.
На располагање на нашите гости е и Спа центарот на комплексот, нудејќи топол релаксирачки базен, сауна и парна бања.

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: 8153 денари (132 €) - 50% = 4076 денари (66 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во алпска соба
 • Два појадоци
 • Една вечера
 • Затворен базен
 • Џакузи
 • Обезбедуван паркинг
 • Интернет
 • 10% попуст во СПА центарот

Можна е проширена дегустација на ЕКО производи од Лимец препорачани од Билкарија - Моќта на стихиите!

Комплексот располага со 36 соби, од кои: два апартмани,Две студиа, една соба  со три кревети, една еднокреветна соба 1, и 30 двокреветни соби. Секоја од собите е удобно мебелирана и модерно опремена.
Нашиот персонал е специјализиран во организирање и спроведување на:

 • Cвадби, семејни прослави, родендени и слави.
 • Семинари, деловни состаноци, презентации, спроведување на обука на компании

Комплексот располага со сите предуслови за деловна работа, има три сали за состаноци (со 12, 30 и 80 места), проектор, флип-чарт, мултимедија, екрани, видео, факс, DVD, копир-апарат.

Во зависност од Вашите желби може да ја поминете вечерта во нашата винарија со типична арбанашка атмосфера и жива музика, на нашата летна тераса со скара или во ресторанот со прекрасен поглед и интимно опкружување.

Во близина на Арбанаси можете да ги посетите:

 • Тврдината Царевец, лоцирана веднаш до центарот на градот Велико Трново.
 • Трапезица - историско место, каде што биле главните црковни згради на старата бугарска престолнина, Патријаршијата, како и резиденцијата на патријархот.
 • Црквата "Свети Четириесет маченици" - во подножјето на тврдината Царевец во Велико Трново. Во црквата се наоѓаат едни од најзначајните старобугарски епиграфски споменици - Омуртаговиот, Асеновиот и граничен столб од тврдината Родосто од времето на хан Крум.
 • Преображенското манастир - познат по "Тркалото на животот" - Фреска на Захариј Зограф, прибежиште на именитиот преродбеник Матеј Преображенски.
 • Уникатните градби на неимарот Кољо Фичето во Велико Трново - конакот во кој е проведено првото Велико Собрание во 1879г, анот на Хаџи Никола - еден од најинтересните Архитектурни споменици од времето на преродбата, Црквите "Св. Кирил и Методиј "(1861)," Св. Спас "(Вознесение) од 1862-1863 година и" Св. Константин и Елена "(1872), како и Куќата со мајмунчето (изградена 1849 година, во центарот на градот), која го добила името од скулптурата на седнатото мајмунче, поставена високо над влезната врата, со натпишана плоча над неа.
 • Музејот на Втората бугарска држава во Велико Трново
 • Велико Трново - Стариот преродбенски град - родната куќа на Петко Р. Славејков; црквата "Св. Никола "(1836), при чија изградба како калфа работел Кољо Фичето; затворот-музеј (1862), во кој поминале многу слободољубиви Бугари, вклучувајќи ги Левски, Филип Тотју, Стефан Караджа, Бачо Киро; куќата на Кокона Анастасија (од крајот на XVIII век); Стамболовиот ан (бил во сопственост на семејството на Стефан Стамболов, тука работел и бунтовниот Капетан дедо Никола); споменикот Велчова завера на истоимениот плоштад.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Доплатите се вршат на лице место во хотелот:
 • Деца до 3 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца над 3 годишна возраст или трет возрасен сместени на дополнително легло доплаќа 9 € на база ноќевање со појадок.
 • При сместување задолжително се покажува испечатен ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 25 септември до 01 декември 2015 година.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 062 600 610; +359 886 69 68 69.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Комплекс Винпалас

Комплекс Винпалас
С. Арбанаси, Р. Бугарија
Ул. Загорие №9
Тел: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.winpalace.net

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер СПА Комплекс Винпалас, Арбанаси.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 25.09.2015 до 01.12.2015

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.