Велигден во Арбанаси, Бугарија - СПА Комплекс Винпалас

Дводневен или тридневен пакет со појадок + традиционална посна вечера и Велигденски ручек во Комплекс Винпалас, Арбанаси - Р. БугаријаХотелски комплекс "Винпалас" се наоѓа во архитектонскиот резерват "Арбанаси" на 4 километри од гр. В.Трново. Топлината, комфорот и спокојот во хотелот ќе остават кај вас незаборавни спомени и ќе придонесат за Вашиот пријатен престој.
На располагање на нашите гости е и Спа центарот на комплексот, нудејќи топол релаксирачки базен, сауна и парна бања.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 8532 денари (138 €) - 50% = 4266 денари (69 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба во алпски стил
 • Два појадоци
 • Традиционална посна вечера
 • Велигденски ручек
 • Користење на топол базен за релаксација
 • Обезбедуван паркинг
 • Интернет

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 10681 денар (173 €) - 50% = 5340 денари (86.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба во алпски стил
 • Три појадоци
 • Традиционална посна вечера
 • Велигденски ручек
 • Користење на топол базен за релаксација
 • Обезбедуван паркинг
 • Интернет

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 9796 денари (159 €) - 50% = 4898 денари (79.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна стандардна соба или студио во алпски стил
 • Два појадоци
 • Традиционална посна вечера
 • Велигденски ручек
 • Користење на топол базен за релаксација
 • Обезбедуван паркинг
 • Интернет

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 12577 денари (204 €)- 50% = 6288 денари (102 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба или студио во алпски стил
 • Три појадоци
 • Традиционална посна вечера
 • Велигденски ручек
 • Користење на топол базен за релаксација
 • Обезбедуван паркинг
 • Интернет

Може да ги искористe предностите на специјалниот ВЕЛИГДЕНСКИ СПА ПАКЕТ - вклучува сауна, парна бања, џакузи, ароматична масажа по цена од 24 € nаместо 38 €.
 

ВЕЛИГДЕНСКИ РУЧЕК: свежа пролетна салата 350 гр .; Јагнешко печено со дроб сарма 400 гр .; Виенски колач со јаболка и карамелен крем 150 гр.; Домашен леб; Чаша вино.

Комплексот располага со 36 соби, од кои: два апартмани,Две студиа, една соба  со три кревети, една еднокреветна соба 1, и 30 двокреветни соби. Секоја од собите е удобно мебелирана и модерно опремена.
Нашиот персонал е специјализиран во организирање и спроведување на:

 • Cвадби, семејни прослави, родендени и слави.
 • Семинари, деловни состаноци, презентации, спроведување на обука на компании

Комплексот располага со сите предуслови за деловна работа, има три сали за состаноци (со 12, 30 и 80 места), проектор, флип-чарт, мултимедија, екрани, видео, факс, DVD, копир-апарат.

Во зависност од Вашите желби може да ја поминете вечерта во нашата винарија со типична арбанашка атмосфера и жива музика, на нашата летна тераса со скара или во ресторанот со прекрасен поглед и интимно опкружување.

Во близина на Арбанаси можете да ги посетите:

 • Тврдината Царевец, лоцирана веднаш до центарот на градот Велико Трново.
 • Трапезица - историско место, каде што биле главните црковни згради на старата бугарска престолнина, Патријаршијата, како и резиденцијата на патријархот.
 • Црквата "Свети Четириесет маченици" - во подножјето на тврдината Царевец во Велико Трново. Во црквата се наоѓаат едни од најзначајните старобугарски епиграфски споменици - Омуртаговиот, Асеновиот и граничен столб од тврдината Родосто од времето на хан Крум.
 • Преображенското манастир - познат по "Тркалото на животот" - Фреска на Захариј Зограф, прибежиште на именитиот преродбеник Матеј Преображенски.
 • Уникатните градби на неимарот Кољо Фичето во Велико Трново - конакот во кој е проведено првото Велико Собрание во 1879г, анот на Хаџи Никола - еден од најинтересните Архитектурни споменици од времето на преродбата, Црквите "Св. Кирил и Методиј "(1861)," Св. Спас "(Вознесение) од 1862-1863 година и" Св. Константин и Елена "(1872), како и Куќата со мајмунчето (изградена 1849 година, во центарот на градот), која го добила името од скулптурата на седнатото мајмунче, поставена високо над влезната врата, со натпишана плоча над неа.
 • Музејот на Втората бугарска држава во Велико Трново
 • Велико Трново - Стариот преродбенски град - родната куќа на Петко Р. Славејков; црквата "Св. Никола "(1836), при чија изградба како калфа работел Кољо Фичето; затворот-музеј (1862), во кој поминале многу слободољубиви Бугари, вклучувајќи ги Левски, Филип Тотју, Стефан Караджа, Бачо Киро; куќата на Кокона Анастасија (од крајот на XVIII век); Стамболовиот ан (бил во сопственост на семејството на Стефан Стамболов, тука работел и бунтовниот Капетан дедо Никола); споменикот Велчова завера на истоимениот плоштад.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек при двојно сместување.
 • Доплати на лице место во хотелот:
 • Деца до 3 год. се сместуваат бесплатно.
 • Дете до 12 година на дополнително легло: доплата 6 € на Ден на база ноќевање + појадок.
 • Трет возрасен на дополнително легло: доплаќа 9 € на Ден на база ноќевање + појадок.
 • Традиционална посна вечера: трет возрасен: 9 € .; дете до 12 години: 7 €
 • Велигденски ручек: трет возрасен: 17 € .; дете до 12 години: 9 €
 • При сместување задолжително се прилага испечатен ваучер на хартија.
 • Валидност на ваучер: од 29 април до 02 мај 2016 година.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 62/600 610; +359 886/69 68 69.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Комплекс Винпалас

Комплекс Винпалас
С. Арбанаси, Р. Бугарија
Ул. Загорие №9
Тел: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.winpalace.net

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер СПА Комплекс Винпалас, Арбанаси.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.04.2016 до 02.05.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.