Нова година во Арбанаси, Бугарија - СПА Комплекс Винпалас

Новогодишни пакети со појадок + празнична новогодишна вечера во Комплекс Винпалас, Арбанаси - Р. БугаријаХотелски комплекс "Винпалас" се наоѓа во архитектонскиот резерват "Арбанаси" на 4 километри од старата престолнина на Бугарија, градот Велико Трново. Топлината, комфорот и спокојот во хотелот ќе остават кај вас незаборавни спомени и ќе придонесат за Вашиот пријатен престој.
На располагање на нашите гости е и Спа центарот на комплексот, нудејќи топол релаксирачки базен, сауна и парна бања.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8153 денари (132 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна алпска економична соба
 • Три појадоци
 • Една вечера на 30.12.2016 година
 • Новогодишна празнична вечера на 31.12.2016 година
 • Новогодишна празнична програма - музика во живо, огномет
 • Лотарија со изненадувања
 • Касен појадок на 01.01.2017 година
 • Доцна ослободување на собите
 • Бесплатно користење на сауна, парна бања и топол релаксациски базен
 • Бесплатен инернет пристап
 • Обезбедуван паркинг
 • Туристички данок
 • ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8785 денари (142 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна алпска стандардна соба
 • Три појадоци
 • Една вечера на 30.12.2016 година
 • Новогодишна празнична вечера на 31.12.2016 година
 • Новогодишна празнична програма - музика во живо, огномет
 • Лотарија со изненадувања
 • Касен појадок на 01.01.2017 година
 • Доцна ослободување на собите
 • Бесплатно користење на сауна, парна бања и топол релаксациски базен
 • Бесплатен инернет пристап
 • Обезбедуван паркинг
 • Туристички данок
 • ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9417 денари (152 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Една вечера на 30.12.2016 година
 • Новогодишна празнична вечера на 31.12.2016 година
 • Новогодишна празнична програма - музика во живо, огномет
 • Лотарија со изненадувања
 • Касен појадок на 01.01.2017 година
 • Доцна ослободување на собите
 • Бесплатно користење на сауна, парна бања и топол релаксациски базен
 • Бесплатен инернет пристап
 • Обезбедуван паркинг
 • Туристички данок
 • ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10049 денари (163 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци
 • Една вечера на 30.12.2016 година
 • Новогодишна празнична вечера на 31.12.2016 година
 • Новогодишна празнична програма - музика во живо, огномет
 • Лотарија со изненадувања
 • Касен појадок на 01.01.2017 година
 • Доцна ослободување на собите
 • Бесплатно користење на сауна, парна бања и топол релаксациски базен
 • Бесплатен инернет пристап
 • Обезбедуван паркинг
 • Туристички данок
 • ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10997 денари (178 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Една вечера на 30.12.2016 година
 • Новогодишна празнична вечера на 31.12.2016 година
 • Новогодишна празнична програма - музика во живо, огномет
 • Лотарија со изненадувања
 • Касен појадок на 01.01.2017 година
 • Доцна ослободување на собите
 • Бесплатно користење на сауна, парна бања и топол релаксациски базен
 • Бесплатен инернет пристап
 • Обезбедуван паркинг
 • Туристички данок
 • ДДВ

НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА

 • Свежа новогодишна салата: / Салата ајсберг, црвена и зелена салата, домати, рукола, прошуто, пармезан, авокадо, калинка, балсамико дресинг /
 • Топло мезе: солена палачинка со пилешко филе и топено сирење
 • Основно јадење: Печено роле од маринирано мисиркино месо со полнеж од сланина и сенф и свинска печена плешка, залеана со сос "Братенџус", гарнирани со топка кремаст ориз, глазирани моркови и запечена зелка
 • Ордевер: Суво мезе / свинска сушеница и суџук /; Свежо печени сусамови и интегрални лепчиња и багети; Јаткасти плодови / бадеми и кикирики /; Сезонски плодови и овошје; Новогодишна баница
 • Десерти: Торта
 • Пијалаци: Минерална вода - 0.500 л .; Сокови - 1 бр .; Ракија "Бургас 63" Одлежана - 0.100 мл., Водка "Финландија" - 0.100 мл. - По избор; Шише вино - 0.375 мл. - Бело или црвено; чаша шампањ

Празнична вечера на 30.12.2016

 • Салата: шопска салата / домат, краставица, печени пиперки, сирење / - 300 гр.
 • Основно јадење: Свински Талер со динстани печурки во масло и сос "Братенџус" - 350 гр .; Свежо печена лепиња со путер - 150 гр.
 • Десерти: Чиз кејк со мармалад од боровинки - 180 гр.
 • Пијалоци: Минерална вода 1 бр. - 0.500 л .; Чаша бело или црвено вино на Винарска визба "Поморие"

Комплексот располага со 36 соби, од кои: два апартмани,Две студиа, една соба  со три кревети, една еднокреветна соба 1, и 30 двокреветни соби. Секоја од собите е удобно мебелирана и модерно опремена.
Нашиот персонал е специјализиран во организирање и спроведување на:

 • Cвадби, семејни прослави, родендени и слави.
 • Семинари, деловни состаноци, презентации, спроведување на обука на компании

Комплексот располага со сите предуслови за деловна работа, има три сали за состаноци (со 12, 30 и 80 места), проектор, флип-чарт, мултимедија, екрани, видео, факс, DVD, копир-апарат.

Во зависност од Вашите желби може да ја поминете вечерта во нашата винарија со типична арбанашка атмосфера и жива музика, на нашата летна тераса со скара или во ресторанот со прекрасен поглед и интимно опкружување.

Во близина на Арбанаси можете да ги посетите:

 • Тврдината Царевец, лоцирана веднаш до центарот на градот Велико Трново.
 • Трапезица - историско место, каде што биле главните црковни згради на старата бугарска престолнина, Патријаршијата, како и резиденцијата на патријархот.
 • Црквата "Свети Четириесет маченици" - во подножјето на тврдината Царевец во Велико Трново. Во црквата се наоѓаат едни од најзначајните старобугарски епиграфски споменици - Омуртаговиот, Асеновиот и граничен столб од тврдината Родосто од времето на хан Крум.
 • Преображенското манастир - познат по "Тркалото на животот" - Фреска на Захариј Зограф, прибежиште на именитиот преродбеник Матеј Преображенски.
 • Уникатните градби на неимарот Кољо Фичето во Велико Трново - конакот во кој е проведено првото Велико Собрание во 1879г, анот на Хаџи Никола - еден од најинтересните Архитектурни споменици од времето на преродбата, Црквите "Св. Кирил и Методиј "(1861)," Св. Спас "(Вознесение) од 1862-1863 година и" Св. Константин и Елена "(1872), како и Куќата со мајмунчето (изградена 1849 година, во центарот на градот), која го добила името од скулптурата на седнатото мајмунче, поставена високо над влезната врата, со натпишана плоча над неа.
 • Музејот на Втората бугарска држава во Велико Трново
 • Велико Трново - Стариот преродбенски град - родната куќа на Петко Р. Славејков; црквата "Св. Никола "(1836), при чија изградба како калфа работел Кољо Фичето; затворот-музеј (1862), во кој поминале многу слободољубиви Бугари, вклучувајќи ги Левски, Филип Тотју, Стефан Караджа, Бачо Киро; куќата на Кокона Анастасија (од крајот на XVIII век); Стамболовиот ан (бил во сопственост на семејството на Стефан Стамболов, тука работел и бунтовниот Капетан дедо Никола); споменикот Велчова завера на истоимениот плоштад.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 3 години - бесплатно.
 • Дете од 4 до 12 години - 50% попуст од пакетот за возрасен.
 • Возрасен на дополнително легло - 20% попуст од пакетот за возрасен.
 • Доплата за пакет од 4 ноќевања: за двојна алпскка економична соба, двојна алпска стандардна соба и студио – 27 €.
 • Доплата за пакет 4 ноќевања: во двокреветна стандардна соба и апартман – 22 €.
 • Анулација на резервација до 10.12 – се задржува 50% од сумата.
 • Анулација на резервација до 27.12 – се задржува 100% од сумата.
 • При сместување задолжително се прилага испечатен ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември до 02 јануари 2016 година.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 62/600 610; +359 886/69 68 69.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Комплекс Винпалас

Комплекс Винпалас
С. Арбанаси, Р. Бугарија
Ул. Загорие №9
Тел: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.winpalace.net

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер СПА Комплекс Винпалас, Арбанаси.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2016 до 02.01.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.