Велигден на база All inclusive во Банско - Банско Спа & Холидејс****

Тридневен пакет на база All Inclusive во Банско Спа & Холидејс****Четириѕвездниот  комплекс "Банско Спа & Холидејс" е изграден по критериумите на водечките хотелски стандарди. Еден од најафирмираните хотели во градот Банско. Хотелот се наоѓа во западниот дел на градот, само на 160 км. од Софија и на 150 км. од Пловдив. Им нуди на своите гости прекрасен  и величествен поглед кон трите планини Пирин, Рила и Родопи.
 

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5593 денари (90 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевањa во двојна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Велигденски ручек на 16.04.2017
 • Користење на базен, сауна, парна бања, контрастен туш, зона за релаксација
 • Фитнес центар
 • Паркинг 
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

Модерно декориран, со својата елеганција  и префинетост хотелот располага со 80 двокреветни стандардни соби, 9 двокреветни соби на поткровје, 3 фамилијарни соби и 6 апартмани ( вклучувајќи соба и апартман за лицата со хендикеп ). Сите тие се опремени со телефон, сателитска ТВ, интернет, клима, сеф, мини бар и бања со када и фен. Повеќето од собите имаат и пространи балкони!
Хотелот поседува модерен систем за безбедност, такашто  сите соби се отклучуваат со магнетни чипови. Хотелот "Банско Спа & Празници" ги импресионира своите гости со разновидноста на допълителните услуги кои ги нуди: рум-сервис, перење, пеглање, фризерски услуги, автомобили и велосипеди за изнајмување, различни патувања, излети, походи во планината, јавање, риболов, рафтинг !!!
Хотелот "Банско Спа & холидејс" е идеално место за конгресен туризам! Со своите две конференциски сали со капацитет 60 и 100 места, хотелот е погоден за одржување на семинари, конференции, и други организирани настани. Салите се опремени со мултимедија, екран, флипчарт, лаптоп, озвучување.

На ваше располагање се и прекрасно украсените места за хранење и забава: класичен ресторан, традиционална бугарска меана  со национална кујна, лоби со разновидни предлози и одлична услуга!!! Уживајте  во  највкусните  кулинарски задоволства, подготвени од нашите професионални готвачи само кај нас, затоа што нема подобри од таверната на "Банско Спа & Холидејс".
Хотелот "Банско Спа & Холидејс" може да се пофали со најмодерниот  Спа центар во традиционален источен стил и атмосфера !!! Овде ќе ве пречекаат нашите професионални терапевти во 18 различни кабинети, за да ви понудат богата гама од масажи и третмани за лице и тело.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек при двојно сместување
 • Едно дете 0-6.99 год. Сместено со две лица кои плаќаат целосен износ- бесплатно.
 • Еден возрасен со едно дете 0-6.99 год. доплаќа 17 € на ден.
 • Две деца 0-6.99 год. сместени со со две лица кои плаќаат целосен износ - едното дете се сместува бесплатно, другото доплаќа 9 € на ден.
 • Дете 7 - 13.99 год. сместено на дополнително легло со со две лица кои плаќаат целосен износ, доплаќа 14 € на ден.
 • Дете 7 - 13.99 год. сместено на редовно легло, доплаќа 20 € на ден.
 • Трет возрасен, сместен на дополнително легло, доплаќа 20 € на ден.
 • Доплата на лице место за сместување во единечна соба - 17 € на ден.
 • Доплата на лице место за сместување во апартман - 25 € на ден / изнајмување на соба.
 • Сместувањето во хотелот е после 14 часот, а ослободувањето на собите е до 12 часот.
 • Сите партиципации и доплати се прават на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 14 до 17 април 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 879/59 73 99 (9:00 - 17:00 часот.)
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Банско Спа & Холидејс****

Гр.Банско, Р. Бугарија
ул. Ја
вор №29
Тел: +359 879  ******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.banskospa.net

ВИП Понудата е обезбедена од "Банско Спа & Холидејс"****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.04.2017 до 17.04.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All Inclusive:

ПОЈАДОК: од 08.00 ч. до 10.00 ч. На шведска маса или сет мени - кафе, чај, сок, вода;
РУЧЕК: од 12.00 ч. до 14.00 ч. На шведска маса или сет мени - кафе, чај, вода, пиво, бугарски алкохол (водка, мента, ракија, мастика, бело и црвено наливно вино).
ПОПЛАДНЕВНА УЖИНА: от 16.00 ч. до 18.00 ч. На шведска маса или сет мени, -
кафе, чај, сок, вода
ВЕЧЕРА: од 19.30 ч. до 21.30 ч. На шведска маса или сет мени - пиво, вода, бугарски алкохол ( водка, мента, ракија, мастика, бело и црвено наливно вино).