Зимување во Банско - Хотел Френдс***, Банско

Пакети со појадок или со појадок и вечера + СПА вo Хотел Френдс***, БанскоХотел Френдс *** се наоѓа во прекрасниот планински град Банско во Бугарија. Хотелот располага со 41 модерни и стилски опремени соби со спална и два дополнителни кревети, 4 апартмани со две соби, две бањи, хидромасажна када. 4 луксузни апартмани со две соби, две бањи, хидромасажна када, камин и голема тераса со прекрасен поглед кон Пирин и Рила.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ:VIP цена: 1612  денари (26  €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадк
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче
 • Интернет

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ:VIP цена: 1991 денар (32 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче
 • Интернет

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ:VIP цена: 3128 денари (50 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Два појадоци
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче
 • Интернет

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ:VIP цена: 4171 денар (67 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче
 • Интернет

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ:VIP цена: 4677 денари (76 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче
 • Интернет

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ:VIP цена: 5783 денари (94 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче
 •  
 • Интернет

Хотел Френдс предлага модерни и комфорни соби и апартмани за сместување во срцето на Банско. Со својот елегантен дизајн, гостопримството и посветеност кон своите гости се стремиме да Ви го направиме патувањето полесно и поудобно.
Сите соби во Хотел Френдс *** се со удобни двојни кревети, минибар, телевизор со кабловска телевизија, телефон, гардеробер, биро, звукоизолирани прозорци и врати и бесплатен Wi-Fi интернет.
За целосен одмор и рекреација располагаме со релакс зона, каде можете да уживате во нашата  сауна, парна бања, џакузи и масажни третмани.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 5.99 год. возраст се сместува бесплатно.
 • Дете од 6 до 11.99 год. возраст на дополнително легло доплаќа 13 € за ноќевање со појадок или 16 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • За трет возрасен (лице над 12 год.) на дополнително легло се доплаќа 28 € за ноќевање со појадок или 34 € за ноќевање со појадок и вечера. 
 • Нопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 899 14 43 06.
 • Валидност на ваучер: од 03 до 08 јануари и од 22 февруари до 09 март 2022г.!
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Френдс***, Банско

Хотел Френдс
Банско, Р. Бугарија
ул. "Рајна Кнегиња" №2
Моб: +359 ******
Email: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Френдс

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.01.2022 до 09.03.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма ALL Inclusive LIGTH:
8.00 – 10.00 ч. - појадок сп кафе, чај, сок /пост микс/;
12.30 – 14.00 ч. – ручек со пијалоци /сок, наливно пиво и вино, бугарски алкохол - ракија,
вотка, џин, мента, мастика;
18.30 – 20.30 ч. – вечера со пијалоци 
/сок, наливно пиво и вино, бугарски алкохол - ракија,
вотка, џин, мента, мастика;

Исхраната е на  шведска маса при минимум 20 гости. Пијалоците по програмата
All Inclusive Light се сервираат само во ресторанот во наведените часови за време на оброците;