All inclusive вo Банско - Хотел Каза Карина - Банско

Еднодневен пакет на база All inclusive + СПА во Апартмански Комплекс Каза Карина, Банско"Каза  Карина" веќе се состои од две згради - едниот дел кој сите добро веќе го  познавате останува со апартмани, а новиот дел целосно се состои од хотелски соби. За практичноста и удобноста на нашите гости, двете згради се обединети од топла врска помеѓу нив. Таму се наоѓа и нашата нова пространа рецепција, која ќе служи на гостите и на двете згради.
"Каса  Карина" е со триѕвезден  луксузен комплекс, се наоѓа во подножјето на Пирин планина, на околу 100 метри од жичарницата.

Во одлични услови и совршена услуга може да уживате во вашиот одмор во планинското одморалиште Банско и неговата околина.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1454 денари (23 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во економично студио или двокреветна соба на поткровје без тераса
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Бесплатен wi-fi на територијата на целиот хотел
 • Паркинг места со ограничен број
 • Детско катче
 • Туристичка такса
 • Осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1612 денари (26 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба или студио со тераса
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Бесплатен wi-fi на територијата на целиот хотел
 • Паркинг места со ограничен број
 • Детско катче
 • Туристичка такса
 • Осигурување
 • ДДВ
 1. * Во економично студио или двокреветна соба можат да се сместат до 2 возрасни
 2. * Во двокреветна соба можат да се сместат до 2-ца возрасни + 2 деца на дополнителни кревети или до 2 возрасни + 1 возрасен на дополнително легло
 3. * Во студио можат да се сместат до 2-ца возрасни + 1 дете на дополнително легло
 4. * Во едноспален апартман можат да се сместат до 2-ца возрасни + 1 возрасен или дете до 11.99 година на дополнително легло
 5. * Во двоспален апартман можат да се сместат до 4 возрасни + 1 возрасен или 2 деца до 11.99 год. на дополнително легло.

Хотелскиот  дел се состои од 54 луксузно опремени двокреветни соби сместени на 4 спрата. Во нив има можност за сместување по двајца луѓе  на редовни кревети со можност за сместување на уште двајца на  дополнителни кревети. Во секоја соба креветите се од  француски  тип, опремени се со  гардеробер, конвекциски радијатор, мини бар, телевизор, wi fi (платена услуга), подот е послан со мокет. Собите располагаат со луксузно завршени купатила со туш кабини со сите потребни додатоци во нив. Поголемиот дел од просториите имаат тераси со поглед кон градот и планината.
За децата имаме забавно  детско катче, каде ќе можат да играат, додека нивните родители уживаат во мирен одмор. Следната година за спроведување на семинари, конференции, обуки и други корпоративни настани ќе биде достапна и конференциската сала со 100-120 места.
Комплексот располага со различни по распоред  и големина апартмани, откривајќи неверојатни            глетки кон Рила и Пирин планина.  
Апартхотел Каса Карина во градот Банско располага со вкупно 80 студиа, апартмани со 1 и 2 спални.
Секој од нив е опремен со туш или када, кабелска ТВ, кујна и многу од нив се со балкон. Спа-центарот вклучува сауна, парна бања, турска бања, фитнес сала, одделни простории за масажа и релаксирање и импресивен затворен базен.

Ресторан
Уживајте во незаборавен престој во ресторанот на Каса Карина. Овде  имате можност да пробате јадења од традиционалната бугарска кујна. Сите јадења на жар можат да бидат приготвени  како од страна на нашиот готвач, така и од самите гости на хотелот.
Спа центарот на апартхотел Каса  Карина располага со Финска сауна, парна бања, ледено катче, Турска бања, фитнес центар, одделни простории за масажа и релаксација, голем базен (температура од  30 степени) со местоположба кон јужната сончева страна.

Спа центарот на апартхотел Каса  Карина располага со финска сауна, парна бања, ледено катче, турска бања, фитнес центар, одделни простории за масажа и релаксација, голем базен (температура од  30 степени) со местоположба кон јужната сончева страна.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при минимална искористеност на редовните кревети во даден тип просторија.
 • Храната и пијалоците се предлагаат само во основниот ресторан на хотелот.
 • Доколку има помалку од 20 луѓе сместени во ист период во хотелот исхраната е претходно избрано мени од хотелот.
 • На лица до 18 години не се служат алкохолни пијалоци.
 • Сместување во хотелот е после 14.00 ч. а ослободувањето на просториите е до 12.00 ч.
 • Цената е валидна при минимална искористеност на основните кревети на просториите.
 • Дете на возраст до 5.99 години се сместува бесплатно. 
 • Доплата на рецепција:
 • Дете на возраст од 6 до 11.99 година при сместување на дополнително легло – 16 € на ден на база All Inclusive.
 • Трет возрасен при сместување на дополнително легло – 21 € на ден на база All Inclusive.
 • Дете на возраст од 6 до 11.99 години при сместување на редовно легло – 17 € на ден на база All Inclusive.
 • Доплата за единечно сместување –13 € на ден.
 • Доплата за апартман - 5 € на ден.
 • Внатрешен обезбедуван паркинг со видео надзор со ограничен број места – 4 € за 24 часа.
 • Користење на наметка – 2.5 € за целиот престој, со депозит од 15 €.
 • Бебешко креветче - 2.5 € на ден.
 • Домашно милениче до 5 кг. - 5 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 13 септември до 31 октомври 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 884/519 400 или [email protected] (од Пон. До Нед. 09: 00ч - 18: 00 ч.)
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 884/519 400 или [email protected] (од Пон. До Нед. 09: 00ч - 18: 00 ч.)
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Каза Карина - Банско

Комплекс "Каза Карина"
Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. Кралев двор
№5
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]

Website: www.bansko-casakarina.com

ВИП Понудата е предоставена од - Комплекс "Каза Карина", Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.09.2018 до 31.10.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

ПРОГРАМА ALL INCLUSIVE

ПОЈАДОК: 08:00 - 10:00 часот:
Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, колбаси, салама, маслинки, домати, краставици, кисело млеко, пресно млеко, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња, мини кроасани, баница со сирење, мекици, слатко, мед, масло, овошје според сезоната, леб, кафе, чај, микс сокови, минерална вода.

РУЧЕК:12:30 – 14:00 часот:
3 вида салати, супа, готвени јадења со или без месо, плодови и овошје според сезона, домашни слатки, леб, бугарски алкохол, наливно вино, наливно пиво, кафе, чаj, сокови микс, минерална вода.

ПОПЛАДНЕВНА УЖИНА: 16:00 - 17:00 часот:
Мали слатки и соленки, овошје според сезоната, бугарски алкохол, наливно вино, наливно пиво,кафе, чај, микс сокови, минерална вода.

ВЕЧЕРА: 19.00 - 21.30 часот:
Секоја вечер различни готвени јадења од различни интернационални кујни, 3 видови салати, скара, различни видови јадења со или без месо, ордевери, десeрти, плодови, леб, бугарски алкохол, наливно вино, наливно пиво, кафе, чај, сокови микс, минерална вода.

На лица до 18 год. возраст не се служат алкохолни пијалоци.