Нова активна понуда од Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс:

Пакети со појадок или со појадок и вечера во Хотел Марија-Антоанета Резиденс, Банско

Простанало време:
Цена: 3160ден.

All Inclusive во Банско - Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс

Еднодневен пакет со појадок и вечера или на база All Inclusive Light во Хотел Марија-Антоанета Резиденс, БанскоТаму каде што градот и величествената врвови на Пирин се среќаваат  , каде планинските потоци се влеваат во реката, а лифтот  е на еден чекор  растојание. Таму каде што пејзажот Ви го запира здивот и сè наоколу е во целосна хармонија.
Овде е  лоциран Апартхотел Марија - Антоанета Резиденс!
Апарт  хотел Марија Антоанета Резиденс е прекрасен триѕвезден  хотел на привилегирано место во центарот на китното  планинско село Банско, реномирано Ски и рекреациско одморалиште. Хотелот е идеално место за забава, семеен одмор, ски одмор, романтично бегство од секојдневието, спортска рекреација или камп за обука  во секое време од годината.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1106денари (25 €)

ВИП ваучерот е за еден човек, при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во  двојна соба, студио или апартман при максимална пополнетост на просторијата
 • Еден појадок (кафе, чај, сок)
 • Една вечера со вклучени пијалоци (пиво, бело или црвено вино)
 • Надворешен базен (во зависност од временските услови)
 • Внатрешен загреан базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг (до пополнување на местата)
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1422 денари (23 €)

ВИП ваучерот е за еден човек, при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во  двојна соба,студио или апартман при максимална пополнетост на просторијата
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Внатрешен загреан базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг (до пополнување на местата)
 • Туристичка такса и ДДВ

*При пет ноќевања добивате бонус бесплатно шесто ноќевање од хотелот

Лоциран во месноста Страгите, од хотелот се открива прекрасен поглед кон Пирин планина. При дизајнирањето на резиденцијата е предвидено секој прозорец и секој балкон да предоставува одлична панорамска глетка на величествената планина и природа.
Хотелот располага со SPA центар - затворен базен, 2 сауни, парна бања, фитнес центар и кабинети за масажа.
Голем избор од двокреветни соби, студиа, еднокреветни  апартмани со кујна и апартмани  со камин во дневната соба.
• Рецепциja и туристичка канцеларија;
• Лоби бар;
• Ресторан;
• Откриен  бар за летните денови;
• Лифт  во  секој  сектор  на комплексот;
• Гардероба за скијање;
• Подземен паркинг и надземни паркинг места;
• Кабелска телевизија во секоја соба;
• Неверојатната локација, величествените  глетки кон планината, удобните  апартмани, како и нашиот љубезен персонал, ќе го направат незаборавен вашиот одмор!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, сместен во двојна соба, студио или апартман при максимална искористеност на креветите во даден тип просторија, при минимум две ноќевања.
 • Едно дете 0 - 5.99 години се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
 • За второ и секое следно дете до 5.99 год. се доплаќа 30% од цената на пакетот.
 • Дете 6- 11.99 години на дополнително легло се сместува  на 50% од цената на пакетот.
 • Возрасен на дополнително легло - 70% од цената на пакетот.
 • Дете 0-12 години на редовно легло не користи попуст.
 • Доплата за единечно сместување - 16 € на ден.
 • Доплата за сместување во едноспален / семеен апартман – 10 € на вечер. Доплатата е доколку не е исполнет капацитетот на просторијата 2+2 , за семеен апартман 4 +2.
 • Домашни миленици – 5 €. / Ден.
 • Доплата за камин - 5 €. / Ден.
 • Изнајмување на СПА крпа – 2.5 € / Депозит 10 € /
 • Изнајмување на СПА наметка – 5 € / Депозит 15 € /
 • Детско креветче – 2.5 € / Ден
 • Валидност на ваучер: од 02 до 30 септември 2018 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 885/99 99 29.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс

Апартхотел Марија-Антоанета 
Гр. Банско, Р. Бугарија
Кв. Глазне
месност Страгите
Тел: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.maria-antoaneta.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс, град Банско.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.09.2018 до 30.09.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All inclusive light:

 • Појадок: 08:00 - 10:00 ч. на шведска маса или сет мени, плус кафе, чај, сок.
 • Ручек: 12:30 - 14:00 ч. на шведска маса или сет мени, плюс кафе, чај, сок, пиво, бело и црвено наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци - ракија, водка.
 • Вечера: 19:30 - 21:00 ч. на шведска маса или сет мени - пиво, сок, бело и црвено наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци - ракија, водка.
 • All Inclusive програмата е во рамките на Основен ресторан. Изнесувањето на храна, пијалоци и прибори се санкционира според правилникот на хотелот.