All Inclusive во Банско - Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс

Пакети со појадок, со појадок и вечера или на база All Inclusive light во Хотел Марија-Антоанета Резиденс, БанскоТаму каде што градот и величествената врвови на Пирин се среќаваат  , каде планинските потоци се влеваат во реката, а лифтот  е на еден чекор  растојание. Таму каде што пејзажот Ви го запира здивот и сè наоколу е во целосна хармонија.
Овде е  лоциран Апартхотел Марија - Антоанета Резиденс!
Апарт  хотел Марија Антоанета Резиденс е прекрасен триѕвезден  хотел на привилегирано место во центарот на китното  планинско гратче Банско, реномирано Ски и рекреациско одморалиште. Хотелот е идеално место за забава, семеен одмор, ски одмор, романтично бегство од секојдневието, спортска рекреација или камп за обука  во секое време од годината.

Делничните пакети се за сместување од недела до четвртоок, а викенд цените важат за петок и сабота!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 948 денари (15 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во  двокреветна соба, студио или апартман
 • Еден појадок
 • Внатрешен загреан базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1074 денари (17 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во  двокреветна соба, студио или апартман
 • Еден појадок
 • Внатрешен загреан базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1169 денари (19 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во  двокреветна соба, студио или апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен загреан базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1296 денари (21 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во  двокреветна соба, студио или апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен загреан базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1485 денари (24 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во  двокреветна соба, студио или апартман
 • Исхрана на база All inclusive Light
 • Внатрешен загреан базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1612 денари (26 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во  двокреветна соба, студио или апартман
 • Исхрана на база All inclusive Light
 • Внатрешен загреан базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Туристичка такса и ДДВ

Лоциран во месноста Страгите, од хотелот се открива прекрасен поглед кон Пирин планина. При дизајнирањето на резиденцијата е предвидено секој прозорец и секој балкон да предоставува одлична панорамска глетка на величествената планина и природа.
Хотелот располага со SPA центар - затворен базен, 2 сауни, парна бања, фитнес центар и кабинети за масажа.
Голем избор од двокреветни соби, студиа, еднокреветни  апартмани со кујна и апартмани  со камин во дневната соба.
• Рецепциja и туристичка канцеларија;
• Лоби бар;
• Ресторан;
• Откриен  бар за летните денови;
• Лифт  во  секој  сектор  на комплексот;
• Гардероба за скијање;
• Подземен паркинг и надземни паркинг места;
• Кабелска телевизија во секоја соба;
• Неверојатната локација, величествените  глетки кон планината, удобните  апартмани, како и нашиот љубезен персонал, ќе го направат незаборавен вашиот одмор!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи при минимум две ноќевања. Делничните пакети се за сместување од недела до четврток, а викенд цените важат за петок и сабота!
 • Понудата е за еден човек, сместен во двојна соба, јуниор апартман, едноспален или семееен  апартман при максимална искористеност на креветите во даден тип просторија.
 • Прво дете 0 - 5.99 години се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
 • За второ и секое следно дете до 5.99 год. се доплаќа 30% од цената на пакетот.
 • Дете 6- 11.99 години на дополнително легло се сместува  на 50% од цената на пакетот.
 • Возрасен на дополнително легло - 70% од цената на пакетот.
 • Дете 0-12 години на редовно легло не користи попуст.
 • Доплата за единечно сместување - 12  € на ден на база HB+ или 18 € на ден на база Аll Inclusive Light.
 • Доплата за сместување во едноспален / семеен апартман – 10 € на вечер. Доплатата е доколку не е исполнет капацитетот на просторијата 2+2 , за семеен апартман 4 +2.
 • Домашни миленици – 5 €. / Ден.
 • Доплата за камин - 5 €. / Ден.
 • Изнајмување на СПА крпа – 2.5 € / Депозит 10 € /
 • Изнајмување на СПА наметка – 5 € / Депозит 15 € /
 • Детско креветче – 2.5 € / Ден
 • Валидност на ваучер: од 23 јули до 08 септември 2020 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 885/99 99 29.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс

Апартхотел Марија-Антоанета 
Гр. Банско, Р. Бугарија
Кв. Глазне
месност Страгите
Тел: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.maria-antoaneta.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс, град Банско.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 23.07.2020 до 07.09.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All inclusive:

Појадок: 08:00 ч. - 10:00 ч. на шведска маса или сет мени, кафе, чај, сок.

Ручек:     12:30 ч. – 14:00 ч. на шведска маса или сет мени, плюс неограничено бело или црвено вино, пиво.

Вечера:  19:30 ч. - 21:00 ч. на шведска маса или сет мени, плюс неограничено бело или црвено вино, пиво.