Март во Банско - Хотел Орфеj****, Банско

Еднодневен делничен пакет со појадок, ручек и вечера или на база All Inclusive Light во Хотел Орфеј****, БанскоХотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско. Кај нас ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско. Задолжително понесете со Вас добро расположение и насмевка. За сè друго ќе се погрижи персоналот на Хотел  Орфеј ****- ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС!

ЕДНОДНЕВЕН  ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1422 денари (23 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за сместување од недела до четврток (за сместување за Викенд - петок и сабота се доплаќа 2.5. € на човек)

 • Едно ноќевање за еден човек, сместен во двокреветна стандардна соба при двојно сместување (максимално сместување: две редовни и едно дополнително легло)
 • Еден појадок на шведска маса
 • Еден пакет сува храна за ручек
 • Една вечера на шведска маса (0.50 гр. бугарски алкохол или чаша вино )
 • Бесплатно користење на:
 • * Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција. Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Парна бања
 • Финска сауна
 • Био сауна
 • Релакс сала со топли лежалки и терапија со хималајска сол
 • Лакониум
 • Фитнес
 • Бесплатен трансфер до почетна станица на ски лифт – по график
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг до исцрпување на местата

ЕДНОДНЕВЕН  ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1612 денари (26 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

Важи за сместување од недела до четврток (за сместување за Викенд - петок и сабота се доплаќа 2.5. € на човек)

 • Едно ноќевање за еден човек, сместен во двокреветна стандардна соба при двојно сместување (максимално сместување: две редовни и едно дополнително легло)
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Бесплатно користење на:
 • * Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција. Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Парна бања
 • Финска сауна
 • Био сауна
 • Релакс сала со топли лежалки и терапија со хималајска сол
 • Лакониум
 • Фитнес
 • Бесплатен трансфер до почетна станица на ски лифт – по график
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг до исцрпување на местата

Исхраната на база ALL INCLUISVE LIGHT вклучува: појадок (8:00-9:30 ), ручек ( 12:30-14:00 ) и вечера ( 19:00-21:00 ) на шведска маса;попладневен Brunch 16:00 - 17:00ч.; бугарски алкохол (наливно пиво, вино, ракија, џин, водка, мастика, мента), сокови микс; кафе и чај по време на оброците.

Исхраната Full Board вклучува : појадок ( 8:00-9:30 ), ручек (пакет сува храна) и вечера (19:00-21:00 ) на шведска маса.

Двојните соби се со две поединечни кревети или можност за спална . Две соби може да се обединат со посредство на врата и се погодни за семејства со деца.
Фамилијарните соби и апартманите се со две одделни простории и посебен тоалет.
Во лукс апартманите, бањата е со џакузи и туш кабина, а во дневната соба има камин.
Главниот ресторан на хотелот нуди спокојна и пријатна атмосфера.
Готвачот на ресторанот ќе ги задоволи дури и најсофистицираните кулинарски вкусови.

Хотелот предлага дополнителна забава,  можете да прашате на рецепција во хотелот: јавање коњи и стрелаштво - во коњичка база во близина на Банско;  Пејнтбол; планински риболов и дегустација на свежо фатена планинска риба; планински излети во планина; излет до Бајкушевата Мура; Аквапарк или минерален базен во Добриниште; мал фудбал; пинг понг; велосипеди; билијард и електронски игри.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 3,99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.
 • Дете од 4 до 11,99 години со двајца возрасни доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 12.5 € на ден за ноќевање со појадок, ручек (сув пакет) и вечера или 15 € за All Inclusive Light. Сместувањето е на дополнително легло.
 • Трет возрасен и дете над 12 год. возраст на дополнително легло - се доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 22 € на ден за ноќевање со појадок, ручек (сув пакет) и вечера или 24 € за All Inclusive Light. Сместувањето е на дополнителен кревет.
 • Доплата за соба со поглед кон Пирин планина – 5 € на ден за соба на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за единечна соба:+ 75% од цената на пакетот.
 • Доплата за фамилијарна соба (два редовни и два дополнителни кревети) – 10 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за стандарден апартман (два редовни и два дополнителни кревети) – 12.5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за луксузен апартман со камин и џакузи (два редовни и до 5 дополнителни кревети) -18 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • ВАЖНО! Не е дозволено самостојно палење на каминот од безбедносни причини .
 • При сместувањето на децата се презентира документ со кој се потврдува возраста на детето.
 • Секој сместен турист (и возрасни и деца) плаќа 0.50 € туристичка такса на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за слободни места за сместување на тел: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72
 • Валидност на ваучер за следните дати: од 05 до 31 март 2017година.
 • Направена резервација по купен ваучер и неанулирана во писмена форма на е-mail: [email protected] најдоцна два дена пред пристигнувањето, се смета за искористен ваучер
 • За да ја користите услугата, задолжително носете го вашиот ваучер испечатен на хартија.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Орфеj****, Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. "Бањо Маринов" 2А

Тел: +******
Тел: +******

Е-mail: [email protected]
Website: www.orphey.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Орфеј****, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.03.2017 до 31.03.2017

Уште понуди:

Одмор во Мелник

Цена: 1 390ден.

Одмор во Банско

Цена: 2 133ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.