Одмор во Банско Бугарија - Хотел Орфеj****, Банско

Промотивни пакети по ВИП цени за одмор и СПА релаксација во Хотел Орфеј****, БанскоХотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско. Кај нас ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско. Задолжително понесете со Вас добро расположение и насмевка. За сè друго ќе се погрижи персоналот на Хотел  Орфеј ****- ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС!

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1068 денари (17 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Еднo ноќевањe за едeн човек, сместен во двокреветна економична соба (без балкон 2 + 1)
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР: парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки и терапија со хималајска сол; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Лежалки и чадор, до исцрпување на количините
 • Бесплатен транспорт до жичарницата (со возен ред)
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1131 денари (18 €)

Важи за сместување од недела до четврток
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Еднo ноќевањe за едeн човек, сместен во двокреветна стандардна соба сo балкон (2 + 1 или 2)
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР: парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки и терапија со хималајска сол; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Лежалки и чадор, до исцрпување на количините
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Бесплатен транспорт до жичарницата (со возен ред)
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2364 денари (38 €)

Важи за сместување во петок и сабота
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања за едeн човек, сместен во двокреветна стандардна соба со балкон (2+1 или2)
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР: парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки и терапија со хималајска сол; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Лежалки и чадор, до исцрпување на количините
 • Бесплатен транспорт до жичарницата (со возен ред)
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ

 

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2525 денари (41 €)

Важи за сместување во петок и сабота
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања за еден човек, сместен во двокреветна стандардна соба со балкон (2+1 или2)
 • Два појадоци
 • Два ручеци
 • Две вечери
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР: парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки и терапија со хималајска сол; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Лежалки и чадор, до исцрпување на количините
 • Бесплатен транспорт до жичарницата (со возен ред)
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ

 

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2841 денар (46 €)

Важи за сместување во петок и сабота
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања за едно човек, сместен во двокреветна стандардна соба со балкон (2+1 или2)
 • Два појадоци
 • Два ручеци
 • Две вечери
 • Неограничено конзумирање на бугарски алкохол
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР: парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки и терапија со хималајска сол; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Лежалки и чадор, до исцрпување на количините
 • Бесплатен транспорт до жичарницата (со возен ред)
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ

*Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода

*Ноќевањата од недела до четврток вклучително се само на база HB - појадок и вечера

*Од недела до петок СПА центарот во хотелот работи од 16.00 до 20.00 часот

*При помалку од 20 гости во хотелот исхраната е по претходно подготвено мени

Двојните соби се со две поединечни кревети или можност за спална . Две соби може да се обединат со посредство на врата и се погодни за семејства со деца.
Фамилијарните соби и апартманите се со две одделни простории и посебен тоалет.
Во лукс апартманите, бањата е со џакузи и туш кабина, а во дневната соба има камин.
Главниот ресторан на хотелот нуди спокојна и пријатна атмосфера.
Готвачот на ресторанот ќе ги задоволи дури и најсофистицираните кулинарски вкусови.

Хотелот предлага дополнителна забава,  можете да прашате на рецепција во хотелот: јавање коњи и стрелаштво - во коњичка база во близина на Банско;  Пејнтбол; планински риболов и дегустација на свежо фатена планинска риба; планински излети во планина; излет до Бајкушевата Мура; Аквапарк или минерален базен во Добриниште; мал фудбал; пинг понг; велосипеди; билијард и електронски игри.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 3.99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.
 • Дете од 4 до 11.99 години со двајца возрасни доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 9 € на ден на база на пакетот. Сместувањето е на дополнителен кревет.
 • Трет возрасен и дете над 12 год. возраст на дополнително легло - се доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 18 € на ден на база на пакетот.
 • Доплати за сместување во друг тип просторија:
 • Доплата за единечна соба: +75% од вредноста на пакетот.
 • Доплата за двокреветна луксузна соба (два редовни и два дополнителни кревети) – 5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот. При сместување на 4 лица со Ваучери не се доплаќа за просторијата.
 • Доплата за апартман  (два редовни и две дополнителни кревети) -10 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за луксузен апартман со камин и џакузи (два редовни и до 4 дополнителни кревети) -18 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Хотелот обезбедува детско креветче со доплата - 1.5 € на ден.
 • При сместувањето на децата се презентира документ со кој се потврдува возраста на детето.
 • Секој сместен турист (и возрасни и деца) плаќа 0.50 € туристичка такса на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за слободни места за сместување на тел: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72
 • Валидност на ваучер за периодот: од 25 септември до 30 ноември 2017 година.
 • Направена резервација по купен ваучер и неанулирана во писмена форма на е-mail: [email protected] најдоцна два дена пред пристигнувањето, се смета за искористен ваучер
 • За да ја користите услугата, задолжително носете го вашиот ваучер испечатен на хартија.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Орфеj****, Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. "Бањо Маринов" 2А

Тел: +******
Тел: +******

Е-mail: [email protected]
Website: www.orphey.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Орфеј****, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 25.09.2017 до 30.11.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.