Одмор во Банско Бугарија - Хотел Орфеj****, Банско

Тридневен или четиридневен делничен пакет со појадок и вечера во Хотел Орфеј****, БанскоХотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско. Кај нас ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско. Задолжително понесете со Вас добро расположение и насмевка. За сè друго ќе се погрижи персоналот на Хотел  Орфеј ****- ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС!

ТРИДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4547 денари (74 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни 

Пакетот важи за сместување за периодот од 28 до 31 јануари

 • Три ноќевања за едeн човек, сместен во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Бесплатен транспорт до жичарницата (со возен ред)
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6001 денар (97 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни

Пакетот важи за сместување за периодот од 21 до 25 јануари

 • Четири ноќевања за едeн човек, сместен во двокреветна стандардна соба 
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Бесплатен транспорт до жичарницата (со возен ред)
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ

*Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода

Двојните соби се со две поединечни кревети или можност за спална . Две соби може да се обединат со посредство на врата и се погодни за семејства со деца.
Фамилијарните соби и апартманите се со две одделни простории и посебен тоалет.
Во лукс апартманите, бањата е со џакузи и туш кабина, а во дневната соба има камин.
Главниот ресторан на хотелот нуди спокојна и пријатна атмосфера.
Готвачот на ресторанот ќе ги задоволи дури и најсофистицираните кулинарски вкусови.

Хотелот предлага дополнителна забава,  можете да прашате на рецепција во хотелот: јавање коњи и стрелаштво - во коњичка база во близина на Банско;  Пејнтбол; планински риболов и дегустација на свежо фатена планинска риба; планински излети во планина; излет до Бајкушевата Мура; Аквапарк или минерален базен во Добриниште; мал фудбал; пинг понг; велосипеди; билијард и електронски игри.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрани.
 • Дете до 3.99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.
 • Дете од 4 до 11.99 години со двајца возрасни доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 38 € за тридневниот пакет или 48 € за четиридневниот пакет.
 • Трет возрасен и дете над 12 год. возраст на дополнително легло - се доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 63 € за тридневниот пакет или 83 € за четиридневниот пакет.
 • Доплати за сместување во друг тип просторија:
 • Доплата за единечна соба: 18 € на ден.
 • Доплата за двокреветна луксузна соба (два редовни и два дополнителни кревети) – 5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за семејна соба или стандарден апартман  (два редовни и две дополнителни кревети) -10 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за луксузен апартман со камин и џакузи (два редовни и до 4 дополнителни кревети) -15 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Хотелот обезбедува детско креветче со доплата - 1.5 € на ден.
 • При сместувањето на децата се презентира документ со кој се потврдува возраста на детето.
 • Секој сместен турист (и возрасни и деца) плаќа 0.50 € туристичка такса на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за слободни места за сместување на тел: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72, и истата по купувањето на Ваучерите да ја потврдите на:
 • 1. На е-mail: [email protected] испраќајќи ги Ваучерите во електронска форма, код на Ваучери, на чие име е резервацијата, и доколку има дополнителни детали во однос на самата резервација.
 • 2. На телефоните на рецепција +359 899/ 99 74 72 или +389 899/ 99 14 88 диктирајќи код на Ваучер, на чие име е резервацијата, и доколку има дополнителни детали во однос на самата резервација.
 • Валидност на ваучер за периодот: од 21 до 25 јануари и од 28 до 31 јануари 2018 година.
 • Направена резервација по купен ваучер и неанулирана во писмена форма на е-mail: [email protected] најдоцна два дена пред пристигнувањето, се смета за искористен ваучер
 • За да ја користите услугата, задолжително носете го вашиот ваучер испечатен на хартија.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Орфеj****, Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. "Бањо Маринов" 2А

Тел: +******
Тел: +******

Е-mail: [email protected]
Website: www.orphey.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Орфеј****, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 21.01.2018 до 31.01.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.