Нова година во Банско - Хотел Орфеj****, Банско

Тридневен новогодишен пакет со појадок или со појадок и вечера + празнична фолклорна програма во Хотел Орфеј****, БанскоХотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско. Кај нас ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско. Задолжително понесете со Вас добро расположение и насмевка. За сè друго ќе се погрижи персоналот на Хотел  Орфеј ****- ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС!

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 12953 денари (258 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања за едeн човек, сместен во двокреветна стандардна соба со балкон (2 + 1)
 • Три појадоци
 • Празнична новогодишна вечера со новогодишна програма програма на 31.12.2018
 • Новогодишен бранч појадок на 01.01.2018
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР: парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки и терапија со хималајска сол; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 13585 денари (220 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања за едeн човек, сместен во двокреветна стандардна соба со балкон (2 + 1)
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична новогодишна вечера со новогодишна програма програма на 31.12.2018
 • Новогодишен бранч појадок на 01.01.2018
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР: парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки и терапија со хималајска сол; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ

ПРАЗНИЧНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА:

МЕНИ:

Богата шцедска маса, сервирана во ЕТНО РЕСТОРАНОТ на хотелот: 8 вида салати; 5 вида предјадења - вклучително рибни специјалитети; 3 вида главни јадења- телешко, свинско, пилешко; специјалитет на главниот готвач - печено прасенце; 3 вида десерти ; плодови; ордевери; 100 гр. отлежала бугарска ракија; мин. вода - 330 ml; два безалкохолни пијалоци на возрасен; еден овошен сок на дете; вино - 500 ml ; шампанизирано вино; 0,50 гр. виски

АРТИСТИЧНО - МУЗИЧКА ПРОГРАМА:

ЕТНО ВЕЧЕР СО НЕСТИНАРСКИ ИГРИ И БОГАТА ФОЛКЛОРНА ПРОГРАМА ; DJ парти; Огномет шоу "Небесна светлина"

*Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода

Двојните соби се со две поединечни кревети или можност за спална . Две соби може да се обединат со посредство на врата и се погодни за семејства со деца.
Фамилијарните соби и апартманите се со две одделни простории и посебен тоалет.
Во лукс апартманите, бањата е со џакузи и туш кабина, а во дневната соба има камин.
Главниот ресторан на хотелот нуди спокојна и пријатна атмосфера.
Готвачот на ресторанот ќе ги задоволи дури и најсофистицираните кулинарски вкусови.

Хотелот предлага дополнителна забава,  можете да прашате на рецепција во хотелот: јавање коњи и стрелаштво - во коњичка база во близина на Банско;  Пејнтбол; планински риболов и дегустација на свежо фатена планинска риба; планински излети во планина; излет до Бајкушевата Мура; Аквапарк или минерален базен во Добриниште; мал фудбал; пинг понг; велосипеди; билијард и електронски игри.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 3.99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни во двокреветна стандардна соба (2+1). ВАЖНО!!!: Немa гарантирано место за Гала вечерата на 31.12.2017.  Доколку сакате загарантирано место се доплаќа 25 €.
 • Дете од 4 до 11.99 години години  со двајца возрасни доплаќа 115 € за пакет со појадок и празнична вечера или 125 € за пакет со појадок и вечера + празнична новогодишна вечера.
 • Трет возрасен и дете над 12 год. возраст на дополнително легло доплаќа 160 € за пакет со појадок и празнична вечера или 170 € за пакет со појадок и вечера + празнична новогодишна вечера.
 • Доплати за сместување во друг тип просторија:
 • Доплата за единечна соба: + 85 % од цената на избраниот пакет.
 • Доплата за двокреветна соба со два дополнителни кревети (2+2): 12.5 € на ден.
 • Доплата за семејна соба (два редовни и две дополнителни кревети) -18 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за луксузен апартман со камин и џакузи (два редовни и до 4 дополнителни кревети) -28 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот. 
 • Хотелот обезбедува детско креветче со доплата - 1.5 € на ден.
 • При сместувањето на децата се презентира документ со кој се потврдува возраста на детето.
 • Секој сместен турист (и возрасни и деца) плаќа 0.50 € туристичка такса на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за слободни места за сместување на тел: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72, и истата по купувањето на Ваучерите да ја потврдите на:
 • 1. На е-mail: [email protected] испраќајќи ги Ваучерите во електронска форма, код на Ваучери, на чие име е резервацијата, и доколку има дополнителни детали во однос на самата резервација.
 • 2. На телефоните на рецепција +359 899/ 99 74 72 или +389 899/ 99 14 88 диктирајќи код на Ваучер, на чие име е резервацијата, и доколку има дополнителни детали во однос на самата резервација.
 • Валидност на ваучер за периодот: од за викендите во периодот од 29 декември 2018 до 02 јануари 2019 година.
 • Направена резервација по купен ваучер и неанулирана во писмена форма на е-mail: [email protected] најдоцна 15 (ПЕТНАЕСЕТ) дена пред пристигнувањето, се смета за искористен ваучер и хотелот ги задржува средсвтата.
 • За да ја користите услугата, задолжително носете го вашиот ваучер испечатен на хартија.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Орфеj****, Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. "Бањо Маринов" 2А

Тел: +******
Тел: +******

Е-mail: [email protected]
Website: www.orphey.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Орфеј****, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2018 до 02.01.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Исхраната на база ALL INCLUISVE LIGHT  вклучува: појадок ( 8:00-10:00 ), ручек ( 12:30-14:00 ) и вечера ( 19:00-21:00 ) на шведска маса со бугарски алкохол (наливно пиво, вино, ракија, џин, водка, мастика, мента), сокови микс од диспенсер; кафе и чај за време на оброците;  

Исхраната е A-la-cart (по мени) или на шведска маса во зависност од бројот на гостите во хотелот за соодветниот период.