Март во Банско - Хотел Шато Вапцаров - Банско

Еднодневен пакет со појадок и вечера + внатрешен базен во Хотел Шато ВапцаровПочувствувајте ја магијата на најдоброто скијачко одморалиште во Бугарија!
Пространи соби, топол пречек, удобност и релаксација Ве чекаат во Хотел Шато Вапцаров! Ако уживате во скијањето, спа процедурите, доброто јадење или сакате прошетки во природата, тогаш хотел Шато Вапцаров е Вашето место!

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1580 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за еден човек при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • 10% попуст на сите СПА третмани
 • Фитнес
 • Ски-гардеробер
 • Транспорт до жичарницата во Банско
 • Пинг понг
 • Wi fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Сите стандардни соби се опремени со 2 стандардни кревети кои можат да бидат распоредени еден до друг или поодделно, во зависност од желбата на гостите. Сите двокреветни соби имаат можност за сместување на трет гостин на дополнително стандардно легло. Двоседот се растегнува и исто така може да служи за кревет. Стандардните соби се опремени со пространи бањи и нудат поглед кон планината.

СПА центар
Нашиот спа центар е опремен со голем внатрешен базен, џакузи, мермерна парна бања, сауна со поглед кон планината и зона за релаксација. За гостите кои сакаат да тренираат хотелот нуди и фитнес центар .

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • ВИП ваучерот е за еден човек при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања
 • Деца до 2.99 години се сместуваат бесплатно на база ноќевање
 • За дете од 3 до 12.99 години на дополнително легло се доплаќа 50% од цената на Ваучерот на рецепција. 
 • За дете од 13 до 17.99 години на дополнително легло се доплаќа 70% од цената на Ваучерот на рецепција.
 • Трет возрасен (лице над 18 год.возраст) на дополнително легло  плаќа 23 € на ден на рецепција.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 700 12 622
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 700 12 622
 • Валидност на ваучер: од 04 до 31 март 2019 година.
 • Видете ги сите Општи Услови

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Шато Вапцаров - Банско

град Банско, Р. Бугарија
ул. Солун 23
Тел: +******/ +359 
******

E-mail: [email protected]
Website: www.chateauvaptzarov.com

ВИП Понудата е предоставена од хотел Шато Вапцаров

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.03.2019 до 31.03.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.