Одмор и релаксација во Банско - Хотел Свети Георги Ски и Спа

Еднодневен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел St.George Ski & SPA Luxury ResortСвети Георги Ски и Спа е хотел со четири ѕвездички во Банско, се наоѓа на тивко и мирно место во квартал Глазне, само неколку минути пеш од почетната станица на Гондолата. Хотелот работи преку целата година.
Комбинирајќи елементи од првокласни удобности, квалитетна услуга и удобен достап блиску до почетната станица на кабината за Ски-лифт, Свети Георги Ски и Спа Хотел во Банско ќе ги задоволи и гостите со најпрефинет вкус.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1106 денари (18 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двојна економична соба за еден човек, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен
 • Финска сауна
 • Ароматична сауна
 • Парна бања
 • Соба за релаксација
 • Џакузи
 • Интернет
 • Детска просторија
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1264 денари (20 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двојна стандардна соба за еден човек, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечерa
 • Внатрешен базен
 • Финска сауна
 • Ароматична сауна
 • Парна бања
 • Соба за релаксација
 • Џакузи
 • Интернет
 • Детска просторија
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Четириѕвездниот  Хотел во Банско располага со пријатен и елегантен ресторан, со соодветна и  разновидна кујна. Овде секој гостин може да ужива во прекрасни  јадења и беспрекорна услуга во комфорна  атмосфера. На располагање во хотелот е простран лоби бар со камин, погоден за релаксација со омилен пијалок, средби со пријатели или деловни партнери.

Спа центарот на Хотел Свети Георги импресионира со својата хармонична атмосфера, просторност и дизајн. На располагање на неговите посетители на површина од над 1000 кв.м. се арома сауна, класична парна бања, турска парна бања, загреан затворен базен со дел за деца, чиј стаклен покрив се отвора во текот на летото, фитнес сала, салон за аеробик и јога, салони за масажа, џакузи, када на Клеопатра, арома терапии , терапии со лековита кал, салон за убавина.
Сите 69 спа третмани и процедури во центарот се изведуваат од страна на искусни професионалци во соодветната област.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 - 11,99 години плаќаат 5 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен на дополнително легло во студио или апартман со една спална доплаќа15 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Максимално сместување во двојна соба –две лица, кои плаќаат целосен износ .
 • Минимално сместување во студио - две лица, кои плаќаат целосен износ. Максимално сместување во Студио - 2 + 1.
 • Минимално сместување во апартман со 1 спална  - две лица, кои плаќаат целосен износ. Максимално сместување во апартман со 1 спална  - 2 + 2.
 • Доплата за сместување во студио – 5 € / на ден / за просторија.
 • Доплата за сместување во апартман со 1 спална  – 10 € / ден / за просторија.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот исхраната е по претходно подготвено мени.
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври до 31 октомври 2017 година.
 • Пред купување на ваучерот потребно е да се обратите за информации за можност за сместување на тел: +359 885/80 59 14, +359 885/55 59 82 од 09:00 до 21:00 часот и прелиминарна хотелска резервација на e-mail: [email protected]
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Свети Георги Ски и Спа

Гр.Банско, Р. Бугарија
Кв.Глазне
Ул. Асаница №12
Резерации: + 359 ******+359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.stgeorgespabansko.com
Facebook: St.George - Bansko

ВИП Понудата е предоставена од нашиот  партнер - "Свети Георги" Ски и Спа - Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.10.2017 до 31.10.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.