Зимување во Банско - Хотел Свети Георги Ски и Спа

Пакети со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел St.George Ski & SPA Luxury ResortСвети Георги Ски и Спа е хотел со четири ѕвездички во Банско, се наоѓа на тивко и мирно место во квартал Глазне, само неколку минути пеш од почетната станица на Гондолата. Хотелот работи преку целата година.
Комбинирајќи елементи од првокласни удобности, квалитетна услуга и удобен достап блиску до почетната станица на кабината за Ски-лифт, Свети Георги Ски и Спа Хотел во Банско ќе ги задоволи и гостите со најпрефинет вкус.

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 6952 денари (113 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба за еден човек, при сместени двајца возрасни
 • Три појадоци
 • Два оброци сува храна за ручек (2 сендвичи, десерт, плод) 
 • Три вечери на шведска маса
 • Внатрешен базен
 • Финска сауна
 • Ароматична сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Детска просторија
 • Фитнес
 • Трансфер до жичарницата
 • Ски гардеробер за сопствена опрема за скијање
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9259 денари (150 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна соба за еден човек, при сместени двајца возрасни
 • Четири појадоци
 • Три оброци сува храна за ручек (2 сендвичи, десерт, плод)
 • Четири вечери на шведска маса
 • Внатрешен базен
 • Финска сауна
 • Ароматична сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Детска просторија
 • Фитнес
 • Трансфер до жичарницата
 • Ски гардеробер за сопствена опрема за скијање
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11566 денари (187 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двојна соба за еден човек, при сместени двајца возрасни
 • Пет појадоци
 • Четири оброци сува храна за ручек (2 сендвичи, десерт, плод)
 • Пет вечери на шведска маса
 • Внатрешен базен
 • Финска сауна
 • Ароматична сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Детска просторија
 • Фитнес
 • Трансфер до жичарницата
 • Ски гардеробер за сопствена опрема за скијање
 • Туристичка такса

Четириѕвездниот  Хотел во Банско располага со пријатен и елегантен ресторан, со соодветна и  разновидна кујна. Овде секој гостин може да ужива во прекрасни  јадења и беспрекорна услуга во комфорна  атмосфера. На располагање во хотелот е простран лоби бар со камин, погоден за релаксација со омилен пијалок, средби со пријатели или деловни партнери.

Спа центарот на Хотел Свети Георги импресионира со својата хармонична атмосфера, просторност и дизајн. На располагање на неговите посетители на површина од над 1000 кв.м. се арома сауна, класична парна бања, турска парна бања, загреан затворен базен со дел за деца, чиј стаклен покрив се отвора во текот на летото, фитнес сала, салон за аеробик и јога, салони за масажа, џакузи, када на Клеопатра, арома терапии , терапии со лековита кал, салон за убавина.
Сите 69 спа третмани и процедури во центарот се изведуваат од страна на искусни професионалци во соодветната област.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3.99 години се сместуваат бесплатно.
 • За прво дете од 4 - 11,99 години се доплаќа 48 € за три, 65 € за четири или 80 € за пет ноќевања.
 • За второ дете од 4 - 11,99 години се доплаќа 24 € за три, 32 € за четири или 40 € за пет ноќевања.
 • Трет возрасен на дополнително легло доплаќа 90 € за три,  120 € за четири или 150 € за пет ноќевања.
 • Максимално сместување во двојна соба –две лица, кои плаќаат целосен износ .
 • Минимално сместување во студио - две лица, кои плаќаат целосен износ. Максимално сместување во Студио - 2 + 1.
 • Минимално сместување во апартман со 1 спална  - две лица, кои плаќаат целосен износ. Максимално сместување во апартман со 1 спална  - 2 + 2.
 • Доплата за сместување во студио – 5 € / на ден / за просторија.
 • Доплата за сместување во апартман со 1 спална  – 10 € / ден / за просторија.
 • Доплата за сместување во апартман со 2 спални  – 20 € / ден / за просторија.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот исхраната е по претходно подготвено мени.
 • Валидност на ваучер: од 07 јануари до 28 февруари 2019 година.
 • Пред купување на ваучерот потребно е да се обратите за информации за можност за сместување на тел: +359 885/80 59 14 од 09:00 до 21:00 часот и прелиминарна хотелска резервација на e-mail: [email protected]
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Свети Георги Ски и Спа

Гр.Банско, Р. Бугарија
Кв.Глазне
Ул. Асаница №12
Резерации: + 359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.stgeorgespabansko.com
Facebook: St.George - Bansko

ВИП Понудата е предоставена од нашиот  партнер - "Свети Георги" Ски и Спа - Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 07.01.2019 до 28.02.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.