Велигден во Банско - Хотел Свети Георги Ски и Спа

Еднодневен пакет на база All inclusive + СПА во Хотел St.George Ski & SPA Luxury ResortСвети Георги Ски и Спа е хотел со четири ѕвездички во Банско, се наоѓа на тивко и мирно место во квартал Глазне, само неколку минути пеш од почетната станица на Гондолата. Хотелот работи преку целата година.
Комбинирајќи елементи од првокласни удобности, квалитетна услуга и удобен достап блиску до почетната станица на кабината за Ски-лифт, Свети Георги Ски и Спа Хотел во Банско ќе ги задоволи и гостите со најпрефинет вкус.

ЕДНОДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2402 денари (39 €)

ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни за минимум три ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба за еден човек, при сместени двајца возрасни
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Тематски вечери:
  17.04 – Италијанска вечер
  18.04 – Кулинарска прошетка низ Балканот
  19.04 – Традиционални гозби од Бански со дегустација на Бугарско вино
 • Транспорт до црквата “Св. Троица” во Банско за празнична Велигденска литургија на 18.04.2020 г.
 • 18.04.2020 од 10:00ч. - Анимација за деца – вапцување на јајца и конкурс за најубаво Велигденско јајце
 • 19.04 - Празничен Велигденски ручек
 • Внатрешен базен со минерална вода
 • Финска сауна
 • Ароматична сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Детска просторија
 • Фитнес
 • Паркинг 
 • Туристичка такса

Четириѕвездниот  Хотел во Банско располага со пријатен и елегантен ресторан, со соодветна и  разновидна кујна. Овде секој гостин може да ужива во прекрасни  јадења и беспрекорна услуга во комфорна  атмосфера. На располагање во хотелот е простран лоби бар со камин, погоден за релаксација со омилен пијалок, средби со пријатели или деловни партнери.

Спа центарот на Хотел Свети Георги импресионира со својата хармонична атмосфера, просторност и дизајн. На располагање на неговите посетители на површина од над 1000 кв.м. се арома сауна, класична парна бања, турска парна бања, загреан затворен базен со дел за деца, чиј стаклен покрив се отвора во текот на летото, фитнес сала, салон за аеробик и јога, салони за масажа, џакузи, када на Клеопатра, арома терапии , терапии со лековита кал, салон за убавина.
Сите 69 спа третмани и процедури во центарот се изведуваат од страна на искусни професионалци во соодветната област.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни за минимум три ноќевања.
 • Деца до 3.99 години се сместуваат бесплатно.
 • За прво дете од 4 - 13,99 години се доплаќа 17 € на ден.
 • За второ дете од 4 - 13,99 години се доплаќа 13 € на ден.
 • Трет возрасен на дополнително легло во студио или апартман со една спална доплаќа 13 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Максимално сместување во двојна соба –две лица, кои плаќаат целосен износ .
 • Минимално сместување во апартман со 1 спална  - две лица, кои плаќаат целосен износ. Максимално сместување во апартман со 1 спална  - 2 + 2.
 • Доплата за сместување во апартман со 1 спална  – 10 € / ден / за просторија.
 • Доплата за единечно сместување - 12.5 € на ден.
 • Туристичка такса - 0.50 € на човек на ден.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот исхраната е по претходно подготвено мени.
 • Рокови за анулирање на резерњациja: од 14 до 8 дена пред датата за сместување се задржува 50% од платената сума, при анулации во рок од 7 или помалку денови пред датата за сместување хотелот задржува 100% од сумата.
 • Валидност на ваучер: од 16 до 20 април 2020 година.
 • Пред купување на ваучерот потребно е да се обратите за информации за можност за сместување на тел: +359 885/80 59 14 од 09:00 до 21:00 часот и прелиминарна хотелска резервација на e-mail: [email protected]
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Свети Георги Ски и Спа

Гр.Банско, Р. Бугарија
Кв.Глазне
Ул. Асаница №12
Резерации: + 359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.stgeorgespabansko.com
Facebook: St.George - Bansko

ВИП Понудата е предоставена од нашиот  партнер - "Свети Георги" Ски и Спа - Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.04.2020 до 20.04.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Појадок 07:00 - 10.00 – студени и топли ужинки, плодови, , корнфелејкс, кисело млеко, пресно млеко, џем, мед, кафе, чај, млрко, сокови микс, мин.вода.
Ручек 12:00 – 13:30 - Интернационална кујна; вода и сокови микс .
Алкохолни пијалоци - со доплата.
Вечера 18.00 - 20.00 – Интернационална кујна; ; вода и сокови микс .
Алкохолни пијалоци - со доплата.
Попладневна ужина 16:00 – 16:30 – пица, мали слатки, бисквити, слатки и колачи, кафе, чај.

Алкохолни пијалоци - со доплата.
Сите пијалоци на лоби бар се со доплата.
За децата: детски базен, детска соба за игри.
Бесплатно користење на СПА центар (базен со минерална вода, парна бања, финска сауна и арома сауна, топли релакс лежалки, џакузи), фитнес, детска соба за игри, интернет пристап, паркинг, туристичка такса.