Одмор во Банско - Хотел Свети Георги Ски и Спа

Еднодневен пакет со појадок, со појадок и вечера или на база All Inclusive+ СПА во Хотел St.George Ski & SPA Luxury ResortСвети Георги Ски и Спа е хотел со четири ѕвездички во Банско, се наоѓа на тивко и мирно место во квартал Глазне, само неколку минути пеш од почетната станица на Гондолата. Хотелот работи преку целата година.
Комбинирајќи елементи од првокласни удобности, квалитетна услуга и удобен достап блиску до почетната станица на кабината за Ски-лифт, Свети Георги Ски и Спа Хотел во Банско ќе ги задоволи и гостите со најпрефинет вкус.

Важи од 10 мај до 30 јуни и од 7 септември до 31 октомври

1. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК: ВИП цена: 1359 денари (22 €)

2. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА: ВИП цена: 1896 денари (30 €)

3. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ НА БАЗА ALL INCLUSIVE: ВИП цена: 2370 денари (38 €)

Важи од 01 јули до 6 септември

4. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК: ВИП цена: 1517 денари (24 €)

5. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА: ВИП цена: 2054 денари (33 €)

6. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ НА БАЗА ALL INCLUSIVE: ВИП цена: 2528 денари (41 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден пойадок, појадок и вечера или All Inclusive (во зависност од избраниот пакет)
 • Внатрешен базен со минерална вода 30-32 степени
 • Финска сауна
 • Ароматична сауна
 • Парна бања
 • Солна соба
 • Интернет
 • Детска просторија
 • Транспорт до жичарницата во Банско
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Четириѕвездниот  Хотел во Банско располага со пријатен и елегантен ресторан, со соодветна и  разновидна кујна. Овде секој гостин може да ужива во прекрасни  јадења и беспрекорна услуга во комфорна  атмосфера. На располагање во хотелот е простран лоби бар со камин, погоден за релаксација со омилен пијалок, средби со пријатели или деловни партнери.

Спа центарот на Хотел Свети Георги импресионира со својата хармонична атмосфера, просторност и дизајн. На располагање на неговите посетители на површина од над 1000 кв.м. се арома сауна, класична парна бања, турска парна бања, загреан затворен базен со дел за деца, чиј стаклен покрив се отвора во текот на летото, фитнес сала, салон за аеробик и јога, салони за масажа, џакузи, када на Клеопатра, арома терапии , терапии со лековита кал, салон за убавина.
Сите 69 спа третмани и процедури во центарот се изведуваат од страна на искусни професионалци во соодветната област.

Услови на понудата

 • Понудата е за едно лице, за минимум ДВЕ ноќевања за викенд.
 • Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 13,99 год. на дополнителни кревети, за секое дете се доплаќа 50% од цената на ваучерот за 1 возрасен во Двокреветна соба и се сместува во еднособен апартман со двајца возрасни, без доплата за апартман.
 • Третото и четвртото возрасно лице се сместува во апартман и доплаќаат за периодот од 10 мај до 30 јуни и од 1 јули до 6 септември: 15 € за појадок, 25  за појадок и вечера или 30  за All Inclusive.
 • За периодот од 10 мај до 30 јуни и од 7 септември до 31 октомври: 18  за појадок, 28  за појадок и вечера или 33  за all Inclusive.
 • Доплата за еднокреветно сместување во двокреветна соба - 15  од ноќевање.
 • Доплата за сместување во еднособен апартман - 10  на ден по соба.
 • Доплата за сместување во студио - 3  на ден по соба.
 • Домашни миленици / кучиња до 5 кг. / се прифаќаат со доплата - 10  од ноќевање.
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 10 мај до 31 октомври 2022 година.
 • Пред купување на ваучерот, потребни се претходни информации за слободни места на тел: +359 885/59 78 85 до 18:00 часот и претходна хотелска резервација на e-mail: [email protected].
 • Видете ги сите одредби и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Свети Георги Ски и Спа

Гр.Банско, Р. Бугарија
Кв.Глазне
Ул. Асаница №12
Резерации: + 359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.stgeorgespabansko.com
Facebook: St.George - Bansko

ВИП Понудата е предоставена од нашиот  партнер - "Свети Георги" Ски и Спа - Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.05.2022 до 31.10.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Појадок 07:00 - 10.00 – студени и топли ужинки, плодови, , корнфелејкс, кисело млеко, пресно млеко, џем, мед, кафе, чај, млрко, сокови микс, мин.вода.
Ручек 12:00 – 13:30 - Интернационална кујна; вода и сокови микс .
Алкохолни пијалоци - со доплата.
Вечера 18.00 - 20.00 – Интернационална кујна; ; вода и сокови микс .
Алкохолни пијалоци - со доплата.
Попладневна ужина 16:00 – 16:30 – пица, мали слатки, бисквити, слатки и колачи, кафе, чај.

Алкохолни пијалоци - со доплата.
Сите пијалоци на лоби бар се со доплата.
За децата: детски базен, детска соба за игри.
Бесплатно користење на СПА центар (базен со минерална вода, парна бања, финска сауна и арома сауна, топли релакс лежалки, џакузи), фитнес, детска соба за игри, интернет пристап, паркинг, туристичка такса.