Зимски одмор во Банско, Бугарија - Пирин Плејс

Еднодневен пакет со појадок и вечера во таверна Френдс во студио или апартман во Комплекс Пирин Плејс, БанскоКомплекс "Пирин Плејс" се наоѓа веднаш наспроти  почетна станица на жичарницата во Банско. Прекрасниот поглед кој се открива од комплексот го прави ексклузивна атракција како во зима така и во текот на летото. Гостите можат да уживаат во мирот и тишината во едно од најпознатите и  најдобрите места за скијање во Европа.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1043 денари (17 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во студио 
 • Еден појадок во собата
 • Една вечера во таверна Френдс, Банско (на 300 метри од комплексот)
 • Туристичка такса и осигурување
 • Интернет

Фасцинантна локација - во непосредна близина на жичарницата. На располагање има  24 часовна рецепција во текот на целата сезона.
Хотелот располага со 5 студиа, 11 апартмани со една спална, 4 апартмани со две спални.
Студио: една соба со брачен  кревет.
Апартман со 1 спална (APT 2): дневна соба со софа и спална соба со брачен  кревет, разделени со врата.
Апартман со 2 спални (APT 4): дневна соба со мебел и 2 спални (едната - со брачен кревет, другата - две поединечни кревети), разделени со врата.
Карактеристики во просториите: кујна опремена со прибор за готвење, пегла  и даска за пеглање, чајник, локално греење.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум ДВЕ ноќевања.
 • Максимално сместување во студио: 2 + 1.
 • За сместување во апартман се доплаќа 2.5 €.
 • Максимално сместување во едноспален апартман: 2 + 2.
 • Деца до 4 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 12 годишна возраст плаќаат 50% од цената на пакетот.
 • Валидност на ваучер: од 05 jaнуари до 30 март 2017 година.
 • Потребна е претходна резервација на телефон: +359 894 628 156.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Пирин Плејс

Комплекс „Пирин Плејс"
Банско, Р. Бугарија
Пирин 115

Моб: +359 ******
Работно време за резервации – од 10.00 ч. до 20.00 ч. /од понеделник до петок/, сабота и недела – резервации се примаат по е-маил: [email protected]
Website: www.homecarebg.com

ВИП Понудата е осигурена од Хоум Кеар БГ ЕООД

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.01.2017 до 30.03.2017

Уште понуди:

Одмор во Мелник

Цена: 1 390ден.

Одмор во Банско

Цена: 2 133ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.