Одмор во Боровец, Бугарија - Хотел Бреза

Eднодневен пакет со појадок и вечерa + СПА во Хотел Бреза***, БоровецХотел "Бреза" е стилски триѕвезден хотел, кој се наоѓа помеѓу двете детски писти и жичарницата-гондола на Боровец. Различен и модерен, за многуте  свои гости тој е омилен приградски дом во подножјето на планината.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 885 денари (14 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок 
 • Користење на SPA центар - сауна, парна бања, леден туш и релакс-зона во хотел Бреза***
 • Дегустациja на Вино во Ресторан Балкан на 5,6 и 7 Мај
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ДОПЛАТА ЗА ПРАЗНИЧЕН РУЧЕК НА ЃУРЃОВДЕН (06.05.2017) ВО РЕСТОРАН БАЛКАН

возрасен – 15 €; дете 4-13,99 –  7.5 €.
Празнично Мени:
•  Зелена салата со краставици, репички, зелено кромидче, јајце;
•  Јагне по ѓурѓовденски со дроб сарма;
•  
Десерт: домашно кисело млеко со слатко од горски плодови или мед и ореви;
•  Чаша бело или црвено вино или 50 гр. Ракија по избор;
•  1 безалкохолен пијалок по избор;

Оброците се нарачуваат при правење на резервацијата и се плаќаат на Рецепција;

Хотелот располага со 29 соби: 2 еднокреветни, 17 двокреветни и 1 тројнан соба, како и со 7 апартмани. Секоја соба има сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер / минибар. Дел од собите на вториот кат имаат прекрасни сончеви тераси.
Хотелот нуди пространи соби и апартмани, ресторан со камин и капацитет од 80 места, лоби бар, огромна сончева тераса со скара, сауна и детско катче.
Какво  е чувството за планината, чистиот воздух, восхитувачките панорами - без квалитетната храна? Ви го предлагаме  најдоброто од Балканот  во кулинарска смисла - во ресторан Балкан: од ражничи  до вегетаријански јадења, од класичните балкански јадења до најновите рецепти - сето тоа потопено во традиционалната бугарска атмосфера и комбинирано од благи (и не толку лесни) вина и ракија придружено од  звуците на уникатен оркестар.
И бидејќи на чист воздух брзо се наспивате, а кога ви врие крвта, ноќите се вашето време – повелете   во BUZZ Bar!
Ова е местото каде сте во Боровец по полноќ- со клупска атмосфера, модерно озвучување  и во центарот на забавата.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при двојно сместување.
 • Деца до 3.99 год. возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 13.99 години на дополнително легло плаќаат на рецепција 50% од редовната цена.
 • Возрасен на дополнително легло плаќа на рецепција 75% од редовната цена.
 • Доплата за домашно милениче - 7.5 € на вечер.
 • Доплата за вечера - 8 € за возрасен и 4 € за деца од 4 до 13.99 год. возраст.
 • Ваучерот задолжително се печати на хартија и се презентира на рецепција на денот на сместување.
 • При неприлагање на ваучер на рецепција хотелиерот го задржува правото да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е оваа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се диктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направената резервација, бројот на ваучерот автоматски станува neвалиден и не може да се користи за друг период.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 31 мај 2017  година.
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон: +359 878 551 568 (08: 00-17: 00 часот).
 • Ваучерите треба да се издиктираат на истиот телефон до 24 часа. 
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Бреза

Хотел "Бреза"
К.к.Боровец, Р. Бугарија

Тел: +359 ******
Е-mail: [email protected]
Website: www.borovetz-resort.com/hotel-breza

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бреза", к.к. Боровец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.04.2017 до 31.05.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.