Првомајски и Велигденски празници во Боровец - Хотел Бреза

Eднодневен пакет со појадок и вечерa + сауна и парна бања во Хотел Бреза***, Боровец - БугаријаХотел "Бреза" е стилски триѕвезден хотел, кој се наоѓа помеѓу двете детски писти и жичарницата-гондола на Боровец. Различен и модерен, за многуте  свои гости тој е омилен приградски дом во подножјето на планината.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2402 денари (39 €) - 50% = 1201 денар (19 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса
 • Еднократно користење на SPA (сауна или парна бања) 
 • Еден пијалок (чаша вино или сок за децата) за добредојде 
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Можност за доплата за празнични ручеци во ресторан Балкан, како што следува:

Велигденски ручек (01.05) - 10 € за возрасен и 5 €  за дете 2 до 12 год.
Мени: Пролетна салата (марула, краставица, ротквица, пресен кромид, варено јајце); Велигденско јагнешко печено со дроб сарма; Милиброд; Вапцани јајца; чаша вино или 50 гр. ракија од винарска визба Шато Копса; 1 сок или минерална вода.

Ѓурѓовденски ручек (06.05) - 10 € за возрасен и 5 € за дете од 2 до 12 год.
Мени: Пролетна салата (марула, краставица, ротквица, пресен кромид, варено јајце); Јагнешко по ѓурѓовденски со дроб сарма; торта; чаша вино или 50 гр. ракија од винарска визба Шато Копса; 1 сок или минерална вода.

Оброците се нарачуваат при вршење на резервација за ноќевање и се плаќаат на лице место.

Хотелот располага со 29 соби: 2 еднокреветни, 17 двокреветни и 1 тројнан соба, како и со 7 апартмани. Секоја соба има сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер / минибар. Дел од собите на вториот кат имаат прекрасни сончеви тераси.
Хотелот нуди пространи соби и апартмани, ресторан со камин и капацитет од 80 места, лоби бар, огромна сончева тераса со скара, сауна и детско катче.
Какво  е чувството за планината, чистиот воздух, восхитувачките панорами - без квалитетната храна? Ви го предлагаме  најдоброто од Балканот  во кулинарска смисла - во ресторан Балкан: од ражничи  до вегетаријански јадења, од класичните балкански јадења до најновите рецепти - сето тоа потопено во традиционалната бугарска атмосфера и комбинирано од благи (и не толку лесни) вина и ракија придружено од  звуците на уникатен оркестар.
И бидејќи на чист воздух брзо се наспивате, а кога ви врие крвта, ноќите се вашето време – повелете   во BUZZ Bar!
Ова е местото каде сте во Боровец по полноќ- со клупска атмосфера, модерно озвучување  и во центарот на забавата.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при двојно сместување.
 • Деца од 2 до 12 години на дополнително легло плаќаат на рецепција 50% од редовната цена.
 • Возрасен на дополнително легло плаќа на рецепција 75% од редовната цена.
 • Ваучерот задолжително се печати на хартија и се презентира на рецепција на денот на сместување.
 • При неприлагање на ваучер на рецепција хотелиерот го задржува правото да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е оваа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се диктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направената резервација, бројот на ваучерот автоматски станува neвалиден и не може да се користи за друг период.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 29 април до 08 мај 2016 година.
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон: +359 878 551 560 (08: 00-17: 00 часот).
 • Ваучерите треба да се издиктираат на истиот телефон до 24 часа. 
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Бреза

Хотел "Бреза"
К.к.Боровец, Р. Бугарија

Тел: +359 ******
Е-mail: [email protected]
Website: www.borovetz-resort.com/hotel-breza

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бреза", к.к. Боровец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.04.2016 до 08.05.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.