Зимување во Боровец, Бугарија - Бутиков Хотел МУРА

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотел Мура***, БоровецХотел "Мура" е триѕвезден  хотел лоциран во самиот центар на Боровец, наспроти  станицата на жичарницата. Класичната романтика на планинскиот хотел е комбинација на вешт и  храбар дизајн, динамични бои и сите удобства за градскиот човек.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: 6257 денари (102 €) - 50% = 3128 денари (51 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Појадок на блок маса за двајца
 • Вечера на блок маса за двајца
 • Пијалок (чаша вино или сок за децата) за добредојде во лоби бар Мура
 • Детско катче
 • Бесплатен пијалок (коктел или микс) во дискотека BUZZ Bar
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Ресторан Happy Duck се наоѓа на 20 м. од влезот на хотелот и е најстариот ресторан во Боровец.  Датира од изградбата на првите хотели во одморалиштето. Сопствениците се грижат овде секој ден да се служи домашна кујна во пријатна атмосфера.
Хотелот располага со 47 двокреветни и 19 трокреветни соби. Сите соби се со сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер / минибар, а собите на првиот кат - и со тераси.
Хотелот нуди ресторан со капацитет од 120 места, лоби бар со камин, интернет клуб и две конференциски сали со 20 и 50 места. За удобство  на семејствата со деца, има  и детско катче за многу забава.
Какво  е чувството за планината, чистиот воздух, восхитувачките панорами - без квалитативната храна? Ви го предлагаме  најдоброто од Балканот  во кулинарска смисла - во ресторан Балкан: од ражничи  до вегетаријански јадења, од класичните балкански јадења до најновите рецепти - сето тоа потопено во традиционалната бугарска атмосфера и комбинирано од благи (и не толку лесни) вина и ракија придружено од  звуците на уникатен оркестар.
И бидејќи на чист воздух брзо се наспивате, а кога ви врие крвта, ноќите се вашето време – повелете   во BUZZ Bar!
Ова е местото каде сте во Боровец по полноќ- со клупска атмосфера, модерно озвучување  и во центарот на забавата.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца 2-12 година на дополнително легло плаќаат на рецепција 50% од редовната цена.
 • Возрасен на дополнително легло плаќа на рецепција 75% од редовната цена.
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон: +359 878 551 560 (08: 00-17: 00 часот)
 • Ваучерите треба да се издиктираат на истиот телефон до 24 часа.
 • При неприлагање на ваучер на рецепција хотелиерот имаат право да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е онаа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се издиктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направена резервација, бројот на ваучерот автоматски станува невалиден и не може да се користи за друг период.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 22 декември 2015 год. и од 06 јануари до 31 март 2016 год.
 • Пред купување на ваучерот неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 7503/23 47
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Бутиков Хотел МУРА

Хотел "Мура"
К.к. Боровец, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Е-mail: [email protected]

Website: www.borovetz-resort.com/hotel-mura

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Мура" К.к. Боровец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2015 до 31.03.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.