Зимување во Боровец, Бугарија - Бутиков Хотел МУРА

Еднодневен пакет со појадок и вечера во ресторан Балкан со оркестар во Хотел Мура***, БоровецХотел "Мура" е триѕвезден  хотел лоциран во самиот центар на Боровец, наспроти  станицата на жичарницата. Класичната романтика на планинскиот хотел е комбинација на вешт и  храбар дизајн, динамични бои и сите удобства за градскиот човек.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: 2970 денари (48 €) - 50% = 1485 денари (24 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една вечера во ресторан "Балкан" со оркестар "Питбул" и специјално мени: Салата "Балкан" (руска салата, млечна салата, цедено млеко, домат, краставица, пиперка, маслинки, плочка сирење)
 • Пилешки шашлик на скара со компири соте (по желба на клиентот може да се замени со друго месо на скара или посно јадење)
 • Десерт по избор - домашна торта или сладолед јогурт со овошје
 • Чаша вино - црвено, бело или розе од винарска визба "Шато Копса"
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Хотелот располага со 47 двокреветни и 19 трокреветни соби. Сите соби се со сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер / минибар, а собите на првиот кат - и со тераси.
Хотелот нуди ресторан со капацитет од 120 места, лоби бар со камин, интернет клуб и две конференциски сали со 20 и 50 места. За удобство  на семејствата со деца, има  и детско катче за многу забава.
Какво  е чувството за планината, чистиот воздух, восхитувачките панорами - без квалитативната храна? Ви го предлагаме  најдоброто од Балканот  во кулинарска смисла - во ресторан Балкан: од ражничи  до вегетаријански јадења, од класичните балкански јадења до најновите рецепти - сето тоа потопено во традиционалната бугарска атмосфера и комбинирано од благи (и не толку лесни) вина и ракија придружено од  звуците на уникатен оркестар.
И бидејќи на чист воздух брзо се наспивате, а кога ви врие крвта, ноќите се вашето време – повелете   во BUZZ Bar!
Ова е местото каде сте во Боровец по полноќ- со клупска атмосфера, модерно озвучување  и во центарот на забавата.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при двојно сместување.
 • Деца 2-12 година на дополнително легло плаќаат на рецепција 50% од редовната цена.
 • Возрасен на дополнително легло плаќа на рецепција 75% од редовната цена.
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон: +359 878 551 560 (08: 00-17: 00 часот)
 • Ваучерите треба да се издиктираат на истиот телефон до 24 часа.
 • При неприлагање на ваучер на рецепција хотелиерот имаат право да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е онаа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се издиктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направена резервација, бројот на ваучерот автоматски станува невалиден и не може да се користи за друг период.
 • Валидност на ваучер: од 21 јануари до 31 март 2016 год.
 • Пред купување на ваучерот неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 7503/23 47
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Бутиков Хотел МУРА

Хотел "Мура"
К.к. Боровец, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Е-mail: [email protected]

Website: www.borovetz-resort.com/hotel-mura

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Мура" К.к. Боровец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 21.01.2016 до 31.03.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.