Нова активна понуда од Викенд населба МАЛИНА:

Еднодневен пакет за до пет лица во викенд населба Малина, Боровец

Простанало време:
Цена: 5151ден.

Нова Година во Боровец, Бугарија - Викенд населба МАЛИНА

Тридневен пакет за Нова Година за до четири лица во викенд населба Малина, БоровецВикенд  населбата  Малина е лоциранa непосредно до викенд населба Јагода меѓу убава, вековна борова шума, на тивко и мирно место на  крајот на одморалиштето Боровец.
Населбата располага со 28 пријатна дрвени двокатни куќички, полски тип, во кои можат да се сместат до 6 луѓе. Секоја куќа има две одделни спални соби, што ја прави Малина омилена место за одмор на поголеми семејства и групи пријатели.
Центарот на одморалиштето е на околу 2км. или 30 мин пеш.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ ВО СТАНДАРДНА ВИЛА: VIP цена: 18928 денари (307 €)
ВИП ваучерот е за до четири лица и вклучува:

 • Три ноќевања во стандардна вила "Малина"
 • (максимално сместување до четири лица)
 • Велоаргометар, детско катче, игралиште за кошарка, одбојка, мал фудбал
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

*Доплата за Новогодишна вечера на лице место : 60 € за возрасен; 30 € за дете од 4 до 13,99 год.!

Мени за Нова Година

 • Празнична салата "Боровец" / домат, краставица, печена пиперка, плочка сирење кат'к, Снежанка, ќополу, лозови сармичка, маслинки, магдонос, лута пиперка /
 • Ордевери - микс  / филе Елена, суџук, луканка, пастрма, домашно сирење /
 • Топол ордевер - Пилешко филе со корнфлекс, похуван телешко јазик, похувани зденки
 • Главно јадење - "Новогодишен Каприз" / свинско бон-филе со шумски печурки и печен сос врз домашно пире од компири /
 • Десерт: Новогодишна домашна торта и баклавички
 • Сезонски плодови и овошје
 • Баница
 • Домашни багети
 • Јаткасти плодови - микс
 • Ракија - 0.050 мл.
 • Сок - 0.250 мл.
 • Минерална вода - 0.330 мл.
 • Шампањ

Изненадување за најмалите  гости !!! За вашето расположение во текот на целата вечер ќе се грижи - DJ, оркестар - Ресторан Балкан и Традиционална програма со специјално учество на автентичен фолклорен ансамбл кон читалиштето од село Радуил.

Сите вили се двокатни и располагаат со:
2 самостојни спални со 1 двоен и 2 единечни кревети на вториот кат;
дневна соба со телевизор, гардероба, седење со софа кревет и 1 дополнителен кревет;
кујна со маса со 6 столици, шпорет, фрижидер и кујнски површина со мијалник, декориран со сите потребни садови и прибор; бања со бања и туш-кабина; тераса со масичка и клупа.

Гостите на вилата населба Малина се добредојдени во ресторан Јагода со капацитет 90 места. Ресторанот се наоѓа на помалку од 100 м. од рецепцијата и нуди одлична кујна и квалитетни пијалоци.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Доплата за Новогодишна вечера на лице место : 60 € за возрасен; 30 € за дете од 4 до 13,99 год.!
 • Задолжително се испечатува на хартија и се презентира на рецепција на денот на сместување.
 • Доколку не претставите ваучер на рецепција хотелиерот го задржува правото да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е онаа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се издиктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направената резервација, бројот на ваучерот автоматски станува невалиден и не може да се користи за друг период.
 • За дополнителни прашања во врска со сместувањето може да контактирате со одделот за резервации по телефон: +359 7503 23 43
 • Валидност на ваучер: од 27 декември 2016 год. до 05 јануари 2017 година.
 • Пред купување на ваучер неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 878 551 560 (08:00-17:00 ч.)
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викенд населба МАЛИНА

Викенд населба Малина
К.к. Боровец, Р. Бугарија

Рецепција: +359 ******
Е-mail: [email protected]
Website:www.borovetz-resort.com/vilno-malina

ВИП Понудатае предоставена од Викенд населба Малина, Боровец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 27.12.2016 до 05.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.