Нова активна понуда од Викенд населба ЈАГОДА:

Пакети за тројца или четворица во викенд населба Јагода, Боровец - Бугарија

Простанало време:
Цена: 10491ден.

Одмор во Боровец, Бугарија - Викенд населба ЈАГОДА

Ножогодишни пакети за тројца или четворица во викенд населба Јагода, Боровец - БугаријаСо сончевите  ливади и величествените  борови шуми, Викенд  населбата "Јагода" е особено погодна за семеен одмор. Населбата е лоцирана на околу 2км. или 30 минути пешачење од центарот на Боровец и е претпочитано место за одмор и на друштва и пријатели кои уживаат во романтичното спокојство,притоа  без да го пропуштат и ноќниот живот во одморалиштето.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО СТАНДАРДНА ВИЛА: VIP цена: 17348 денари (281 €)
ВИП ваучерот е за максимум четири лица и вклучува:

 • Три ноќевања во стандардна вила "Јагода"(максимално сместување до четири лица)
 • Велоаргометaр, детскo катче, игралиште за одбојка, кошарка, мал фудбал
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО СТАНДАРДНА ВИЛА СО САУНА: VIP цена: 18928 денари (307 €)
ВИП ваучерот е за максимум четири лица и вклучува:

 • Ноќевање во стандардна вила со сауна "Јагода"(максимално сместување до четири лица)
 • Велоаргометaр, детскo катче, игралиште за одбојка, кошарка, мал фудбал
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ЛУКСУЗНА ВИЛА: VIP цена: 20508 денари (333 €)
ВИП ваучерот е за максимум три лица и вклучува:

 • Ноќевање во луксузна вила "Јагода"(максимално сместување до четири лица)
 • Велоаргометaр, детскo катче, игралиште за одбојка, кошарка, фудбал
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

*Доплата за Новогодишна вечера на лице место : 60 € за возрасен; 30 € за дете од 4 до 13,99 год.!

Мени за Нова Година

 • Празнична салата "Боровец" / домат, краставица, печена пиперка, плочка сирење кат'к, Снежанка, ќополу, лозови сармичка, маслинки, магдонос, лута пиперка /
 • Ордевери - микс  / филе Елена, суџук, луканка, пастрма, домашно сирење /
 • Топол ордевер - Пилешко филе со корнфлекс, похуван телешко јазик, похувани зденки
 • Главно јадење - "Новогодишен Каприз" / свинско бон-филе со шумски печурки и печен сос врз домашно пире од компири /
 • Десерт: Новогодишна домашна торта и баклавички
 • Сезонски плодови и овошје
 • Баница
 • Домашни багети
 • Јаткасти плодови - микс
 • Ракија - 0.050 мл.
 • Сок - 0.250 мл.
 • Минерална вода - 0.330 мл.
 • Шампањ

Изненадување за најмалите  гости !!! За вашето расположение во текот на целата вечер ќе се грижи - DJ, оркестар - Ресторан Балкан и Традиционална програма со специјално учество на автентичен фолклорен ансамбл кон читалиштето од село Радуил.

Викенд населба "Јагода" брои 40 дрвени вили - фински тип: 5 луксузни вили, 10 со сопствена сауна и 25 без сауна. Сместувањето е за максимално 4 луѓе (може да се стави дополнителен кревет  или бебешко креветче).
Населбата  располага со ресторан, каде можете да уживате во вкусни јадења, богата гама од пијалоци и пријатна атмосфера.
Сите вили во населба "Јагода" се тип студио и располагаат со:
дневна со 1 двоен кревет или 2 кревети, дневен престој, гаредеробер, телевизор со сателитска телевизија;
мала спална соба со два кревети распоредени еден над  друг, удобни се и за возрасни;
кујна со шпорет, фрижидер и мијалник, опремен и со основните садови, чинии, чаши и прибор; бања со туш и тоалет;
10 од вилите имаат самостојна сауна; тераса со масичка и клупа.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Доплата за Новогодишна вечера на лице место : 60 € за возрасен; 30 € за дете од 4 до 13,99 год.!
 • Ваучерот задолжително се печати на хартија и се презентира на рецепција на денот на сместување.
 • При неприлагање на ваучер на рецепција хотелиерот има право да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е оваа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се диктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направена резервација, бројот на ваучерот автоматски станува валиден и не може да се користи за друг период.
 • За дополнителни прашања во врска со сместувањето може да контактирате со одделот резервации по телефон: +359 7503 23 43.
 • Валидност на ваучер: од 27 декември 2016 год. до 05 јануари 2017 година.
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон: +359 878 551 560 (08: 00-17: 00 часот).
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викенд населба ЈАГОДА

Викенд населба "Јагода"
К.к. Боровец, Р. Бугарија

Рецепција: +359 ******
Е-mail: [email protected]
Website: 
borovetz-resort.com/vilno-iagoda

ВИП Понудата е предоставена од Викенд населба "Јагода", Боровец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 27.12.2016 до 05.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.