Лето 2016 на Црно Море во Царево, Бугарија - Хотел Мараја

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотел Мараја, ЦаревоКомплекс "МАРАЈА" е изграден на површина од 4.5 декари, се наоѓа на 150 метри од морето во градот Царево, и се состои од хотел и вили.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2338 денари (38 €) - 50% = 1169 денари (19 €)
Важи за сместување од 01 мај до 14 јуни
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на базен со чадор и лежалки
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2654 денари (43 €) - 50% = 1327 денари (21.5 €)
Важи за сместување од 15 до 30 јуни
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на базен со чадор и лежалки
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 3034 денари (49 €) - 50% = 1517 денари (24.5 €)
Важи за сместување од 01 јули до 31 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на базен со чадор и лежалки
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг

Хотел "Мараја" е со површина 2500 кв.м.,  се состои од: 31 луксузно опремени соби, 4 апартмани 2 пентхаус апартмани.

• Рецеппција
• Надворешен базен за возрасни, лежалки со чадори и масички
• Надворешен базен за деца
• Ресторан со тераса на отворено, предлага медитерански специјалитети, како и гозби од традиционалната бугарска кујна
• Одлични тревниците и градина во комплексот
• Паркинг со доволно места за гостите на комплексот
• Климатизација
• Индивидуална контрола на климатизацијата
• Кабелска / сателитска ТВ
• Телевизор
• Фрижидер
• Тераса

Град Царево е изграден на два мали живописно полуострови, издадени навнатре во морето. Се наоѓа на 70 километри јужно од град Бургас. Во 1882 година градот бил опожарен и изграден повторно.
Царево нуди многу атракции, пријатна атмосфера, гостопримство и беспрекорна услуга. Многу пријатни се вечерните прошетки покрај Црното море, во градскиот крајбрежен парк или во заливот, каде се наоѓа црквата "Успение Богородично".

Услови на понудата

 • ВИП ваучер од треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Прво дете до 6,99 години на дополнително легло со двајца возрасни се сместува БЕСПЛАТНО.
 • Второ дете до 6,99 години на дополнително легло плаќа 50% од цената на пакетот на ден.
 • Прво дете од 7 до 13,99 години на дополнително легло плаќа од цената на пакетот  50% на ден.
 • Возрасен на дополнително легло користи 30% попуст.
 • Еден возрасен и две деца, сместени во двокреветна соба - децата плаќаат 50% од цената за редовно легло.
 • Поединечно сместување во двокреветна соба – се доплаќа 70% од цената на редовно легло.
 • Валидност на ваучер: од 01 мај до 14 јуни; од 15 до 30 јуни и од 01 јули до 31 август 2016 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни места на телефон: +359 877/77 44 12
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 877/77 44 12
 • Видете ги Сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Мараја

гр. Царево, Р. Бугарија
Тел: +359 ******,
E-mail: [email protected]
Website: www.vilamaraja.com

ВИП Понудата за Црно Море 2016 е предоставена од нашиот партнер - Хотел Мараја

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.05.2016 до 31.08.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.