СПА релаксација во Девин - СПА Хотел Орфеј

50% попуст на пакети со појадок и вечера во СПА Хотел Орфеј*****, Девин - Р. БугаријаЛуксузниот хотел Орфеј е лоциран во центарот на одморалиштето Девин, меѓу неверојатен приватен парк со неповторлива глетка кон Родопите. Оддалечен е  на околу 30 километри  од Пампорово и на околу 90 километри од аеродромот во Пловдив.
СПА Хотел Орфеј е модерен комплекс, Во кој имате полза од уникатните карактеристики на регионот, со можности за рекреација, спорт, забава и СПА третмани.

ДВОДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: VIP цена: 2939 денари (47 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба при двојно сместување
 • Два појадоци
 • Една вечерa
 • Користење на минерален базен (29º)
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи (35º)
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Интернет во заедничките простории
 • Туристичка такса
 • Осигурување и ДДВ

ТРИДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: VIP цена: 4045 денари (65 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба при двојно сместување
 • Три појадоци
 • Една вечерa
 • Користење на минерален базен (29º)
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи (35º)
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Интернет во заедничките простории
 • Туристичка такса
 • Осигурување и ДДВ

ПЕТДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: VIP цена: 6699 денари (109 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба при двојно сместување
 • Пет појадоци
 • Две вечери
 • Користење на минерален базен (29º)
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи (35º)
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Интернет во заедничките простории
 • Туристичка такса
 • Осигурување и ДДВ

СЕДУМДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: VIP цена: 9006 денари (1146 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Седум ноќевања во двокреветна соба во двојно сместување
 • Седум појадоци
 • Три вечери
 • Користење на минерален базен (29º)
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи (35º)
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Интернет во заедничките простории
 • Туристичка такса
 • Осигурување и ДДВ

Комплексот располага со 210 соби, од кои 45 апартмани и 165 двокреветни соби. Меѓу главните предности на комплексот се пријатна атмосфера и можноста за комплетен одмор, квалитетот на СПА услугите и не на последно место вкусната храна.
Гостите на хотелот можат да се восхитуваат на бугарската, европска и ориентална кујна во:
Главен ресторан со капацитет од 260 внатрешни и 80 надворешните места.
Европски ресторан со капацитет од 120 внатрешни и 60 надворешните места.
Ориенталски ресторан со капацитет 90 внатрешни и 60 надворешните места.

Балнеолошкиот блок на комплексот е единствен од ваков вид и е изграден на начин кој овозможува спроведување на врвни и ефикасни Физикални методологии и програми за балнеопрофилактика, рехабилитација и рекреација. Хотелот се напојува од два минерални извори, познати по своите лековити својства - Беденски и Девински извори, за коишто  има дозволи за искористување на водата. По истекот на крајниот рок на дозволите, корисникот може автоматски да ги обнови за пет години. Сето ова го прави СПА Хотел Орфеј како забавен и привлечен центар, така и во место за спроведување на најсовремените и ефикасни Физикални методологии и програми за балнеопрофилактика и рекреација. Бубрежни - уролошки заболувања (бубрежно-камена болест, која протекува со кисела и алкална урина, состојби по литотрипсија, пиелонефритис, гломерулонефритис, акутна бубрежна инсуфициенција од Прв степен) - ендокрини заболувања (различни видови на дијабетес, гихт и хиперурикемија); за надворешна употреба: - локомоторниот апарат (дегенеративни и воспалителни заболувања на зглобовите, пост-травматични и ортопедски болести, оштетување на меките ткива); - Болести на нервниот систем (периферен и централнен); - Половиот систем (ендометритис, параметритис, стерилитет, простатитис и др.) - Кардиоваскуларниот систем (хипертензивна болест, исхемична болест на срцето и пост- инфарктни состојби) - кожни болести (од воспалителна, алергиска и друга природа како егземи, дерматитис, псоријаза и др.) - за инхалациона терапија кај болести на респираторниот систем од воспалителна, алергиска и токсична природа (на трахеите, бронхијална астма, хронична пневмонија и др.) - за спортско-профилактички цели и калење на организмот.

Комплексот нуди широк спектар на услуги и производи:
Пијано бар со капацитет од 70 места
Лоби бар со капацитет од 20 места
Бар-басен со капацитет од 45 места
СПА и балнеорекреациски услуги
Деноноќен рум-сервис
Перење и пеглање
Сефови за скапоцености
Модерно опремен бизнис центар со две конференциски сали  (капацитет од 150 и 300 луѓе ) со модерна мултимедија и опрема за озвучување
Медицински услуги
Туристички тури и екскурзии во околината на градот Девин
Продавница  за сувенири, фризерски салон,Бутик
Паркинг со капацитет од 120 возила
Хотелот нуди и прекрасни услови како за рекреација, така и за спорт.
На располагање на гостите се:
игралиште за тенис, одбојка и фудбал.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно, но не се вклучени никакви услуги
 • Деца од 4 до 11.99 години плаќаат 50% од цената за возрасен.
 • Деца над 12 години сместени на дополнително легло плаќаат 70% од цената за возрасен.
 • Доплата за поединечно сместување – 10 € на вечер
 • Доплата за Двоен луксузен апартман/ апартман-Студио-пентхаус (поткровје) – 10 € на вечер за просторија.
 • Доплата за Студио (со балкон) – 15 € на вечер за просторија.
 • Можност за доплата за вечера на цена 8 € за возрасен и 5 € за деца.
 • Можност за доплата за ручек на цена 7 € за возрасен и 4 € за деца.
 • Понудата важи за еден човек, при двојно сместување.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 17 јануари до 16 април 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Сместување-по 14:00 часот .; Ослободување-според пакетот-до 12:00 часот.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 3041 20 41; +359 889 776 771 (до 19:00 ч.).
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Орфеј

СПА Хотел "Орфеј"
Гр. Девин, Р. Бугарија

Ул. Цветан Зангов №14
Тел: +359 
******
Тел: +****** 

E-mail: [email protected]
Website: www.orpheus-spa.com

ВИП Понудата е предоставена од СПА Хотел Орфеј, Девин

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.01.2020 до 16.04.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.