Зимување на Пирин планина во Добриниште - Планинарски дом Безбог

50% попуст на тридневни пакети со појадок, вечера и лифт карта во Планинарски дом Безбог, ДобриништеПланинарскиот дом  Безбог е едно многу живописно место високо во планината на 2236 м. надморска височина , а Добриниште е мало гратче сместено во подножјето на Пирин планина. Безбог е основе скијачки центар во зима. Планинарскиот дом  се наоѓа на брегот на езеро опкружен од  панорама од високи планински врвови. Првиот планинарскиот дом  во регионот е изграден во 1960 година западно од езерото на падините на врвот. Денес планинарскиот дом  е со капацитет од 119 легла. Располага со 3 апартмани и 11 двокреветни луксузни соби - хотелски тип, со TV, интернет. Уживајте во удобноста и спокојството во безбожно убавиот Пирин кој нуди многу можности за туризам со ваучер за половина цена!

Планинарскиот дом е реноввиран, топол и гостоприемен. сместувањето се извршува во различни по тип простории: 3 апартмани, 11 двокреветни луксузни соби – хотелски тип, со TV, интернет, 12 простории со по четири легла на два спрата и две туристички спални. На секој спрат во домот има општи тоалети, а на првиот спрат- добро опремени бањи, кои се користат во интервал од 17.00 до 21.00 часот. Општиот капацитет на планинарскиот дом е 119 легла. На располагање на туристите е пространа менза со мени на слободна потрошувачка и со пристапи цени.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 5435 денари (88 €) - 50% = 2718 денари (44 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања на човек сместен во соба со четири кревети и туристичка спална
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Тридневна карта  за лифт за скијачка зона Добриниште
 • Паркинг (кај пл. дом Гоце Делчев)
 • Опција за доплата: 17 € за опрема за скијање по лице за 4 дена (до исцрпување на количествата)

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 6826 денари (110 €) - 50% = 3413 денари (55 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања на човек сместен во соба-Луксуз со заедничка бања и соба-Лукс со сопствена бања - 6 места
 • Три појадоци
 • Тривечери
 • Тридневна карта  за ски-лифт за скијачка зона Добриниште
 • Паркинг (кај пл. дом Гоце Делчев)
 • Опција за доплата: 17 € за опрема за скијање по лице за 4 дена (до исцрпување на количествата)

ТРИДНЕВЕН  ПАКЕТ: 7331 денар (119 €) - 50% = 3666 денари (59.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања на човек сместен во соба-Лукс со бања и апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Тридневна карта за ски-лифт за скијачка зона Добриниште
 • Паркинг (кај пл. дом Гоце Делчев)
 • Опција за доплата: 17 € за опрема за скијање по лице за 4 дена (до исцрпување на количествата)

Планинарскиот дом Безбог во зима е привлечна дестинација како за скијачи, така и за љубителите на планинската одмор, далеку од тензиите на градскиот живот. Зградата е многу топла, поради квалитетната топлинска изолација и локалното парно греење. Гостите можат да користат бесплатен безжичен интернет. Собите се со различен стандард, но одлично одржувани.
Кантината е сончева и работи без прекин во текот на целиот ден. Овде се сервираат различни готвени јадења, супи и скара, чај и кафе по пристапни цени. Одделно од неа може да се користи на самопослужување и со ангажман за чистење потоа, туристичка кантина со панорамска тераса.
До Безбог нема прооден пат во зима. Единствениот начин да се стигне до планинарскиот дом е преку користењето на ски-лифтот од планинарркиот дом Гоце Делчев. Сите гости мора да се сообразуваат  со работното време на жичарницата - од 8,00 до 16,00ч., со последно качување / симнување во 15,30ч.
Планината Пирин е опасна во зима. Не се препорачува зимско качување по околните на врвови на планинарскиот дом, поради опасноста од лавини, недостатокот на означени зимски правци кратките зимски денови и екстремните услови.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца од 4 до 12 години, сместени на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Валидност на ваучер: од 13 дo 15 јануари 2016 гoдина.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 07447 21 20; +359 07447 21 28.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 07447 21 20; 07447 21 28.
 • Сместување во хотелот по 14:00 часот.
 • Напуштање на собите до 12: 00 часот.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Планинарски дом Безбог

Планинарски дом"Безбог"
Град Добриниште

Тел: +******
Тел: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hoteldobrinishte.com

ВИП Понудата е предоставена от Планинарски дом"Безбог"

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.01.2017 до 15.01.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.