Зимување во Добриниште - Планинарски дом Безбог

50% попуст на четиридневни ски пакети со појадок, вечера и карта за ски-лифт во Планинарски дом Безбог, ДобриништеПланинарскиот дом  Безбог е едно многу живописно место високо во планината на 2236 м. надморска височина , а Добриниште е мало гратче сместено во подножјето на Пирин планина. Безбог е главен скијачки центар во зима. Планинарскиот дом  се наоѓа на брегот на езерото опкружен од  панорама од високи планински врвови. Првиот планинарскиот дом  во регионот е изграден во 1960 година западно од езерото на падините на врвот. Денес планинарскиот дом  е со капацитет 119 легла. Располага со 3 апартмани и 11 двокреветни луксузни соби - хотелски тип, со TV, интернет. Уживајте во удобноста и спокојството во безбожно убавиот Пирин кој нуди многу можности за туризам со ваучер за половина цена!

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 220лв. - 50% = 110лв.
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања на човек сместен во соба со четири кревети и туристичка спална
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Четиридневна карта  за лифт за скијачка зона Добриниште
 • Паркинг
 • Опција за доплата: 30 лева  за опрема за скијање по лице за 4 дена (до исцрпување на количествата)

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 272лв. - 50% = 136лв.
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања на човек сместен во соба-Луксуз со заедничка бања и соба-Луксуз со сопствена бања - 6 места
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Четиридневна карта  за ски-лифт за скијачка зона Добриниште
 • Паркинг
 • Опција за доплата: 30 лева за опрема за скијање по лице за 4 дена (до исцрпување на количествата)

ЧЕТИРИДНЕВЕН  ПАКЕТ: 300лв. - 50% = 150лв.
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања на човек сместен во соба-Луксуз со бања и апартман
 • четири појадоци
 • четири вечери
 • Четиридневна карта за ски-лифт за скијачка зона Добриниште
 • паркинг
 • Опција за доплата:  30 лева за опрема за скијање по лице за 4 дена (до исцрпување на количествата)

Планинарскиот дом  е електрифициран, со водоснабдување, со централно греење. На располагање на гостите се пространа кантина, кафе аперитив, ноќен бар, соба за тивки игри, сала со електронски игри.
Од планинарскиот дом Безбог може да се стигне до: врв Безбог - 50 мин .; врв Полежан - 2 часа .; Попово езеро - 1,20 часа .; колиба Пирин - 6 часа .; хижа Демјаница - 4,30 часа .; засолниште Тевно езеро - 4 ч.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца од 4 до 12 години, сместени на редовен кревет плаќаат 70% од цената на пакетот.
 • Ваучерите важат за еден од наведените периоди со претходна резервација:
 • Од 18.12. до 21.12.2015г. вклучително
 • Од 22.12. до 29.12.2015г. вклучително ( четири дена по избор на клиентот )
 • Од 03.01. до 06.01.2016г. вклучително
 • Од 10.01. до 13.01.2016г. вклучително
 • Од 14.01. до 17.01.2016г. вклучително
 • Од 18.01. до 21.01.2016г. вклучително
 • Од 22.01. до 25.01.2016г. вклучително
 • Од 26.01. до 29.01.2016г вклучително
 • Валидност на ваучер: од 18 декември 2015 година. до 29 јануари 2016г.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 07447/21 20; +359 07447/21 28.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 07447/21 20; +359  07447/21 28.
 • Сместување во хотелот по 14:00 часот.
 • Напуштање на собите до 12: 00часа.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Планинарски дом Безбог

Хижа "Безбог"
Град Добриниште

Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hoteldobrinishte.com

ВИП Понудата  е предоставена от Планинарски дом "Безбог"

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 18.12.2015 до 29.01.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.