Зимување во Добриниште - Комплекс Добриниште

50% попуст на четиридневен пакет со појадок, вечера и карта за ски-лифт во Хотел ДобриништeСкијачкиот  комплекс "Добриниште", ги вклучува Хотел "Добриниште", лоциран во центарот на градот Добриниште, планинскиот дом  "Гоце Делчев", во месноста "Логовето" на 1412 м н.в. и планинарсиот дом "Безбог", лоцирана на брегот на Безбожкото Езеро на 2240 м.н.в. Хотелот е почетна  база за скијачки  туризам во зима и за многу туристички правци во текот на летото до  најубавите предели во Пирин планина.

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 296лв. - 50% = 148лв.
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања на човек сместен во соба со два или три кревети
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Сауна + џакузи од 15.30ч. - 20.00ч.
 • Четиридневна карта  за ски-лифт за скијачка зона Добриниште
 • Бесплатен превоз до скијачката зона Добриниште
 • Паркинг
 • Туристичка такса
 • Опција за доплата: 30 лева  за опрема за скијање по лице  за 4 дена (до исцрпување на количествата)
 • 20% попуст во таверна Добриниште

Хотел "Добриниште" располага со апартмани, двокреветни и трокреветни соби со капацитет од 130 легла. Собите се опремени со бања, телефон и кабловска телевизија. На располагање на гостите се лоби бар, летна тераса и пространа таверна со автентична самобитна атмосфера. Во неа може да уживате  во традиционални национални јадења, жива музика, квалитативна услуга  и комфор. Погодна за свадби, семејни и групни прослави, таверната е единствената во регионот со над 200 места.
Зона за скијање
Зоната за скијање е со највисока точка при планинарскиот дом "Безбог" - 2240м. и најниска кај планинарскиот дом "Гоце Делчев" 1412м. Вклучува два лифта со вкупна должина 3200 метри., 3 ски влекачи - 2 кај  почетна станица и еден на Безбог; гардероба за скијање; училиште за скијање. Одлични услови за почетници скијачи, така и за напредни, а исто така и за сноубордисти. Патеката е со должина 5км., Широка е 25-30 м. И со денивелација  826 м;. За скијачи почетници, како и за децата идеално место е областа околу планинарскиот дом "Безбог",  како и делница кај почетна станица на жичарницата.


Гардероба за скијање
При почетна станица на жичарница на располагање е ски гардероба опремена со сета потребна опрема  за скијачи и сноубордисти. Просторијата е пространа и удобна за опремување, а  осигуруваме  е и одржување на опремата за скијање.
Училиште за скијање
За вашите прв чекори врз скиите или даската за сноубординг се грижат професионални инструктори. Обуката може да биде индивиуална или во група. Хотел "Добриниште" 1 * е лоциран во центарот на градот Добриниште и е дел од Скијачкиот  комплекс "Добриниште", кој вкючва уште планинарскиот дом "Гоце Делчев", во месноста "Логовето" на 1412 м.н.в. и планинарскиот дом  Безбог сместена на брегот на Безбожкото Езеро на 2240 м.н.в. Хотелот е почетна  база за скијачки туризам во зима и за многу туристички правци во текот на летото, до едни од најубавите месности во Пирин планина.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек сместен во двокреветна или трокреветна соба.
 • Дадениот број ваучери по понудата е ограничен.
 • Деца до 4 години се сместуваат бесплатно
 • Деца од 4 до 12 години, сместени на редовен кревет плаќаат 70% од цената на пакетот
 • Доплата за реновирана соба 25 лева на пакет (по лице во соба) на лице место!
 • Доплата за апартман-  80 лева на лице место!
 • Ваучерите важат за еден од наведените периоди со претходна резервација:
 • Од 18.12. до 21.12.2015г. вклучително
 • Од 22.12. до 29.12.2015г. вкл. / 4дни по избор на клиентот /
 • Од 03.01. до 06.01.2016г. вклучително
 • Од 10.01. до 13.01.2016г. вклучително
 • Од 14.01. до 17.01.2016г. вклучително
 • Од 18.01. до 21.01.2016г. вклучително
 • Од 22.01. до 25.01.2016г. вклучително
 • От26.01. до 29.01.2016г. вклучително
 • Валидност на ваучер: од 18 декември 2015 година  до 29 јануари 2016г.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 07447/21 20; +359 07447/21 28.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 07447/21 20; +359 07447/21 28.
 • Сместување во хотелот по 14:00 часот.
 • Напуштање на собите до 12:00 часот.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Добриниште

Хотел "Добриниште"
Град Добриниште

Тел: +359 ******
Тел: +359 ******

E-mail: [email protected]
Website: www.hoteldobrinishte.com

ВИП Понудата е предоставена от Ски Комплекс Добриниште

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 18.12.2015 до 29.01.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.