Велигден во Еленскиот Балкан - Куќа за гости Еленски Ритон

Дводневен или тридневен Велигденски пакет со појадок и вечера во Хотелски комплекс Еленски РитонХотелски комплекс Еленски Ритон е лоциран во село Средни колиби на 14 километри од град Елена и на 25 километри од Велико Трново во близина на браната Jовковци.
Хотелски комплекс "Еленски Ритон" е лоциран на 14 км град Елена, на 25км до Велико Трново во живописното село Средни колиби. Изграден е на 450 м. надморска височина и во близина на браната Јовковци. Хотелот е удобен за ноќевања, одмор, фамилијарни средби, конференции, конгреси, корпоративни забави и обуки, училишни колонии и лагери, за љубителите на ловот и риболовот, за вљубениците во прекрасната природа, патешественици и поклоници на манастири. Хотелот располага како со луксузни соби, така и со две куќички со по 4 соби.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2525 денари (41 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3662 денари (59 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

* ​Појадоците се на шведска маса. Вечерата е на двостенено мени.

Хотелски комплекс Еленски Ритон е изграден во 2007 година, неговата архитектура е целосно подредена на духот на преродбата. Таа создава пријатна непринудена атмосфера, чувство на дом и бескрајно спокојство. Во исто време Хотелски Комплекс Еленски Ритон ги содржи сите модерни удобности за удобно сместување, одмор, спорт и забава.

Куќа за гости Еленски Ритон има 8 соби со по два кревети, 6 соби со по едно двоен кревет и кауч, 4 соби со по едно двоен кревет. Секоја соба е опремена стилски со нов мебел по нарачка и има телевизор со сателитска ТВ, директна телефонска линија, локално греење, купатило со туш, противпожарен систем, голема тераса.

Во главната зграда на комплексот се наоѓа пријатен лоби бар и класичен ресторан со 50 места. Овде секој гостин може да вкуси мајсторски подготвени локални специјалитети, како и голем избор на бугарски традиционални јадења. Сите тие се подготвуваат од локално произведени еколошки производи,. Кон ресторанот во летната градина има  и специјална фурна за подготовка на разни специјалитети. Комбинацијата од одлична кујна и услуга, пријатна атмосфера и одбрани пијалоци, гарантира на гостите на Куќа за гости Еленски Ритон незаборавни кулинарски искуства.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни. 
 • Деца до 3 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 3 до 12 годишна возраст се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 26 до 29 Април 2019 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 897 86 30 27 или +359 615 82 224.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 897 86 30 27 или +359 615 82 224.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Еленски Ритон

Куќа за гости Еленски Ритон
с.Средни колиби-5093, Општина Елена, Р. Бугарија

Teл: +359 ******
Тел: +******
E-mail.: [email protected]
Website: www.elenaholiday.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Куќа за гости Еленски Ритон

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 26.04.2019 до 29.04.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.