Нова Година во Рибарица, Бугарија - Къщи за гости-Грийн Вилидж,с.Рибарица

Дводневен и тридневен пакет со појадок и вечера + Новогодишна вечера во GREEN VILLAGE, РибарицаПланинскиот комплекс "Грин Вилиџ" с.Рибарица се наоѓа во одморалиштето РИБАРИЦА, во историската месност Костина до реката,на 8 километри од Тетевен и на само 120 километри  од Софија. Меѓу  вековна дабова шума, на површина од 9.1 хектари се изградени двокатна хотелска зграда и 7 самостојни двокатни куќички со заедничка инфраструктура, кои со својот дизајн вешто се вклопуваат во  на околината. Удобноста на комплексот се дополнува и од надворешен базен, ресторан со капацитет 60 места, скара на брегот на реката и безбеден паркинг, детско катче. Планински комплекс "Грин Вилиџ" с.Рибарица нуди на своите гости сместување во двокатна хотелска зграда и 7 луксузни двокатни вили дизајнирани за луѓе кои преферираат вистинска удобност и комфор во однос на просторот  и услугата.

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: ВИП цена: 9480 денари (154 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања за едно лице, сместенo во двокреветна или трокреветна соба во хотелскиот дел на комплексот
 • Два појадоци за еден човек на шведска маса
 • Една вечера за еден човек
 • Една Новогодишна вечера
 • Бесплатно користење на интернет, паркинг, кабловска телевизија;
 • Во цената се вклучени сите такси

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: ВИП цена: 10744 денари (174 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања за едно лице, сместенo во двокреветна или трокреветна соба во хотелскиот дел на комплексот
 • Два појадоци за еден човек на шведска маса
 • Две вечери за еден човек
 • Една Новогодишна вечера
 • Бесплатно користење на интернет, паркинг, кабловска телевизија;
 • Во цената се вклучени сите такси

* Дете до 12 год. возраст сместено на дополнително легло со двајца возрасни користи бесплатно - две ноќевања со појадок и вечера.

Пред купување на ваучер прочитајте ги внимателно сите услови на понудата!

Капацитет на просториите:

 • Капацитетот на двокреветните соби е две основни и едно дополнително легло;
 • Капацитетот на трокреветните соби и студиото е три основни и едно дополнително легло;
 • Капацитетот на ВИП апартманите е спална и едно дополнително легло.

СМЕСТУВАЊЕ:
Вили
Комплексот е реализиран во согласност со современите  градежни технологии,и согласно европските стандарди за планински и екотуризам.
Првото нешто, што ќе ви направи впечаток е модерниот мебел и внатрешен дизајн. Акцентот е ставен на природните еко материјали - дрво, камен, лен и волна. Секоја вила има свој сопствен стил, атмосфера и интересен дизајн и  решенија кои предиспонираат кон релаксација и одмор.
Секоја вила претставува модерно декорирана двокатна зграда со површина 179 метри квадратни. Двата ката се поврзани со внатрешни скали, но е предвиден и посебен влез за секој кат.Сите соби во вилата се расположени  така што да се независни една од друга.
На првото ниво има дневна соба со камин, плазма  со 32 или 42 инчи, трпезарија со целосно опремена кујна* , летно студио за рекреација со панорамски прозорци. Во соседството се наоѓа фамилијарна спална со телевизор и две простории -  бања опремена со џакузи за двајца и купатило со туш кабина.
* Кујните во вилите не се опремени со садови и кујнски прибор.

На второ ниво се наоѓаат две двокреветни соби со единечни кревети или спална соба, секоја соба е опремена со ТВ, фрижидер и со купатило и тоалет со џакузи. Кабловска телевизија, безжичен интернет и паркинг.
Хотел
Хотелскиот дел располага со 2 еднокреветни соби, 4 стандардни двокреветни соби без балкон, 2 стандардни двокреветни соби со балкон и 4 стандартни трокреветни соби, 1 луксузна двокреветна соба, 1 студио без балкон, 2 студиа со балкон. Сите соби се удобно опремени и опремени со телевизор и сопствен санитарен јазол. Кабловска телевизија, безжичен интернет и паркинг.

 

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при двојно или тројно сместување во двокреветна или трокреветна соба.
 • Дете до 12 год. возраст сместено на дополнително легло при двајца возрасни користи бесплатно - две ноќевања со појадок и вечери.
 • За второ дете од 5 до 12 год. возраст сместено на основно или дополнително легло при двајца возрасни се доплаќа на лице место 80 € за две ноќевања со појадок и вечера.
 • За второ дете од 5 до 12 год. возраст сместено на основно или дополнително легло при двајца возрасни се доплаќа на лице место 90 € за две ноќевања со појадок и вечера.
 • Трет возрасен сместен на основно или дополнително легло купува цел ваучер.
 • Доплата за единечно сместување – 20 € за дводневен пакет; 30 € за тридневен пакет.
 • Доплата за двокреветна соба со балкон – 20 € за дводневен пакет; 30 € за тридневен пакет.
 • Доплата за сместување во трокреветна соба во хотелскиот дел на двајца возрасни и дете до 12 година – 20 € на ден за дводневен пакет; 30 € за тридневен пакет.
 • Доплата за студио – 20 € за дводневен пакет; 30 € за тридневен пакет.
 • Доплата за студио со балкон – 30 € за дводневен пакет; 45 € за тридневен пакет.
 • Доплата за двокреветна соба со џакузи – 30 € за дводневен пакет; 45 € за тридневен пакет.
 • Доплата за ВИП апартман и користење на камин 90 € за дводневен пакет; 120 € за тридневен пакет.
 • Доплата за бебешко креветче – 10 € за дводневен пакет; 15 € за тридневен пакет.
 • Доплата за домашно милениче – 10 € за дводневен пакет; 15 € за тридневен пакет.
 • Сите доплата се вршат на лице место на рецепција пред сместувањето!
 • Сместувањето е по 14.30 часот.
 • Ослободувањето на просториите е до 11.45 часот.
 • Во случај на непочитување на времето за ослободување на просториите може да ви биде наплатено дополнително.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2016 год. до 02 јануари 2017 година.
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за слободни места на тел: +359 893/64 20 39.
 • ВАЖНО: Откако ќе ги купите ваучерите задолжително треба да се јавите и да ја подврдите направената резервација!
 • Дополнителни информации може да добиете на тел: +359 893/64 20 39 секој ден од 9:00 до 18:00 часот.
 • При откази на резервација на денот за сместување или при непојавувањето Ваучерот се смета за искористен!
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Къщи за гости-Грийн Вилидж,с.Рибарица

Општина Тетевен
С. Рибарица, Р. Бугарија
Ул. Захари Стојанов №10А
Тел: +359 ****** 
Тел: +359 
******
Email: [email protected]
Website: greenvillagehotel.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - GREEN VILLAGE

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2016 до 02.01.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.