Одмор во Рибарица, Бугарија - Къщи за гости-Грийн Вилидж,с.Рибарица

Еднодневен викенд пакет на база појадок, ручек и вечера за октомври, ноември и декември во GREEN VILLAGE, Рибарица - Р. БугаријаПланинскиот комплекс "Грин Вилиџ" с.Рибарица се наоѓа во одморалиштето РИБАРИЦА, во историската месност Костина до реката,на 8 километри од Тетевен и на само 120 километри  од Софија. Меѓу  вековна дабова шума, на површина од 9.1 хектари се изградени двокатна хотелска зграда и 7 самостојни двокатни куќички со заедничка инфраструктура, кои со својот дизајн вешто се вклопуваат во  на околината. Удобноста на комплексот се дополнува и од надворешен базен, ресторан со капацитет 60 места, скара на брегот на реката и безбеден паркинг, детско катче. Планински комплекс "Грин Вилиџ" с.Рибарица нуди на своите гости сместување во двокатна хотелска зграда и 7 луксузни двокатни вили дизајнирани за луѓе кои преферираат вистинска удобност и комфор во однос на просторот  и услугата.

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: 2212 денари (36 €) - 61% = 853 денари (14 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање за еден човек, сместен во Двокреветна соба во хотелски дел со капацитет двајца возрасни и едно дете
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг

СМЕСТУВАЊЕ:
Вили
Комплексот е реализиран во согласност со современите  градежни технологии,и согласно европските стандарди за планински и екотуризам.
Првото нешто, што ќе ви направи впечаток е модерниот мебел и внатрешен дизајн. Акцентот е ставен на природните еко материјали - дрво, камен, лен и волна. Секоја вила има свој сопствен стил, атмосфера и интересен дизајн и  решенија кои предиспонираат кон релаксација и одмор.
Секоја вила претставува модерно декорирана двокатна зграда со површина 179 метри квадратни. Двата ката се поврзани со внатрешни скали, но е предвиден и посебен влез за секој кат.Сите соби во вилата се расположени  така што да се независни една од друга.
На првото ниво има дневна соба со камин, плазма  со 32 или 42 инчи, трпезарија со целосно опремена кујна* , летно студио за рекреација со панорамски прозорци. Во соседството се наоѓа фамилијарна спална со телевизор и две простории -  бања опремена со џакузи за двајца и купатило со туш кабина.
* Кујните во вилите не се опремени со садови и кујнски прибор.

На второ ниво се наоѓаат две двокреветни соби со единечни кревети или спална соба, секоја соба е опремена со ТВ, фрижидер и со купатило и тоалет со џакузи. Кабловска телевизија, безжичен интернет и паркинг.
Хотел
Хотелскиот дел располага со 2 еднокреветни соби, 4 стандардни двокреветни соби без балкон, 2 стандардни двокреветни соби со балкон и 4 стандартни трокреветни соби, 1 луксузна двокреветна соба, 1 студио без балкон, 2 студиа со балкон. Сите соби се удобно опремени и опремени со телевизор и сопствен санитарен јазол. Кабловска телевизија, безжичен интернет и паркинг.

 

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 12 година (возраст под) сместено во соба со двајца возрасни користи бесплатно ноќевање, појадок на блок маса, ручек (супа, главно јадење и десерт на мени  "А la carte") и вечера (главно јадење и десерт на мени "А la carte").
 • При сместување на еден возрасен со дете од 2 година до 12  (возраст под) за детето се доплаќа на лице место по 12.5 € на ден за ноќевање, појадок на блок маса, ручек (супа, главно јадење и десерт на "А la carte" мени) и вечера (главно јадење и десерт на мени "А la carte").
 • При сместување на 2 возрасни со 2 деца од 2 до 12 (возраст под), првото се сместува  бесплатно, а за второто дете се доплаќа на лице место 12.5 € на ден за ноќевање, појадок на блок маса, ручек (супа, главно јадење и десерт на мени "А la carte") и вечера (главно јадење и десерт на мени "А la carte").
 • При сместување на еден возрасен со 3 деца од 2 до 12 години (возраст под) за второто и третото дете се доплаќа на лице место по 12.5 € на ден за ноќевање, појадок на блок маса, ручек (супа, главно јадење  и десерт на мени  "А la carte") и вечера (главно јадење и десерт на мени "А la carte ").
 • Задолжително треба да имате  документ којшто ја докажува возраста на Вашите деца!
 • Трет возрасен, сместен на основно или дополнително легло купува ваучер.
 • Доплата за еднокреветна соба во хотелскот дел - 7.5 € на ден.
 • Доплата за двокреветна соба со балкон во хотелскиот дел- 5 € на ден.
 • Доплата за луксузна двокреветна соба или студио во хотелскиот дел - 10 € на ден.
 • Доплата за студио со балкон во хотелскиот дел - 15 € на ден.
 • Доплата за двокреветна соба со џакузи - 15 € на ден.
 • Доплата за ВИП апартман со џакузи и користење на камин - 30 € на ден.
 • Доплата за бебешко креветче- 2.5 € на ден.
 • Доплата за домашно милениче - 2.5 € на ден.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на лице  место пред сместувањето!
 • Туристичка такса и хотелско осигурување НЕ се вклучени во цената!
 • Понудата важи за сите викенди од 02 Октомври 2015 до 20 Декември 2015 година
 • Сместувањето е по 14:00 часот, а ослободувањето на просториите до 12:00 часот.
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за можните слободни места за сместување на тел: +359 893/64 20 39 од понеделник до петок од 09:30 до 19:00, сабота и недела од 10:00 до 18:00 часот.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 893/64 20 39.
 • Откази на веќе направена резервација е можна до 15 дена пред датумот на сместување без пенали.
 • При откази на резервација од 15 до 3 деноноќија пред датумот на сместување се задржуваат  30% од вредноста на ваучерот.
 • При откажување на резервацијата на помалку од 3 деноноќија пред датумот на сместување се задржува целокупниот износ од вредноста на ваучерот.
 • При непојавување за сместување од ваша страна, Ваучерот се смета за искористен!
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Къщи за гости-Грийн Вилидж,с.Рибарица

Општина Тетевен
С. Рибарица, Р. Бугарија
Ул. Захари Стојанов №10А
Тел: +359 ****** 
Тел: +359 
******
Email: [email protected]
Website: greenvillagehotel.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - GREEN VILLAGE

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.10.2015 до 20.12.2015

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.