Одмор во Банско, Бугарија - Семеен хотел Боjaнова Куќа

Еднодневен пакет со појадок и вечера во семеен хотел Бојанова Куќа, БанскоХотел Бојанова Куќа е еден од првите хотели кои почнале со работа во туристичкиот бизнис во Банско. Постојано подобруван во текот на годините, во 2008 год. хотелот го достига својот конечен сјај, претворајќи го во една од најпосакуваните дестинации за одмор во Банско.

Хотел Бојанова Куќа се наоѓа во центарот на градот Банско, само на 900 метри од почетната станица на жичарница. Хотелот работи во текот на целата година.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1580 денари (26 €) - 50% = 790 денари (13 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Во непосредна близина на хотелот се храмот Света Тројца (една од најстарите цркви во регионот), историскиот споменик Отец Паисиј, куќата - музеј Неофит Рилски и други културно-историски знаменитости.

Капацитетот на хотелот е 10 двокреветни соби и 2 апартмани. Сите простории располагаат со бања, сателитска ТВ и парно греење. Безжичен пристап до интернет, ќе ви достави можност за постојан пристап до мрежата, дури и кога сте на одмор.

Повеќето соби нудат сончеви балкони со прекрасен поглед кон Пирин планина. Нашата Сауна и парна бања ќе се претворат во незаменлив дел за релаксација по напорниот скијачки ден.

Хотел Бојанова Куќа располага со пицерија на своите гости, каде што секој може да проба од вкусните пици на фурна и низа други специјалитети.

Тазе испечени пици во друштво на најдоброто вино, ќе донесе безброј незаборавни моменти за вашето семејство и пријатели. Овде покрај каминот, можете да ја почувствувате автентичната атмосфера на една вистинска Банска вечер во Пицерија Бојанови.

Услови на понудата

 • Вип ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Деца до 3 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 3 до 12 годишна возраст плаќаат 6.5 € на ден за ноќевање со појадок и вечера.
 • Деца над 12 годишна возраст или трети возрасен плаќаат 8.5 € на ден со појадок и вечера.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 899 91 83 09.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 899 91 83 09.
 • Валидност на ваучер: од 11 јуни до 30 септември 2018 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Боjaнова Куќа

Семеен хотел Бојанова Куќа
Банско 2770, Р. Бугарија
ул. Пирин 22
Тел: +******
E-mail: [email protected]
Website: 
www.boyanova-kashta.com

ВИП Понудата е предоставена од Семеен хотел Бојанова Куќа

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.06.2018 до 30.09.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.