Одмор во Банско, Бугарија - Семејна куќа Ореха

Еднодневен пакет со појадок и вечера во семејна куќа Ореха БанскоВо срцето на одморалиштето Банско се наоѓа Семејната куќа Ореха, близу до локалните знаменитости и скијачки објекти.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1264 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Куќата за гости располага во 3 двокреветни соби и 3 апартмани, од кои еден е мезонет. Стандардните простории за собите вклучуваат кабловска телевизија, ноќни шкафчиња, гардеробер. Големината на апартманите  варира помеѓу 40 и 60 кв.м. Како дополнителна опрема имаат фрижидер, дневна соба со софа и се поделени на две или три одделни простории. Поголемиот од нив има кујна. Сите соби имаат сопствена бања, а некои имаат тераса. Загревањето во текот на студените денови во годината се врши со локално парно греење. Хотелот Ореха има таверна отворена за појадок, ручек или вечера. Ресторанот е дизајниран во традиционален стил и се состои од три сали. За комфор на гостите има ѕидан камин. Тука може да се вкусат локални и национални специјалитети. Вкупниот капацитет на ресторанот е 100 луѓе.

Услови на понудата

 • ВИП-ваучерот мора да се купи пред да истече понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице при двојно сместување.
 • Деца до 9.99 год. Се сместуваат бесплатно без оброци, а трет возрасен купува ваучер.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 898/67 20 53.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите резервацијата со тоа што ќе го диктирате вашиот број на ваучер на: +359 898/67 20 53.
 • Валидност на ваучер: од 30 ноември 2021г. до 31 јануари 2022 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семејна куќа Ореха

Семеjна куќа Ореха
Банско 2770, Р. Бугарија
ул. 
Никола Вапцаров 9
Тел: +******
E-mail: 
[email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Семеjна куќа Ореха

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.11.2021 до 31.01.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.