All inclusive во Пампорово - Хотел Снежанка, Пампорово

Еднодневен пакет на база All inclusive Light во Хотел Снежанка, Пампорово - БугаријаХотел Снежанка е лоциран во центарот на еден од најпознатите бугарски скијачки одморалишта - Пампорово и открива прекрасен поглед кон величествените Родопи.
Хотел Снежанка е сместен  во центарот на одморалиштето и нуди прекрасни услови за активен одмор и практикување на зимски спортови.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1738 денари (28 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All inclusive Light
 • Користење на внатрешен базен
 • Сауна
 • Wi – Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса 

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4361 денар (70 €)

ВИП ваучерот е за двајца возрасни + едно дете до 12 год. и вклучува:

 • Едно ноќевање во семејна соба
 • Исхрана на база All inclusive Light
 • Користење на внатрешен базен
 • Сауна
 • Wi – Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4930 денари (80 €)

ВИП ваучерот е за двајца возрасни + две деца до 12 год. или тројца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Исхрана на база All inclusive Light
 • Користење на внатрешен базен
 • Сауна
 • Wi – Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелот располага со 67 двокреветни соби и 29 апартмани. Собите се со поглед на планина или кон внатрешниот двор, модерно опремени, со тераси, кабловска телевизија, телефон и фрижидер. Дел од становите располагаат со  посебен дневен претсој со кујна и трпезарија, а 5 од нив се со камин.
Секое утро во ресторанот на хотелот ќе имате можност да појадувате со типични родопски специјалитети - марудници, родопски пити и др.
За дополнителен комфор и задоволство  на гостите се нудат: Wi-Fi во зоната на рецепцијата и лоби барот, рум-сервис, перење, пеглање, бесплатен паркинг и разни екскурзии.
Ресторанот на хотел Снежанка е простран, располага со 250 места и е соодветно место за различни настани. Класичен ентериер, богато мени, одбрани вина и љубезна услуга се само дел од придобивките кои ќе ве натераат да не претпочитате за Вашата бизнис средба, приватна забава, матурска вечер, бал или свадба и др.
Ако сакате да пробате типични родопски специјалитети во пријатна атмосфера – тогаш вистинското место е таверната на хотел Снежанка. Таверната е со автентичен ентериер и располага со 80 места.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 годишна возраст се сместуваат бесплатно со двајца возрасни на база на пакетот.
 • Дете од 6 до 11.99 годишна возраст на дополнително легло во двокреветна соба користи 65% попуст од цената на Ваучерот.
 • За сместување на деца над 12 годишна возраст  или трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба се плаќа 75% од цената на пакетот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 10  до 17 септември  2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 2 878 01 01; +359 885 83 84 10.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, како диктирани бројот на ваучерот на телефон: +359 2 878 01 01; +359 885 83 84 10.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Снежанка, Пампорово

Одморалиште Пампорово, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
Teл: +359 ******
Е-mail: [email protected]
E-mail: [email protected]
Website: www.ehotels-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Снежанка, Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.09.2020 до 17.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All inclusive:
Појадок - 7:30 до 10:00 часот. - на шведска маса во главниот ресторан на хотелот со вклучени топли пијалаци
Ручек - 12:30 до 14:00 часот. - на шведска маса во главниот ресторан на хотелот со вклучени пијалоци - кафе и чај, безалкохолни пијалоци, минерална вода и бугарско вино бело / црвено и пиво
Ручекот може да биде под формата на "сув пакет" со нарачка на рецепција еден ден претходно
Попладневна ужина - 16:00 до 17:00 часот. - во главниот ресторан - пици, сендвичи, ситни колачи, кроасани и колачи
Вечера - 19:00 до 21:30 часот. - на шведска маса во главниот ресторан на хотелот - кафе и чај, безалкохолни пијалоци, минерална вода и бугарски алкохолни пијалаци, вино, пиво
Пијалоци - 14:00 до 22:00 часот. - во главниот ресторанот на хотелот - кафе, чај, безалкохолни пијалоци, минерална вода, бугарски алкохолни пијалоци, вино бело / црвено и пиво
Исхраната е на шведска маса доколку повеќе од 20 гости во хотелот.