Септември на Црно море во Приморско - Хотел Пенелопе

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + прошетка со јахта во Хотел Пенелопе***, ПриморскоПенелопе е луксузен хотел лоциран на првата линија на северниот залив во градот Приморско, на 50 метри од плажите, со прекрасна панорама кон Црно море.
Хотелот е на само 350 метри центарот на градот, а предностите на хотелот се тишината , спокојството и љубезна услуга.
Хотелот располага со двокреветни соби плус детски кревет, апартмани, сите со ТВ, широкопојасна безжичен (wireless) интернет конекција, клима, фрижидер и др. За гостите на хотелот предлагаме паркинг места.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1232 денари (20 €) - 50% = 616 денари (10 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Надворешен базен
 • Лежалки и чадор
 • Крстарење со јахта (при поволни временски услови)
 • Wi-fi интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1612 денари (26 €) - 50% = 806 денари (13 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен
 • Лежалки и чадор
 • Крстарење со јахта (при поволни временски услови)
 • Wi-fi интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса
 • Паркинг

* Прошетка со јахта е една, без оглед на бројот на ноќевањата!

Хотел Пенелопе располага со панорамски двокреветни соби и апартмани - сите со бања, балкон, ТВ, високоскростна безжична (wireless) интернет конекција, фрижидер и клима уред.
По потреба кон секоја една соба може да биде додаден дополнителен (детски) кревет.
Од панорамските соби се открива прекрасен поглед на заливот, песочните дини и плажите на Црното море.

Градот Приморско е се наоѓа на мал полуостров помеѓу прекрасниот залив Стамополу и ѓаволскиот залив. Се наоѓа на 50 км. јужно од Бургас. Крајбрежен панорамски пат го поврзува градот со сите црноморски населби - Китен, Дјуни, Созопол, Бургас, Несебар, Варна и др. Релјефот на Приморско е уникатен со различноста и убавината. Двете пространи плажи со чисти и фин песок се опколени со песочни дини. Плажите се со вкупна површина 1045 илјади метри квадратни. Климата на регионот е континентално - медитеранска, а тоа значи едно сончево и топло лето со свежи дневни ветрови и релативно високи ноќни температури. Просечната јули температура е 23-24 ° С.Максималните температури ретко надминуваат 32-33 ° C. Сферата на туризмот е најразвиена во структурата на општинската економија. Овде се предлагаат услови за различни видови туризам-не само основно рекреативен, а исто така и културен, екотуризам, селски, риболовен, ловен, спортски и др.Поради атрактивноста на туристичката населба има засилен инвестициски процес и развој на градежната индустрија. Природата донираше одморалиштата со разновидни и уникатни природни ресурси. Од витално значење за развојот на туризмот се плажите со вкупна површина 1045 илјади метри квадратни, а вклучувајќи ги и заштитените песочни дини и плажи општо се 523 илјади метри квадратни.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 годишна возраст се сместуваат бесплатно. Се доплаќа 2.5 € за исхрана.
 • Деца од 6 до 12 години плаќаат фиксна цена од 4 € за ноќевање со појадок или 7 € за ноќевање со појадок и вечера на рецепција.
 • Трет возрасен плаќа 80% од цената на избраниот пакет на рецепција.
 • Сместувањето е на дополнителен кревет.
 • При неповолни временски услови за прошетката со јахта хотелот не должи никакви компензации. 
 • Валидност на ваучер: од 11 до 21 септември 2019 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 888 80 00 88, +359 887/41 45 69.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Пенелопе

Хотел Пенелопe***
Гр. Приморско, Р. Бугарија

Ул. Нептун №15
Моб: +359 ******
Моб: +359 ******

E-mail: [email protected]
Website: www.penelope-hotel.com

ВИП Понудата за Црно море 2019 е обезбедена од Хотел Пенелопe*** гр. Приморско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.09.2018 до 21.09.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.