Велигден во Чепеларе, Бугарија - Куќа за гости Турист, Чепеларе

Дводневен и тридневен пакет за двајца со појадок и вечера во Хотел Турист, Чепеларе - Р. БугаријаСемејниот хотел "Турист" е лоциран на територијата на градот Чепеларе. Работи во текот на целата година и е погоден за семејни одмори. Нашите гости овде потпаѓаат во еден поинаков свет на задоволства и прекрасна природа и си заминуваат комплетно релаксирани и задоволни. Ве очекуваат незаборавни искуства во Планината на Орфеј - Родопите.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4677 денари (76 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Двa појадоци
 • Две вечери (една празнична Велигденска вечера)
 • Сауна
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6573 денари (106 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Три вечери (една празнична Велигденска вечера)
 • Сауна
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

На 220 километри од Софија, на 70 километри од Пловдив и 10 километри од Пампорово, ве очекува еден насмеан град кој ќе ве натера брзо да заборавите на сивото секојдневие и на заморот.
Во ова зелено катче на прекрасните Родопи уредно во самобитен стил можете да најдете неверојатно спокојство меѓу чист воздух и интересни природни феномени.По желба на гостите може да бидат организирани тури до Јагодинската Пештера, Пештера Ухловица и Ѓаволско грло и многу други природни атракции во регионот .
Не пропуштајте да уживате во сите овие задоволства и да одморите во пријатната атмосфера на хотелот "Турист"!
Сите соби располагаат со кабловска телевизија, бања, фрижидер. Мебелот е согласно современите барања за категоријата на хотелот.
Хотелот располага со 7 двојни соби, 3 тројни соби, 3 апартмани, 3 студиа, детско катче, ресторан, летна и зимска градина, или вкупно 44 места. Од нив се открива прекрасен поглед кон планината.
Ресторанот располага со 60 места, летната градина може до собере до 20 гости, од каде се открива панорамски поглед на градот и планината.
Гостопримливите домаќини ќе ви понудат локални јадења по избор – прочуениот родопски пататник, мекици, катми, качамак, ражен, родопски овчо кисело млеко, пастрмка на скара и многу, многу други специјалитети.
Се предлагаат бело и зелено училиште, прошетки и излети во Родопите.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 4 години  се сместува бесплатно.
 • Второ дете до 4 години доплаќа 4 € на ден.
 • За деца од 4 до 12 години седоплаќа 27 € на рецепциja за дводневниот пакет и 38 € за тридневниот пакет.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во Хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 14 до 17 април 2016 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 887 75 11 12.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 887 75 11 12.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Турист, Чепеларе

Гр. Чепеларе, Р. Бугарија
Ул. Капитан Петко Војвода №18
Тел: +359 3051  28 64
Тел: +359 3051  31 55

Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-tourist.hit.bg

ВИП Понудата е предоставена од Семеен Хотел Турист, Чепеларе

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.04.2017 до 17.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.