Одмор во Рибарица - Семеен Хотел Вежен, Рибарица

50% попуст на еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Вежен, Рибарица - БугаријаХотел Вежен се наоѓа во одморалиштето Рибарица. Лоциран е во подножјето на шумата на тивко и спокојно место, по поречието на реката Бели Вит, во срцето на Тетевенскиот Балкан.
Од хотелот се открива уникатна глетка кон врв Вежен- висок 2198 метри, којшто претставува опширно зарамнето плато.
Во основниот срт на врвот се движи границата на резерватот Царичина. Во реонот на врвот Вежен се наоѓа единствениот поголем шумски масив на Молика.
Во близина се наоѓа пештерата С’ева дупка, Гложенскиот манастир , Тројанскиот манастир, а во одморалиштето Рибарица може да ја посетите месноста Костина каде што  е подигнат споменик на револуционерот Георги Бенковски.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2212 денари (36 €) - 50% = 1106 денари (18 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Интернет
 • Туристичка такса
 • Паркинг

Хотелот располага со 6 двокреветни соби, 2 трокреветни соби, 2 луксузни соби, 5 апартмани и 2 семејни апартмани. Сите соби се со тераси со уникатен поглед кон природата, модерно опремени бањи, кабелска ТВ, DVD плеер, мини бар, собна услуга и телефони.
Достапен бесплатен паркинг, отворен базен со лежалки и чадори за гостите на хотелот, одличен Wi-Fi во границите на хотелот.
Таверна  (90места) со совршена национална кујна, вегетарински јадења и специалетети, жива музика, DJ и караоке.
Дополнителни услуги и забава:
Овде ќе ви понудиме и програма за вашиот одмор - еднодневни екскурзии со ваш или од наша страна обезбеден  превоз; организиран од нас пикник на специјално избрани локации со испорака на сите небходнои потреби:
Тимбилдинг
Организирање на семинари, корпоративни забави, свадби, зелени училишта и др.
Во соседството до хотелот има голема конференциска сала, тениски игралишта, фудбалско игралиште.
За летната сезона хотелот нуди надворешен базен со лежалки, градина со скара
Пејнтбол
Тури  со велосипед
Стрелаштво
Пикник во планината со џипови и АТВ
Еко маршрути и излети со планински водич
Спортски риболов  (во близина  се наоѓа рибник)

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Понудата е валидна при минимум две ноќевања.
 • Прво дете до 6 годишна возраст се сместува бесплатно со појадок, ручек и вечера.
 • Второ дете до 6 годишна возраст плаќа 7.5 € на вечер со појадок, ручек и вечера.
 • Деца од 6 до 12 годишна возраст плаќаат на рецепција 7.5 € за ноќевање со појадок, ручек и вечера.
 • Деца над 12 години или трет возрасен плаќаат 15 € за ноќевање со појадок, ручек и вечера.
 • Сите партиципации и доплати  се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од од 01 февруари до 30 март 2016 година.
 • Понудата не важи за 14 февруари и за 03-06 март.
 • Неопходна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 884 54 54 98.
 • Видете ги сите Општи Услови

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен Хотел Вежен, Рибарица

Хотел Вежен
Општина Тетевен, Р. Бугарија
Село Рибарица                                   
Ул. Никола Вапцаров №12
Email: [email protected]
Моб: +359 
******
Website: www.hotelvejen.com

ВИП Понуди за одмор во Хотел Вежен, Рибарица

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.02.2016 до 30.03.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.