Одмор во Сливенскиот Балкан, Бугарија - Туристички комплекс Дивеците

Пакети со појадок или со појадок и вечера во Туристички Kомплекс Дивеците, с.Ичера - Р. БугаријаТуристички комплекс "Дивеците" се наоѓа на 30 километри од Сливен и на 20 километри од Жеравна, во западниот крај на село Ичера, лоцирано на живописниот брег на реката Камчија. Хотелскиот дел на комплексот претставува посебна зграда, која е изолирана од шумот на таверната.
Сите соби се со поглед на реката Камчија. Греењето во собите е со централно парно. Секоја соба располага со сопствен санитарен јазол и кабловска телевизија.
Располагаме со два апартмани и луксузна соба опремени со кади; пет соби со по две одделни кревети и 13 соби со спални. Повеќето соби имаат растеглива фотелја, која што при користење се плаќа.

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1517 денари (24 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Внатрешен базен
 • Сауна, парна бања и џакузи
 • Wi-fi
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2212 денари (36 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен
 • Сауна, парна бања и џакузи
 • Wi-fi
 • Паркинг

Гостите на таверната ќе уживаат во пријатна и комфорна атмосфера, на пријатната музика за сечиј вкус, на најдобра услуга и вкусни локални јадења и деликатеси. Таверната располага со две сали и летна бавча на брегот на реката. Двете сали обезбедуват одлични услови за спроведување на семинари и деловни средби.

Ичера - мало село со впечатлива архитектура во пазувите на Сливенскиот Балкан во близина на живописните преродбенски села Жеравна, Медвен, Котел и Катуниште.
Најраните траги за појавата на селото водат кон средновековната тврдина "Сикера" од IV - V век. Од називот Сикера потекнува и денешно име на село Ичера.
Селото е често ја менувало својата местоположба, за што зборуваат наодите и различни имиња на локациите: Манастирот, Дивеците, Селски дол, Черковенски ‘рт, Маалски ‘рт. За време на Руско-турската војна во 1828-29 година голем дел од полски селани во Сливенско биле принудени да ги напуштат селата поради палењата на Турците, одмаздуваќи се за поддршка на Бугарите за руската армија.
Едно од овие села било село Матеј. Повеќето од матејчани емигрирале во Русија, но четири семејства останале во Ичера (каде што поминал караванот).
Во селото имало најразлични занаети: шумски работници, килимари, ковачи, колари, калајџии, собаџии, бочвари, столари, кројачи, кондуарџии, сарачи, бербери, воденичари, фурнаџии, касапи ...
Во Ичера било силно развиено сточарството (одгледување на овци, кози, добиток, свињи).
И покрај каменитиот терен во околината на селото има и земјоделство. Се одгледува јачмен, пченка, овес,  пченица, 'рж, грав, леќа, трска, сончоглед, компир. Ичера е соодветно место за селски туризам, одмор и рекреација како во зима така и во текот на летото.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Понудата важи при минимум две ноќевања.
 • Деца до 2.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 3 до 9.99 години плаќаат по 7.5 € за ноќевање.
 • Дете од 10 до 14.99 год. доплаќа по 10 € на ден за ноќевање и појадок.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • Доплата за единечно сместување - 7.5 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 01 март до 15 април 2022 г.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 4517/23 68; +359 877/703 692.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Туристички комплекс Дивеците

Турстички Kомплекс Дивеците
Област Сливен, Р. Бугарија

село Ичера
Тел: +359 ******- рецепција
Моб: +359 ******- рецепција
Моб: +******- управител
Моб: +******- управител

Email: [email protected]
Website: www.
divetsite.com

ВИП Понудата е предоставена од Турстички Kомплекс Дивеците, село Ичера

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.03.2022 до 15.04.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.