Нова година во Чепеларе, Бугарија - Хотел Феникс, Чепеларе

Тридневен новогодишен пакет со појадок во Семеен хотел Феникс, ЧепелареСемеен хотел "Феникс" е лоциран во централниот дел на градот Чепеларе. Градот има население од околу 9 000 луѓе и се наоѓа на највисока надморска височина во Бугарија - 1100 метри. Опкружен од вековни зимзелени и борови шуми и ливади, Чепеларе се наоѓа на 9 км. од познатото туристичко одморалиште Пампорово и на 20 км. од градот Смолјан. Туристите можат да ги разгледаат црквите 'Св. Атанасиј 'и' Св.Богородица ', музејот по спелеологија и бугарски карст, уникатен вид не само во Бугарија, туку и на целиот Балкански полуостров и Европа. Во градот функционира и музеј на скијачките спортови, и раскажува за богатата историја на белите спортови во регионот.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3160 денари(51 €)
Ваучерот е за ЕДЕН човек при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Wi-Fi во секоја соба
 • Туристички данок, осигурување и ДДВ

Доплата на рецепција за новогодишен пакет на 31.12 – 35 € за вoзрасен и 20 € за дете до 11 години

Хотел "Феникс" располага со 35 кревети во 9 двојни соби, 3 тројни соби и 1 пентхаус. Сите соби се опремени со телевизор, кабловска телевизија, WiFi и купатило. Исхраната е организирана во таверна, којашто располага со 50 места.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување. 
 • Доплата на рецепција за новогодишен пакет на 31.12 – 35 € за вoзрасен и 20 € за дете до 11 години.
 • Дете до 6 години се сместува бесплатно, без исхрана.
 • За дете од 6 години до 11 години се доплаќа 65 € на база на пакетот.
 • Трет возрасен купува ваучер.
 • Сите партиципации и доплати се прават на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 27 декември 2021 до 04 јануари 2022 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 876 39 95 99.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Феникс, Чепеларе

гр. Чепеларе, Р. Бугарија 
ул. 
Васил Гаџуров 4
Тел: +359 
******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Семеен хотел Феникс, град Чепеларе.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 27.12.2021 до 04.01.2022
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.