Одмор во Чепеларе, Бугарија - Хотел Феникс, Чепеларе

Еднодневен пакет со појадок во Семеен хотел Феникс, Чепеларе

Еднодневен пакет со појадок во Семеен хотел Феникс, Чепеларе

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок во Семеен хотел Феникс, Чепеларе

Цена: 1280 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок во Семеен хотел Феникс, Чепеларе

Цена: 1343 ден.
Купете
Валидност 01.02.2022 - 28.02.2022
Цена на човек/ден 1279.8 - 1343 ден.ден/ човек
Местоположба Чепеларе
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување. 
 • Дете до 6 години се сместува бесплатно, без исхрана.
 • За дете од 6 години до 11 години се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен купува ваучер.
 • Сите партиципации и доплати се прават на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 28 февруари 2022 година.
 • Ваучерот не важи за официјалните празници .
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 876 39 95 99.
 • Видете ги сите Општи Услови.

гр. Чепеларе, Р. Бугарија 
ул. 
Васил Гаџуров 4
Тел: +359 
876 39 95 99
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Семеен хотел Феникс, град Чепеларе.

Еднодневен пакет со појадок во Семеен хотел Феникс, Чепеларе

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок во Семеен хотел Феникс, Чепеларе

Цена: 1280 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок во Семеен хотел Феникс, Чепеларе

Цена: 1343 ден.
Купете
Валидност 01.02.2022 - 28.02.2022
Цена на човек/ден 1279.8 - 1343 ден.ден/ човек
Местоположба Чепеларе
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување. 
 • Дете до 6 години се сместува бесплатно, без исхрана.
 • За дете од 6 години до 11 години се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен купува ваучер.
 • Сите партиципации и доплати се прават на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 28 февруари 2022 година.
 • Ваучерот не важи за официјалните празници .
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 876 39 95 99.
 • Видете ги сите Општи Услови.

гр. Чепеларе, Р. Бугарија 
ул. 
Васил Гаџуров 4
Тел: +359 
876 39 95 99
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Семеен хотел Феникс, град Чепеларе.

Семеен хотел "Феникс" е лоциран во централниот дел на градот Чепеларе. Градот има население од околу 9 000 луѓе и се наоѓа на највисока надморска височина во Бугарија - 1100 метри. Опкружен од вековни зимзелени и борови шуми и ливади, Чепеларе се наоѓа на 9 км. од познатото туристичко одморалиште Пампорово и на 20 км. од градот Смолјан. Туристите можат да ги разгледаат црквите 'Св. Атанасиј 'и' Св.Богородица ', музејот по спелеологија и бугарски карст, уникатен вид не само во Бугарија, туку и на целиот Балкански полуостров и Европа. Во градот функционира и музеј на скијачките спортови, и раскажува за богатата историја на белите спортови во регионот.

ЕДНОНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТВИП цена: 1280 денари (21 €)
Ваучерот е за ЕДЕН човек при двојно сместување и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Wi-Fi во секоја соба
 • Туристички данок, осигурување и ДДВ

ЕДНОНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 1343 денари (22 €)
Ваучерот е за ЕДЕН човек при двојно сместување и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Wi-Fi во секоја соба
 • Туристички данок, осигурување и ДДВ

Хотел "Феникс" располага со 35 кревети во 9 двојни соби, 3 тројни соби и 1 пентхаус. Сите соби се опремени со телевизор, кабловска телевизија, WiFi и купатило. Исхраната е организирана во таверна, којашто располага со 50 места.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување. 
 • Дете до 6 години се сместува бесплатно, без исхрана.
 • За дете од 6 години до 11 години се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен купува ваучер.
 • Сите партиципации и доплати се прават на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 28 февруари 2022 година.
 • Ваучерот не важи за официјалните празници .
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 876 39 95 99.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Феникс, Чепеларе

гр. Чепеларе, Р. Бугарија 
ул. 
Васил Гаџуров 4
Тел: +359 
876 39 95 99
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Семеен хотел Феникс, град Чепеларе.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.02.2022 до 28.02.2022
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.