Нова активна понуда од Хотел Огњаново СПА:

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во хотел Огњаново СПА ***, Огњаново

Простанало време:
Цена: 2496ден.

Нова година во Огњаново - Хотел Огњаново СПА

Тридневен пакет со појадоци + празнична новогодишна вечера + СПА во хотел Огњаново СПА ***, ОгњановоХотел Огњаново СПА е лоциран на живописното и познато по лековитите минерални извори село Огњаново.

Целосниот концепт на хотелот е подреден на идејата за хармонија со природата, со намера комплексот да биде идеално место како за релаксирачко и романтично бекство од секојдневието, така и за семејни одмори.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 16084 денари ( 261 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Една празнична новогодишна вечера
 • Надворешен минерален базен
 • Новогодишен brunch појадок на 1 јануари 
 • Внатрешен минерален базен со хидро масажери
 • Кнајп патека
 • Парна бања
 • Сауна
 • Зона за релаксација
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 17348 денари ( 281 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба делукс
 • Три појадоци
 • Една празнична новогодишна вечера
 • Надворешен минерален базен
 • Новогодишен brunch појадок на 1 јануари
 • Внатрешен минерален базен со хидро масажери
 • Кнајп патека
 • Парна бања
 • Сауна
 • Зона за релаксација
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 44208 денари (717 €)

ВИП ваучерот е за три лица и вклучува:

 • Три ноќевања во јуниор апартман
 • Три појадоци
 • Една празнична новогодишна вечера
 • Надворешен минерален базен
 • Новогодишен brunch појадок на 1 јануари
 • Внатрешен минерален базен со хидро масажери
 • Кнајп патека
 • Парна бања
 • Сауна
 • Зона за релаксација
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 50528 денари (820 €)

ВИП ваучерот е за четири лица и вклучува:

 • Три ноќевања во двоспален апартман
 • Три појадоци
 • Една празнична новогодишна вечера
 • Надворешен минерален базен
 • Новогодишен brunch појадок на 1 јануари
 • Внатрешен минерален базен со хидро масажери
 • Кнајп патека
 • Парна бања
 • Сауна
 • Зона за релаксација
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса
 • ДДВ

Хотелот располага со 12 двокреветни соби Делукс, 4 двокреветни соби стандард и 4 апартмани. Сите елегантни простории  за сместување во хотелот располагаат со LCD телевизор со кабелски канали, мини бар и купатило со козметика и фен. Секоја соба е со клима уред и балкон .

Ресторанот е со пријатна атмосфера и пространа градина, добра услуга и нуди на своите гости бугарска и интернационална кујна.

Од панорамскиот бар со чаша ароматично кафе, може да уживате во неповторлива глетка кон Пирин, Родопите и река Канина.

Во хотелот може да организирате забави, годишнини, родендени, семејни прослави, пријателски средби како и професионални собири - конференции, семинари, обуки и школи. Хотел Огњаново Спа нуди конференциска сала, бесплатен Wi-Fi на територијата на комплексот, спокојна и продуктивна средина.

Огњаново е едно од најпознатите балнеолошките центри во Бугарија. Огњановските минарални бањи се состојат од 24 термоминерални извори со вкупен дебит од 102 литри во секунда. Просечната температура на водата е 39-40 степени Целзиусови. Анализата на водата ја дефинира како хипертермална и слабоминерализирана.

Минералните води лекуваат болести на мускуло - моторниот систем, срцеви заболувања и болести на крвните садови, нарушувања на ендокриниот систем, дигестивниот и респираторниот систем, метаболизмот и различни гинеколошки и нервни проблеми.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек при двојно сместување
 • Прво дете до 5.99 години на дополнително легло се сместува бесплатно без исхрана. Доплата за новогодишен пакет - 23 €.
 • Второ дете до 12 год. возраст сместено на дополнително легло доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Лица над 12 години доплаќаат 50% од цената на пакетот.
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 887/61 86 18.
 • Валидност на ваучер: од 16 јули до 25 септември 2018 година.
 • Бесплатни анулации до 30 дена пред дататра на сместување. По овој рок хотелот 100% од платената сума.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Огњаново СПА

Хотел ОГЊАНОВО СПА
с. Огњаново, обл. Благоевград - Р. Бугарија
Тел.: +******
e-mail: [email protected]
Website:www.ognyanovospa.com

ВИП Понудата е предоставена од хотел Огњаново СПА

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2020 до 02.01.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.