Велигден во Пампорово Бугарија - Комплекс Форест Нук***

Пакети за двајца со појадок и вечера + СПА во Комплекс Forest Nook, ПампоровоАпарт -хотел "Forest Nook" е четирисезонски комплекс за одмор, кој се наоѓа на југоисточната страна на сончевото Пампорово и на 900 метри од скијачкиот центар "Студенец". Специјално дизајниран како природно место за одмор и забава среде  шума  и недопрена природа тој е соодветно место за луѓе на различна возраст и со различна цел на престојот.
Комплексот нуди разновидна програма од летни и зимски туристички и спортски настани со цел да го задоволи секое ваше барање.
Дојдете кај нас и уживајте во летната свежина на планината Родопи!

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 6257 денари (101 €)
Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Бесплатна потрошувачка на БГ алкохол за време на вечера
 • Анимација за деца и возрасни
 • Детско катче
 • Комплетен СПА пакет - базен, сауна, џакузи, рипки Гара Руф, фитнес
 • 1 бесплатен кинопроекција во киното на хотелот
 • Билијард, пинг понг, фудбал на маса
 • Родопска вечер со музика на живо- важи за ваучер од мин.3 ноќевања
 • Вапцување на јајца на 14.04. и велигденски програма со аниматор
 • Празничен појадок и вечера на Велигден и Ѓурѓовден
 • Прошетка соводич до врв Снежанка и еко патека „Невестата”
 • Интернет
 • Бесплатно сместување на дете до 6 години во двокреветна соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14820 денари (240 €)
Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појаоци
 • Пет вечери
 • Бесплатна потрошувачка на БГ алкохол за време на вечера
 • Анимација за деца и возрасни
 • Детско катче
 • Комплетен СПА пакет - базен, сауна, џакузи, рипки Гара Руф, фитнес
 • 1 бесплатен кинопроекција во киното на хотелот
 • Билијард, пинг понг, фудбал на маса
 • Родопска вечер со музика на живо- важи за ваучер од мин.3 ноќевања
 • Вапцување на јајца на 14.04. и велигденски програма со аниматор
 • Празничен појадок и вечера на Велигден и Ѓурѓовден
 • Прошетка соводич до врв Снежанка и еко патека „Невестата”
 • Интернет
 • Бесплатно сместување на дете до 6 години во двокреветна соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ШЕСТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 17664 денари (286 €)
Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Шест ноќевања во двокреветна соба
 • Шест појадоци
 • Шест вечери
 • Бесплатна потрошувачка на БГ алкохол за време на вечера
 • Анимација за деца и возрасни
 • Детско катче
 • Комплетен СПА пакет - базен, сауна, џакузи, рипки Гара Руф, фитнес
 • 1 бесплатен кинопроекција во киното на хотелот
 • Билијард, пинг понг, фудбал на маса
 • Родопска вечер со музика на живо- важи за ваучер од мин.3 ноќевања
 • Вапцување на јајца на 14.04. и велигденски програма со аниматор
 • Празничен појадок и вечера на Велигден и Ѓурѓовден
 • Прошетка соводич до врв Снежанка и еко патека „Невестата”
 • Интернет
 • Бесплатно сместување на дете до 6 години во двокреветна соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса

* Бесплатниот Бг алкохол вклучува вино - бело и црвено, ракија, вотка, виски, џин, рум

Во случај доколку базенот не работи, наместо него на располагање на гостите е нашето џакузи  !!!

Комплекс "Форест Нук" располага со голема сместувачката база  која може да пречека околу 350 луѓе.
Се состои од две згради и множество  простории - двокреветни соби, студиа, еднокреветни и двокреветни  апартмани.
Во главната зграда има: Таверна,  СПА центар , базен, сауна, парна бања, џакузи, контрастен  туш и добро опремен фитнес центар , детско катче,кино,   билијард, пинг понг, фудбал на маса продавница; VIP просторија; скара; лоби бар.
Во другата зграда има: Ресторан и дискотека "UNDERGRAUND '', кои работат основно  во текот на  зимската сезона.
Во непосредна близина на хотелот се наоѓаат 9 луксузни фамилијарни вили.
Сите простории располагаат со  LCD телевизор со различни сателитски програми, DVD, интернет, фрижидер, греење. За поголема удобност на гостите становите и дел од студијата располагаат со целосно опремена кујна просторија.
Во СПА центарот има: внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, џакузи, контрастен туш и неколку  студија  за масажа.
Во летниот период исхраната е во таверната на хотелот - до 30 луѓе е на Сет мени, а над 30 луѓе на шведска маса.
Сместувањето најчесто се врши во основната  зграда.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно.
 • За дете од 6 до 12 години се доплаќа11 € на ден. 
 • За Трет возрасен - можно е сместување само во едноспален апартман и се доплаќа 50 % од цената на пакетот.
 • Понудата е за двајца возрасни во двокреветна соба - за сместување во апартман се доплаќа 7.5 € на вечер.
 • При сместување на 3-ти взрасен или при доплата за 2 деца ( од 6 до 12 год)  сместувањето е во апартман, и НЕ се доплаќа за просторијата.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на понудата за следните периоди: 
 • 07.04 – 14.04 
  14.04 – 18.04. (Велигден)
  05.05 – 07.05. (Ѓурѓовден)
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 876 67 61 95.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Форест Нук***

Комплекс "Forest Nook"
К.к. Пампорово, Р. Бугарија
Рајковски ливади
Teл: +359 
******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од Апарт Хотел Форест Нук

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 07.04.2017 до 07.05.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.