Велигден за двајца во Пампорово - Apart Hotel Forest Nook ***

Пакети за двајца со појадок и вечера + СПА во Комплекс Forest Nook, ПампоровоАпарт -хотел "Forest Nook" е четирисезонски комплекс за одмор, кој се наоѓа на југоисточната страна на сончевото Пампорово и на 900 метри од скијачкиот центар "Студенец". Специјално дизајниран како природно место за одмор и забава среде  шума  и недопрена природа тој е соодветно место за луѓе на различна возраст и со различна цел на престојот.
Комплексот нуди разновидна програма од летни и зимски туристички и спортски настани со цел да го задоволи секое ваше барање.
Дојдете кај нас и уживајте во летната свежина на планината Родопи!

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6826 денари (110 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери, од кои една традиционална вечера со јагнешко месо на 08.04. или на 06.05., со музичка програма и гајдари на Родопскиот оркестар
 • Безалкохолни пијалаци за време на вечерата и бугарско вино - до 21:00 часот.
 • Бесплатна лекција по Kangoo Jumps со инструктор (со обезбедени Kangoo Jumps обувки)
 • Детско катче
 • Анимација за деца и возрасни - вапцување на велигденски јајца
 • Комплетен SPA пакет - внатрешен базен, сауна, фитнес, џакузи, парна бања, третман на стапала со рипки Гара руфа
 • Една бесплатна филмска претстава во кино салонот на хотелот
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 16938 денари (275 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери, од кои една традиционална вечера со јагнешко месо на 08.04. или на 06.05., со музичка програма и гајдари на Родопскиот оркестар
 • Безалкохолни пијалаци за време на вечерата и бугарско вино - до 21:00 часот.
 • Бесплатна лекција по Kangoo Jumps со инструктор (со обезбедени Kangoo Jumps обувки)
 • Детско катче
 • Анимација за деца и возрасни - вапцување на велигденски јајца
 • Комплетен SPA пакет - внатрешен базен, сауна, фитнес, џакузи, парна бања, третман на стапала со рипки Гара руфа
 • Една бесплатна филмска претстава во кино салонот на хотелот
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

СЕДУМДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 23447 денари (380 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Седум ноќевања во двокреветна соба
 • Седум појадоци
 • Седум вечери, од кои една традиционална вечера со јагнешко месо на 08.04. или на 06.05., со музичка програма и гајдари на Родопскиот оркестар
 • Безалкохолни пијалаци за време на вечерата и бугарско вино - до 21:00 часот.
 • Бесплатна лекција по Kangoo Jumps со инструктор (со обезбедени Kangoo Jumps обувки)
 • Детско катче
 • Анимација за деца и возрасни - вапцување на велигденски јајца
 • Комплетен SPA пакет - внатрешен базен, сауна, фитнес, џакузи, парна бања, третман на стапала со рипки Гара руфа
 • Една бесплатна филмска претстава во кино салонот на хотелот
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Комплекс "Форест Нук" располага со голема сместувачката база  која може да пречека околу 350 луѓе.
Се состои од две згради и множество  простории - двокреветни соби, студиа, еднокреветни и двокреветни  апартмани.
Во главната зграда има: Таверна,  СПА центар , базен, сауна, парна бања, џакузи, контрастен  туш и добро опремен фитнес центар , детско катче,кино,   билијард, пинг понг, фудбал на маса продавница; VIP просторија; скара; лоби бар.
Во другата зграда има: Ресторан и дискотека "UNDERGRAUND '', кои работат основно  во текот на  зимската сезона.
Во непосредна близина на хотелот се наоѓаат 9 луксузни фамилијарни вили.
Сите простории располагаат со  LCD телевизор со различни сателитски програми, DVD, интернет, фрижидер, греење. За поголема удобност на гостите становите и дел од студијата располагаат со целосно опремена кујна просторија.
Во СПА центарот има: затворен базен, сауна, фитнес, парна бања, џакузи, контрастен туш и неколку  студија  за масажа.
Во летниот период исхраната е во таверната на хотелот - до 30 луѓе е на Сет мени, а над 30 луѓе на Блок маса.
Сместувањето најчесто се врши во основната  зграда.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно.
 • За дете од 6 до 12 години се доплаќа 10 € на ден. 
 • За Трет возрасен - можно е сместување само во едноспален апартман и се доплаќа 50 % од цената на пакетот.
 • Понудата е за двајца возрасни во двокреветна соба - за сместување во апартман се доплаќа 7.5 € на вечер.
 • При сместување на трет возрасен или при доплата за две деца од 6 до 12 год. возраст, сместувањето се врши во едноспален апартман, без доплата за апартманот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: за Велигден од 05 до 10 април и за Ѓурѓовден од 05 до 08 мај 2018 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 876 67 61 95.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Apart Hotel Forest Nook ***

Комплекс "Forest Nook"
К.к. Пампорово, Р. Бугарија
Рајковски ливади
Teл: +359 
******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од Апарт Хотел Форест Нук

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.04.2018 до 08.05.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.