Зимски одмор во Пампорово Бугарија - Хотел Зора***, Пампорово

Еднодневен пакет со појадок во Хотелски комплекс Зора, Пампорово - БугаријаХотелски комплекс "Зора" се наоѓа во центарот на одморалиштето Пампорово, веднаш после  хотел Снежанка и на 30 метри од таверна ГАБЕР  меѓу живописната природа на планината Родопи. Се наоѓа на 1650 метри надморска височина.
 

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 850 денари (13 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Парна бања
 • Бесплатен ски гардеробер за складирање на сопствена ски опрема
 • Паркинг
 • Wifi интернет
 • Туристичка такса

Хотелот "Зора" работи во текот на целата година  и располага со 100 легла, распоредени во 3 луксузни апартмани, 5 студиа-помали апартмани, 13 луксузни трокреветни соби и 21 луксузни двокреветни соби.
Сите тие се елегантно опремени  со телефон, мини бар, кабловска TV, бања со туш. Малите апартмани се со спална, мебелна гарнитура, бања со туш-кабина. Луксузните апартмани се со модерен мебел, спална, дневна соба со канапе  и купатило со када за хидромасажа.
На располагање на гостите се: класичен ресторан со 90 места со одлична кујна, таверна со камин со 90 места, лоби бар со 40 места, обезбедуван паркинг, сауна, фитнес, кабинет  за масажа, рум-сервис, билијард, видео игри.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 2.99 год. се сместуваат бесплатно со двајца возрасни.
 • За деца од 3 до 11.99 год. на дополнително легло се доплаќа 30% од вредноста на ваучерот.
 • За деца од 3 до 11.99 год. на редовен лревет се доплаќа 50% од вредноста на ваучерот.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • Максимален капацитет на двоктеветна соба - двајца возрасни и едно дете до 12 год. возраст.
 • За сместување во студио се доплаќа 10 € на ден.
 • За сместување во апартман се доплаќа 15 € на ден.
 • Доплата за вечера - 7.5 за возрасен € и 4 € за дете до 12 год. возраст.
 • За користење на сауна се доплаќа 5 € за 1 лице, или по 3 € при повеќе од едно лице.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • При промена или непојавувањето по направена и потврдена резервација, ваучерот се смета за користен и износот не се враќа.
 • Валидност на ваучер: од 13 декември 2017 год. до 31 јануари 2018 година.
 • Понудата не важи за сместување за периодот 26 Декември - 2 Јануари.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 877/92 39 87, +359 309/52040.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Зора***, Пампорово

К.к. Пампорово, Р. Бугарија  
Тел: +359 ******
Тел:
 +******
E-mail: [email protected]
Website: www.zora-pamporovo.com


ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Хотелски комплекс "Зора" к.к. Пампорово 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.12.2017 до 31.01.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.