Одмор во Пампорово - СПА хотел "Орфеј" Пампорово

Пакети со појадок и вечера + СПА во Хотел Орфеј****, ПампоровоСПА хотел "Орфеј" **** Пампорово
се наоѓа на 200 м. од жичарницата и на 300 м. од центарот на одморалиштето  Пампорово.
СПА хотел Орфеј е нов хотел со четири ѕвездички. На располагање на гостите е модерен СПА центар со внатрешен базен со детска секција, финска и инфцрвена сауна, парна бања, турска бања, џакузи, туш Виши, ординации за  масажа, козметички салон и фитнес. Хотелскиот комплекс располага со следните установи: главен ресторан, ресторан Таверна, лоби бар и витамин бар. Достапни се следните услуги и удобности: анимација за деца и возрасни, детско катче, сала со рекреативни игри, фризерски салон, конференциска сала и сала за состаноци, внатрешен и надворешен паркинг, Wi-Fi.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6352 денари (103 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Користење на загреан базен, џакузи, парна бања, финска и инфраред сауна и фитнес
 • Дете до 12.99 год. возраст  се сместува бесплатно со двајца возрасни
 • Бесплатно користење на безжичен интернет Wi-Fi
 • Бесплатен надворешен и подземен паркинг
 • Бесплатен транспорт до ски центар 2 – Малина

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8342 денари (135 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Користење на загреан базен, џакузи, парна бања, финска и инфраред сауна и фитнес
 • Дете до 7.99 год. возраст  се сместува бесплатно со двајца возрасни
 • Бесплатно користење на безжичен интернет Wi-Fi
 • Бесплатен надворешен и подземен паркинг
 • Бесплатен транспорт до ски центар 2 – Малина

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10112 денари (164 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Користење на загреан базен, џакузи, парна бања, финска и инфраред сауна и фитнес
 • Дете до 7.99 год. возраст  се сместува бесплатно со двајца возрасни
 • Бесплатно користење на безжичен интернет Wi-Fi
 • Бесплатен надворешен и подземен паркинг
 • Бесплатен транспорт до ски центар 2 – Малина

Сместување: Хотелот Орфеј, на располагање на гостите се соби, како и апартмани со 1 и 2 спални. Во секоја соба и апартман има телевизор, телефон, мини бар, интернет, бањите се со када и фен.
Ресторани и барови: Хотелот Орфеј, Пампорово има главен ресторан, таверна Орфеј, лоби бар, бар базен / витамин бар.
Спа услуги и слободно време: Во Спа & Велнес центарот на Орфеј, гостите имаат можност да избираат од внатрешен базен, турска бања, туш "Виши", 2 масажни кади, џакузи, парна бања, Финска бања, инфрацрвена сауна, финска сауна, масажа ординации, Руски ВИП апартман.

Хотелски услуги: Во хотелот има салон за убавина- козметика за лице и тело, маникир и педикир, лекарски кабинет. Освен  тоа има и  конференциска сала со 120 места, сала за состаноци со 30 места, продавници, менувачница, билијард, перење и пеглање, употреба на личен сеф.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Двокреветна соба - 2 редовни кревети + 1 дополнително легло: услови за сместување и попусти:
 • Дете до 7.99 години сместено на дополнително легло со 2-ца возрасни - се сместува бесплатно.
 • Дете од 8 до 12.99 год. сместено со 2 -ца возрасни на дополнително легло доплаќа 5 € на ден.
 • Дете до 12,99 години сместено со 1 возрасен на редовно легло доплаќа 50% од вредноста ваучерот.
 • Еден возрасен, сместен со две деца до 12.99 год. во двокреветна соба – се нарачуваат 2 ваучери.
 • Еден возрасен, сместен сам во двокреветна соба - плаќа ваучер и половина.
 • Сумата во вредност от пола ваучер се доплаќа на рецепција.
 • Максимално сместување во двокреветна соба е двајца возрасни со едно дете до 12.99 години.
 • Услови за сместување во семејна соба и попусти:
 • Сместување во семејна соба за 3-ца возрасни = 2 ваучери, трети возрасен доплаќа 50% од вредноста на 1 ваучер – на рецепција.
 • Трет возрасен користи 50% попуст од ваучерот - доплатата се врши на рецепција.
 • Максимално сместување во трокреветна соба - до 3-ца возрасни на 3 редовни легла
 • Услови за сместување во апартман со 1 спална и попусти:
 • Сместување во апартман со 1 спална соба на 3-ца возрасни или на 2-ца возрасни со 2 деца до 12.99 год.  = 3 ваучери.
 • Дете  до 7.99 гoд., сместено со 3-ца возрасни /3+1/ се сместува бесплатно.
 • Дете од 8 до 12.99 год., сместено со 3-ца возрасни /3+1/ доплаќа 5 € на ден.
 • Сместување во апартман со 1 спална на 4-ца возрасни = 3 ваучери + доплата од 50% од вредноста на на 1 ваучер на рецепција.
 • Доплатите за исхраната се нарачуваат претходно при се вршат на рецепција при сместувањето во хотелот.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 877/11 58 85 и +359 877/11 58 87.
 • Валидност на ваучер: од 03 до 28 јануари 2021 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА хотел "Орфеј" Пампорово

к.к. Пампорово, Р. Бугарија
Тел: +******
Тел: +******
E-mail: [email protected]


ВИП Понуда за одмор од нашиот партнер - СПА хотел "Орфеј" Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.01.2021 до 28.01.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.