СПА релаксација на Црно море во Поморие - Хотел St.George, Поморие

Еднодневен делничен пакет со појадок + СПА во Хотел St. George, Поморие - БугаријаСПА Хотел "St. George" се наоѓа во стариот дел на Поморие. Од пријатните и модерно опремени соби се открива незаборавен поглед кон морето или кон центарот на градот, потонат во раскошно зеленило.

ЕДНОДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1296 денари (21 €)
При желба за сместување во петок и сабота се доплаќа на рецепција 2.5 € на ден на просторија
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба со поглед кон парк
 • Еден појадок (08:00 до 10:00 ч.)
 • Внатрешен базен (09:00 - 20: 00ч)
 • Солна соба (14:00 - 19: 00ч)
 • Контрастен туш (14:00 - 19: 00ч)
 • Сува сауна со билки (14:00 - 19: 00ч)
 • Фитнес (09:00 - 20: 00ч)
 • Парна бања (14:00 - 19: 00ч)
 • Паркинг
 • Wi-fi во заедничките простории на хотелот

ЕДНОДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1454 денари (23 €)
При желба за сместување во петок и сабота се доплаќа на рецепција 2.5 € на ден на просторија
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна морска соба
 • Еден појадок (08:00 до 10:00 ч.)
 • Внатрешен базен (09:00 - 20: 00ч)
 • Солна соба (14:00 - 19: 00ч)
 • Контрастен туш (14:00 - 19: 00ч)
 • Сува сауна со билки (14:00 - 19: 00ч)
 • Фитнес (09:00 - 20: 00ч)
 • Парна бања (14:00 - 19: 00ч)
 • Паркинг
 • Wi-fi во заедничките простории на хотелот

Нашиот СПА центар работи со висококвалитетни локални продукти / лековита морска кал од Поморие, луга, алги, морска вода / и третманите кои ги нудиме се насочени како кон луѓе со здравствени проблеми, така и кон гости кои сакаат само да се релаксираат и да се погрижат за своето тело.
Програмите се насочени кон превенција, лекување, обновување или целосна релаксација. Пакетите од кои гостите можат да избираат, се: Артрорема / при заболување на локомоторниот апарат / Таласо програма / за зголемување на имунитетот на организмот / Анти стрес пакет / при физичка и психичка исцрпеност / Мини релаксација / за подобрување на имунитетот и при напрегање / и Велнес пакети кај кожни заболувања и кај болест на горните дишни патишта.
Туристите можат да уживаат во традиционалната бугарска и морска кујна во пријатна атмосфера на летниот ресторан градина или во Bar & Grill ресторанот, а во топлите вечери да се восхитуваат на прекрасниот морски поглед од терасата на нашиот Скај бар.
Гостите можат да почувствуваат духот на Поморие и да ги  посетат локалните историски и културни знаменитости - Музеј на солта / еден од 100-те национални туристички локалитети / Туристички центар "Поморијско езеро" / во него гостите можат да се запознаат со локалната флора и фауна, да научат за иницијативите за заштита на животната средина и да им се организираат предавања, како и обиколка на регионот /, Античката тракиска куполна гробница, Историскиот музеј и манастирот "Свети Ѓорѓи". Поради оваа причина Поморие е погодна дестинација не само за балнео и СПА - туризам, но и за за културен, еко, фото- и орнито туризам. Уникатен спој на здрава клима, атмосфера, професионална услуга и безброј можности за активен одмор, патувања и забава се дел од авантурата наречена СПА-хотел " St. George ".
Убавината на морето, авантуристичкиот дух на крајбрежниот град, музејските експозиции, здравата и пријатна клима, во комбинација со удобноста, комфорот и спокојството, како и персоналната грижа за секој клиент може да бидат Ваше исполнето задоволство!

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 2 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 2 до 12 годишна возраст, сместени со двајца возрасни на дополнително легло, плаќаат 1.5 € за 1 ноќевање со појадок- се доплаќа на лице место во хотелот.
 • Трет возрасен – се доплаќа 10 € за 1 ноќевање со појадок - се доплаќа на лице место во хотелот.
 • За поединечно сместување се доплаќа 12.5 € на ден.
 • Доплата за сместување во двокреветна соба со глетка кон Црно море - 5 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 31 јули  2018 година.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 596/24 41 15, +359 885/27 48 84.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел St.George, Поморие

Хотел "St. George"
Гр. Поморие, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.st-george-bg.info

ВИП Понудата за море е обезбедена од Хотел "St. George", Поморие

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.07.2018 до 31.07.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.